Skocz do zawartości

utorrent wyczyścił pliki na amen


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Udostępniałem za pomocą utorrent płytę w postaci plików mp3.

Przez przypadek usunąłem te pliki przez utorrent poleceniem "usuń dane" no i poszło w kosmos.

W koszu tego nie ma, programy odzyskujące dane tych plików nie znalazły.

Nie robię tragedii z tego bo utworzę ponownie utworzyć te pliki.

Pytanie tylko co się z nimi stało ?

Wszystkie tego typu dane trzymam w Moje Dokumenty ale nie na partycji systemowej aby gdyby był robiony format

wszystkie ważne rzeczy były na innej partycji. Nic nie było po zniknięciu plików instalowane na tej partycji.

Od razu uruchomiłem program Recuva ale ten znalazł setki innych poza tymi raptem czterema plikami mp3 o łącznej wadze 30MB.

Czy ktoś miał podobny myk i wie gdzie pliki usuwane przez utorrent się znajdują ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Im większy plik, tym mniejsze szanse na odzyskanie go, bo może gdzieś przypadkowo zostać nadpisany. Jeśli masz na komputerze Windowsa i nie masz macierzy RAID, to najszybciej po skasowaniu plików, jak tylko się da urywasz zasilanie, robisz kopię posektorową dysku i z tej kopii próbujesz odzyskać dane. Można oczywiście pominąć robienie lustra i pracować bezpośrednio, ale wtedy jest większe ryzyko, że coś przypadkowo nadpiszesz/skasujesz itd.

 

Jeśli masz Linuxa, a na dodatek macierz i nie chcesz jej zabić, to licz na szczęście i sprawdź, czy istnieje chociaż jeden proces, który ma otwarty deskryptor skasowanego pliku. Przy pomocy lsof możesz taki program znaleźć, a potem lecisz komendą cp /proc/PID/fd/NR odzyskany_plik gdzie PID to oczywiście PID tego procesu, a NR - numer deskryptora. Metoda opracowana przez mojego kolegę, gdy przypadkowo udało się nam usunąć kontener działającej maszyny wirtualnej.

Odnośnik do komentarza

System to Windows XP. Pliki to cztery mptrójki po ok 7MB każda.

Praktycznie zaraz po zniknięciu sprawdziłem Recuva i R-Studio ale one ich nie odnalazły

za to znalazły pliki usunięte nawet w 2008 roku (R-Studio) w stanie bardzo dobrym do odzyskania.

Generalnie to nic ważnego tylko denerwujący przykład, że coś zniknęło bez śladu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...