Skocz do zawartości

Ukash - późno jest, ale może ktoś mi pomoże


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dziś rano złapałem ten syf, próbowałem już generatora haseł i tego drugiego programu Combo Fix (ponoć warto o tym wspomnieć), teraz proszę Was o pomoc. Jak się tego pozbyć? Działa mi tryb awaryjny.

W załączniku log OTL i Extras - średnio wiem o co z tym wszystkim chodzi, ale zrobiłem to co robią wszyscy, może mi ktoś wyjaśni :)

 

Pozdrawiam

Bartek Pawłowski

otl.txt

extras.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co to za podbijanie? Posty typu "ktoś pomoże" do kosza. Proszę przeczytać zasady działu jak jest traktowane takie zachowanie: KLIK. To nic nie pomoże, to wręcz zaszkodzi. Poza tym, tu wielu prosi o pomoc i założyli tematy wcześniej niż Ty, mają priorytet. Założyłeś temat o 12 w nocy, o prawie 8 rano podbicie. Należy okazać cierpliwość.

 

 

próbowałem już generatora haseł i tego drugiego programu Combo Fix (ponoć warto o tym wspomnieć)

 

Jakie "ponoć". To jest obowiązek, jak i również i pokazanie loga który utworzył: KLIK. W kwestii używania ComboFix: KLIK. Zwłaszcza, gdy "średnio się orientujesz" w logach OTL (to co dopiero ocena loga z ComboFix).

 

 


Przechodzą do usuwania infekcji:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [WinSCard] C:\Users\Bartek\AppData\Local\Microsoft\Windows\2225\WinSCard.exe ()
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
IE - HKCU\..\SearchScopes\{AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB8}: "URL" = "http://www.daemon-search.com/search/web?q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{B7B664DF-3AF9-4C8E-8148-F42BB7831D27}: "URL" = "http://www.ask.com/web?o=15710&l=dis&q={searchTerms}" 
FF - HKEY_LOCAL_MACHINE\software\mozilla\Firefox\Extensions\\m3ffxtbr@mywebsearch.com: C:\Program Files\MyWebSearch\bar\1.bin
O16 - DPF: {E2883E8F-472F-4FB0-9522-AC9BF37916A7} "http://platformdl.adobe.com/NOS/getPlusPlus/1.6/gp.cab" (Reg Error: Key error.)
 
:Files
C:\Users\Bartek\AppData\Local\Microsoft\Windows\2225
C:\Users\Bartek\AppData\Roaming\hellomoto
C:\Users\Bartek\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\a4m52e0v.default\searchplugins\daemon-search.xml
C:\Users\Bartek\AppData\Local\Temp*.html
 
:Services
Catchme
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1 oraz log utworzony wtedy przez ComboFix (nie uruchamiaj narzędzia ponownie!).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadania wykonane. Finiszujemy:

 

1. Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\Extensions

 

Ze środka skasuj z prawokliku wartość m3ffxtbr@mywebsearch.com.

 

2. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix, co wyczyści też foldery Przywracania systemu. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

D:\Płyty\201102\ComboFix.exe /uninstall

 

Lokalizacja "płyty" sugeruje, że narzędzie w zamiarze miało być "zachowane" na dłużej. Nic z tego. ComboFix wygasa po 10 dniach (to procedura wewnętrzna zapobiegająca stosowaniu przestarzałej wersji), zaś samo narzędzie jak mówiłam to nie jest na "domowy użytek".

 

3. Gdy powyższa komenda ukończy, w OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną. Przez SHIFT+DEL skasuj katalog C:\Windows\erdnt.

 

4. Wykonaj skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport.

 

5. Wykonaj podstawy aktualizacyjne: KLIK. Tutaj wykaz z listy zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{90110415-6000-11D3-8CFE-0150048383C9}" = Microsoft Office Professional Edition 2003 ----> brak pakietu SP3

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin ----> wtyczka FF już jest najnowsza (11.3.300.265), ale sprawdź w/w dla IE

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

"Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 12.0 (x86 pl)

 

========== HKEY_CURRENT_USER Uninstall List ==========

 

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Google Chrome" = Google Chrome

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. zrobione :)

2. Combofix nie chciał się odinstalować, nie mam już w tej lokalizacji pliku combofix.exe. Z tego co pamiętam, to następnego dnia po jego ściągnięciu już go nie było...

Nie chciałem go też zostawiać na później, ale w tej lokalizacji po prostu mi się zapisują pliki.

3. zrobione :)

4. skanowanie wykryło dwie rzeczy, obie skasowałem, log w załączniku

mbam-log-2012-07-15 (21-27-37).txt

Odnośnik do komentarza

To co wykrył MBAM to odpadki adware MyWebsearch. Usuń. Następnie:

 

 

Combofix nie chciał się odinstalować, nie mam już w tej lokalizacji pliku combofix.exe. Z tego co pamiętam, to następnego dnia po jego ściągnięciu już go nie było...

 

Należało zastopować i się zgłosić z pytaniem co dalej, bo tu trzeba było pobrać od nowa ComboFix (w dowolne miejsce) i skierować komendę deinstalacji na to nowe miejsce. Przeszedłeś dalej i punkt numer 3 anulował zadanie, tzn. usunął fragmenty ComboFix, ale to nie jest do końca prawidłowe jego usuwanie (choć owszem likwiduje komponenty). I w związku z tym, że ominąłeś procedurę deinstalacji ComboFix należy ręcznie wyczyścić foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...