Skocz do zawartości

Brak usługi Apple Mobile Device


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to moje pierwsze zapytanie na forum .

System - Windows XP Home.

 

Mam problem z programem iTunes, który daje komunikat "nie można uzyć tego iPoda, ponieważ usługa Apple Mobile Device nie jest uruchomiona".

Przy próbie uruchomienia Apple Mobile Device - pojawia się komunikat "nie można uruchomić usługi Apple Mobile Device na komputerze komputer lokalny".

 

Zdarzenia z ostatniego okresu :

W kwietniu był stawiany system . Potem bywały mniejsze problemy . Niedawnio przestało działać okienko Neostrady , przy próbie wejścia na pocztę był błąd POP3, aktualnie wchodzę w interent z pominięciem plików neostrady co zostało uruchomione przez pomoc techniczną TPSA. Wcześniej jednak chcąc naprawić problem z internetem włożyłam płytę główną w celu naprawy systemu i mogłam jako laik niechcący coś zepsuć, coś zainstalowałam ponownie, ale nie wiem co . W rezultacie nasz Windows XP po uruchomieniu wymagał ponownej rejestracji .

Internet teraz działa, ale są problemy z niektórymi programami , jak iTunes albo wyskakującym okienkiem instalatora Winfows.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kliknij kolejno: Start --> Uruchom-> wpisz: regedit

Odszukaj klucz: HKEY_LOKAL_MACHINE->SYSTEM->CurrentControlSet->Services->Apple Mobile Device

Kliknij prawym przyciskiem myszy na DisplayName (REG_SZ) i nazwę domyślną zmień na: Apple Mobile Device

Zamknij rejestr i zrestartuj komputer.

 

Niestety nie pomogło .

Odnośnik do komentarza

 

Dzięki, ale już próbowałam w Panel Sterowania- Narzędzia administracyjne - Usługi - Apple Mobile Device

mam zaznaczony tryb uruchomienia "autoamtyczny"

a po kliknięciu na "uruchom" miga jakieś okienko, po czym jest komunikat o błędzie 5 - odmowa dostępu , nie można uruchomiś usługi na komputerze Komputer lokalny

 

nadal mam problem

Odnośnik do komentarza
komunikat o błędzie 5 - odmowa dostępu , nie można uruchomiś usługi na komputerze Komputer lokalny

 

Znalazłam w sieci kogoś kto rozwiązał ten problem tym sposobem:

Our user has reported back that they have resolved the issue. It was related to their build hardening. Below are the steps they used to resolve the problem:

 

1. Log in with an account that has administrative privileges on the workstation.

 

2. Click Start -> Run and type the following in the Open field in the Run Dialog box:

 

regedit.exe

 

3. Click OK. This will open the Registry Editor.

 

4. In the Registry Editor, navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\Calais.

 

5. Right click on the Calais key and choose Permissions. Click the Add button. Select Advanced.

 

6. Click Location and select the name of the local machine. Click OK.

 

7. Click Find Now and choose "LOCAL SERVICE" from the list. Click OK. Click OK again to add the LOCAL SERVICE account to the Group or User Names list.

 

8. Click Advanced and highlight LOCAL SERVICE. Click Edit. Check the following boxes and uncheck any other boxes that are not mentioned:

 

Query Value

Set Value

Create Subkey

Enumerate Subkey

Notify

Delete

Read Control

 

9. Click OK three more time to close the Registry Editor dialog boxes and apply the changes you have made. Close the registry editor. No reboot should be needed to apply these changes.

 

After that, the smartcard service (running with the LOCAL SERVICE credentials) was able to enumerate the smartcards and COVE (and our application) was then able to interact with the smartcard.

Odnośnik do komentarza

Znalazłam w sieci kogoś kto rozwiązał ten problem tym sposobem:

Our user has reported back that they have resolved the issue. It was related to their build hardening. Below are the steps they used to resolve the problem:

 

Ponieważ nie pomogło zdecydowałam się na ponowną instalację ITunnes stosując się do kolejności odinstalowywania programów:

iTunes

Quick Time

Apple Software Update

Apple Mobile Device Support

Bonjour

 

po czym zainstalowałam od nowa iTunes 9 i mam nadzieję, że będzie działać - usługa Apple Mobile Device jest teraz uruchomina

 

czy wszystko jest juz OK dowiem sie od córki, bo to ona tego uzywa

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Sporo czasu upłynęło, brak jednoznacznej konkluzji, temat zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...