Skocz do zawartości

Konfiguracja portu USB


taddek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak skonfigurować połączenie aparatu cyfrowego / nie mam adaptera do karty pamięci / z komputerem za pomocą portu USB. Potrzebuję odzyskać oryginalne zdjęcia z aparatu. Pobrałem sterowniki ze strony producenta do aparatu Canon PowerShot 85 i zainstalowałem w Program Files. W kreatorze instalacji skanera i aparatów fotograficznych nie pojawił się producent urządzenia. Programy do odzyskiwania zdjęć nie wykazują w opcjach "odzyskiwania z dysku" urządzenia. W internecie są ogólnikowe wskazówki przeważnie kopiowane ze strony "agavk"

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

U mnie wygląda to tak:

1. Komputer włączony.

2. Podpinam aparat pod USB.

3. Otwiera się kreator aparatu i przenoszę zdjęcia.

4. Kasuję zdjęcia na karcie aparatu.

5. Na dysku "C" widać ikonę aparatu.

6. Otwieram program Digital Image Recovery lub inny do odzyskiwania zdjęć.

7. Programy odzyskujące nie widzą napędu /ikony aparatu/ na dysku.

8. Efekt - nie mam co odklikać i odzyskać.

Odnośnik do komentarza

3. Otwiera się kreator aparatu i przenoszę zdjęcia.

4. Kasuję zdjęcia na karcie aparatu.

5. Na dysku "C" widać ikonę aparatu.

6. Otwieram program Digital Image Recovery lub inny do odzyskiwania zdjęć.

7. Programy odzyskujące nie widzą napędu /ikony aparatu/ na dysku.

8. Efekt - nie mam co odklikać i odzyskać.

Od tego momentu nie wiem jak rozumieć.

Przecież napisałem wyraźnie, że traktujesz aparat jako dusk zewnętrzny.

Jaki kreaktor aparatu? Na dysku C masz ikonę?

Odnośnik do komentarza

Od tego momentu nie wiem jak rozumieć.

Przecież napisałem wyraźnie, że traktujesz aparat jako dusk zewnętrzny.

Jaki kreaktor aparatu? Na dysku C masz ikonę?

 

Po podłączeniu aparatu przez USB otwiera się "Kreator skanera i aparatu fotograficznego" jest to program wewnętrzny komputera, który został we właściwościach aparatu określony jako program podejmujący akcję kopiowania zdjęć / mam do wyboru jeszcze we właściwościach Photoshop,Picasa 3,OmniPage / Kreator pobiera zdjęcia z aparatu, zapisuje w określonym folderze oraz pozwala usunąć zdjęcia w aparacie.

Przepraszam za pomyłkę - ikona aparatu wyświetla się nie na dysku "C" ale "Mój Komputer" . Wygląda to tak: System "C" ,dysk lokalny "D" ,stacja dysków DVD RM "E" i ikona aparatu / Canon PowerShot A 85 / . Nie ma oznaczenia aparatu jako dysk wymienny jak to ma miejsce np. po podłączeniu pendrivea , który określony jest jako dysk "F"

Odnośnik do komentarza

Nie używałem dotychczas Canona a jak mi podpowiedział @MarekW Canony podobno mają inaczej.

Nikony, Sony (kamera) i Olympusy działają bez problemu.

 

Masz dwa wyjścia:

1. Poczekać na poradę kogoś kto używa Canony.

2. Kupić za kilka zł czytnik i pozbyć się problemu.

 

Ale jak zrozumiałem zainstalowany soft skopiował Ci zdjęcia do kompa. Przy okazji skasowałeś zdjęcia na karcie.

Czy tych zdjęć nie ma czy nie potrafisz ich znaleźć?

W temacie odzysku skasowanych zdjęć są odpowiednie narzędzia - czytałem ale nie musiałem korzystać więc nie szukałem.

Odnośnik do komentarza

Nie używałem dotychczas Canona a jak mi podpowiedział @MarekW Canony podobno mają inaczej.

Nikony, Sony (kamera) i Olympusy działają bez problemu.

 

Masz dwa wyjścia:

1. Poczekać na poradę kogoś kto używa Canony.

2. Kupić za kilka zł czytnik i pozbyć się problemu.

 

Ale jak zrozumiałem zainstalowany soft skopiował Ci zdjęcia do kompa. Przy okazji skasowałeś zdjęcia na karcie.

Czy tych zdjęć nie ma czy nie potrafisz ich znaleźć?

W temacie odzysku skasowanych zdjęć są odpowiednie narzędzia - czytałem ale nie musiałem korzystać więc nie szukałem.

Zdjęcia skopiowane mam na komputerze. Problem w tym, że poprawiałem je na Photoshopie i redukowałem "efekt czerwonych oczu" w Picasa 3, który nadpisał poprawioną wersję na oryginale. Potrzebuję wrócić do pierwotnych zdjęć z uwagi na "unikalne" efekty twarzy na pierwowzorze.

Na stronie agavk.p9.pl/strony/foto_smart.php znalazłem informację jak rozwiązać problem zmieniając domyślne konfiguracje aparat-komputer via USB ale nie wiem gdzie szukać opisanych tam opcji.

Zdecyduję się na kupno czytnika, ale zainteresował mnie sam problem, bo nie lubię zagadek dotyczących sprzętu, który używam.

Odnośnik do komentarza

W kreatorze przenoszenia zdjęć masz możliwość zaznaczenia "usuń zdjęcia po skopiowaniu" czy coś w tym stylu.

Jeśli klikniesz w ikonkę aparatu w moim komputerze to masz normalny dostęp do karty pamięci.

(Nie wiem, czy o to chodziło)...

Wszystko się zgadza, tylko po skasowaniu zdjęć we właściwościach aparatu mam informację, że karta jest pusta i kreator kończy pracę / nie ma dalszych opcji /. A ponieważ w "Moim komputerze" aparat wykazywany jest symbolem ikonki a nie literą napędu, programy do odzyskiwania zdjęć z karty "nie widzą" ikony aparatu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...