Skocz do zawartości

Aktualizacja biosu - cel, korzyści, sens?


Grigory

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastanawiam się nad zaktualizowaniem biosu, na part C mam win 7 (32 bit), na D mam XP (32 bit)i nie tyle, że nie orientuję się jak to zrobić a z którego systemu by to zrobić, aby oba działały. CPU-Z pokazuje płytę główną: ASUSTek Computer INC, model P5G-MX, bios 0302 z 08/02/2007. Mam dwa linki: 1 , 2 podpowiecie co dalej robić.

Jakie są plusy z zabiegu ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pewnie masz starszą wersję biosu i dlatego tak pokazuje. Jeśli błędy są bardzo odczuwalne, uciążliwe i wiesz, że aktualizacja biosu pomoże to zrób, ale jeśli nie to daj sobie spokój. Podczas aktualizacji istnieje możliwość uszkodzenia płyty głównej. A tak poza tym to sterowniki od karty sieciowej, monitora i karty graficznej sobie zaktualizuj i zobacz czy nie ma nowszych sterowników od chipsetu. Masz też kilka nieznanych urządzeń, więc brakuje Ci jakiś sterowników. Coś nie działa w komputerze?

Odnośnik do komentarza
Podczas aktualizacji istnieje możliwość uszkodzenia płyty głównej.

Płyty głównej - nie.

Kości z BIOS-em - tak. Można to samemu naprawić, bylebyś miał identyczną płytę główną pod ręką, co może być trudne.

 

//EDIT

 

Sprawdzałem listę wydań - nie ma sensu wymieniać, jeśli nie masz Intel Pentium 4 (a nie masz) lub nie zmieniasz sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...