Skocz do zawartości
LikwidatoR

Virus Bulletin: Windows Vista SP2 Business Edition - August 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakładam osobny temat , ponieważ dalej Jurek nie upomniał się o otworzeniu z powrotem jego tematu o testach więc VB udostępniła publicznie na swojej stronie najnowsze testy na platformę Windows Vista SP2 Business Edition

http://www.virusbtn.com/vb100/archive/2010/08 ( dla ludzi zarejestrowanych na ich stronie)

http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml test rap do tego

 

Jeśli ktoś nie ma konta na stronie Virus Bulettin to mogę napisać,że w podstawowym teście na wykrywanie malware z listy wild list z wliczonym Fp są niespodzianki.

Testu nie przeszedł BitDefender uzyskując aż 15 Fp, dawno takiej wpadki nie było BD w ich teście, nie pamiętam nawet kiedy miała miejsce

Gdata tak samo dzięki silnikowi Bd :)

McAfee Total Protection 5 wildlist misses

McAfee 5 wildlist misses

Norman 1 false positive

eScan 1 wildlist miss

Filseclab 3191 wildlist misses, 3 false positives , mistrz dosłownie :D

Rising 2 false positives

Kingsoft Advanced 8 wildlist misses

 

Tyle z bardziej znanych, reszta zaliczyła test.

 

Odnośnie testów Rap w reactive detection zliczając wyniki z lutego do sierpnia tego roku czyli 4 testy w tym czasie się ukazały na różne platformy( Suse Linux, Windows Xp,Windows Server 2008 R2 i ten dzisiejszy Windows Vista SP2 Business Edition):

1. TrustPort

2. Gdata

3. Coranti

4. Ikarus

5. AVG, Kaspersky 6

6. Avira Free

7. Eset

8. CheckPoint

9. Avira Pro, Emsisoft

10. Keniu

 

Proactive detection

 

1. Sunbelt

2. TrustPort

3. Check Point

4. Coranti

5. Eset

6. Kaspersky

7. Emsisoft

8. Keniu

9. Webroot

10. G data

11. Sohpos z Ikarusem

 

Powtarzam ,że testy Rap są testami które są zliczane do kupy od lutego do sierpnia ze wszystkich platform. Wyniki są uśredniane z 4 ostatnich testów i podawane do tabeli. Nie są to wyniki z ostatniego testu:)

Podałem Top10 naturalnie :P Wyniki między poszczególnymi produktami są mikroskopijne więc trzeba uważać przy odczytywaniu wyników:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

TrusPort kolejny raz najskuteczniejszy ale jak to możliwe, że Avira Premium wypada gorzej od Personal. Przecież posiadaja ten sam skaner i bazy. W najlepszym wypadku powinny być exequo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś w tym zetsawieniu był F-Prot, którego zaimplementował do RVS i RSS Returnil...teraz jest tylko nazwa Returnil. Czyżby re-brand F-Prota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, dziś organizacja VB podała kolejne wyniki testów i opublikowała je na stronie. Tym razem antywirusy został przetestowane na platformie Windows Server 2003. W teście z wykrywania malware z listy wildlist wliczając fałszywe alarmy testu nie przeszło sporo Av w tym debiutujący Comodo. Zarówno w standardowym teście jak i testach Rap dostał baty. Podaję liste programów które oblały test :

1. ArcaBit- 4 przepuszczone malware

2.AhnLab - 4 fałszywe alarmy

3.Authentium- 2 przepuszczone malware, 1 fałszywy alarm

4.FRISK -1 fałszywy alarm

5.Avertive - 22 przepuszczone malware

6.Hauri - rekord 3607 przepuszczonych malware,1 FP

7.Kingsoft Advanced- 32 przepuszczone malware

8.Comodo AntiVirus - 7 przepuszczonych malware

9.Coranti Multicore -1 FP

10.Returnil - 8 przepuszczonych malware, 1 FP

11.SGA- 10 przepuszczonych malware

12.Digital Defender - 22 przepuszczone malware

13.EmsiSoft - 2 FP

 

Reszta znanych Av, bez niespodzianek, zaliczyli test i otrzymali certyfikaty.

 

http://www.virusbtn.com/vb100/archive/2010/10 .( Dla zarejestrowanych użytkowników)

 

Odnośnie testów Rap ( Reactive detection, proactive detection), wyniki zgromadzone, uśrednione z wszystkich testów od kwietnia do października tego roku bez podziału na platformy windows/Linux.

 

Proactive detection:

1. Sunbelt

2. TrustPort

3. Eset

4. Check Point

5. Coranti

6. Kaspersky IS, Weebrot

7. Emsisoft

8. Gdata

9. Kaspersky AV

10. Ikarus

 

Reactive detection:

1. TrustPort

2. Coranti

3. Ikarus

4. Eset

5. AVG,Webroot

6. Kaspersky IS/Avira Free

7. Check Point

8. Avira Pro

9. Avast, Kaspersky AV

10. Keniu

 

http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml

 

Patrząc na wcześniejsze wyniki widzę,że AVG, Eset dobrze sobie radzą na platformę Windows Server 2003 co daję im wyższe lokaty w tabeli ogólnej z uśrednionymi wynikami. Trusport, Ikarus, Kaspersky, Sunbelt dalej na równym poziomie można powiedzieć, nie widać znaczących skoków . Trochę G data spadła w teście Reactive detection, a Comodo bardzo słabo, moje przypuszczenia się potwierdziły,że ten Av musi się sporo podciągnąć. Nie brał udziału w żadnym z najbardziej renomowanych testów do dziś i widać wyniki. :D O ArcaBit nie ma co pisać, wyprzedzają tylko 4 produkty w tym 2 od Kingsofta jakieś na jakieś 70 testowanych produktów, mega amatorzy, same ochłapy tam pracują. Ciekawe co na to marek_arcaBit z forum dawnej aviry. Ej, ludzie z safegroup przedstawcie mu te wyniki, zrozumie gdzie on pracuje i ciekawe jak się wytłumaczy z takiej kompromitacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

A jest jakiś taki test z darmowymi programami antywirusowymi? Bardzo mi się to podoba. Dzięki temu dowiedziałem się, że jest coś o wiele lepszego niż chociażby popularny Kaspersky (i wyszło że jestem zielony) ;D Przydałoby się też to samo z firewalami. Bardzo proszę o chociażby jakieś linki do testów mniej znanych zapór i najlepiej darmowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

@ Tores

 

W tym teście znajdują się zarówno programy komercyjne jak i darmowe. W każdym teście tak jest. Tak samo w Av-test, Av-Comparatives, PCSL, Malware.ru, Virus.info, virus.gr, NSS Labs itd. Do testów są zgłaszane zarówno płatne i darmowe programy. Co do tego testu , wyniki są uśrednione. np. Taki Kaspersky na platformie Windows XP SP3 zajmie 3 miejsce w proactive detection, a np. na Windows Serwer 2003 zajmie 8 miejsce to jest 5-6. Wyniki są sumuje. Jedne produkty lepiej się spisuje na innej platformie , drugie na inne. Był jeden test darmowych Av przeprowadzony przez vortal Dobreprogramy. Brały udział w nim Avast, Avira Free i AVG. Ale test jest już stary, tylko jednorazowo przeprowadzony. Co do testów zapór ciężko o takie. Najbardziej znanym to test matouseca, ale tam bardziej się testuje HIPS z zaporami , lub same Hipsy klasyczne. :) Nacisk kładzie się bardziej na ochronę proaktywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Nie zakładałem nowego tematu więc piszę tu. Dziś ukazały się nowe wyniki organizacji Virus Bulletin . Przedstawiam wam najnowsze wyniki testów Rap (Proactive detection, Reactive detection)

http://www.virusbtn.com/vb100/rap-index.xml Tabela uwzględnia wyniki uśrednione od czerwca do grudnia tego roku wliczając również wszystkie platformy. Do najnowszych dołożono testy na platformie Windows 7 i jak możemy zobaczyć wyniki się zmieniły od ostatniego zestawienia ogólnego.

 

Top 10 Reactive Rap:

1. TrustPort

2. G data

3. Coranti

4.BKis BKav Home Plus( Nazwa sugeruje produkt powiązany Kasperskyego , nowość, lecz nie mogę znaleźć na necie tego produktu Edit. Jestto program wietnamski :P )

5. Eset, Avira Free, ZeoBit

6. AVG, MicroSafe

7.Avira Pro

8. Kaspersky IS 2010, Avast

9. Check Point

10. Kaspersky AV 2010, eScan, Bitdefender

11* Emsisoft

 

 

Proactive Scan:

 

1. ZeoBit, Avira Free

2.Microsafe

3.Coranti

4.TrustPort, Bkis, BKav Home Plus

5.G data, Weebrot

6. Eset

7. Check Point, Sunbelt

8. Avira Pro

9. Microsoft

10. Emsisoft

 

Jak widać spore zmiany , Symantec w ogólnym rozrachunku co można zobaczyć słabo na każdej platformie bo zawsze okupuje drugą dziesiątkę, McAfee również słabo, Kaspersky widać trochę spadł, nie leży mu ochrona na Windows 7, zdecydowanie lepiej chroni na XP, i innych , czołówka,niestety testowana stara wersja 2010a nie 2011, BullGuard z tych znanych średnio, tak samo Sophos w Reactive i proactive detection, Pc Toolsy, Comodo słabiutko zadziwił mnie znaczy skok AViry w testach proactive. W ostatnich wynikach byli poza dziesiątką do testów Windows serwer 2003 a teraz 1 miejsce. Również Emsisoft nie leży platforma Win 7, naturalnie spadek o parę pozycji, dzisiejszy bohater promocji BD nawet, nawet a jak zwykle ArcaVir trzyma ogon stawki i kompromitują Polskę zgłaszając się do testów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na tabelkę, to kolejność jest następująca:

 

1. Trusport

2. Gdata

3. Coranti

4. Bkis

5. Zeobit

6. Eset

7-8. Avira Free, Microsafe

9. AVG

10. Avast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi

@omkar

 

Kup se okulary i odczytuj z tabelki, podałeś złą kolejność :)

 

Poza tym po kiego grzyba podajesz wyniki, jak ja podałem od razu ?? Nie widzisz? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...