Skocz do zawartości

Anonim2

Użytkownicy
 • Postów

  536
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Anonim2

 1. @ichito

  Ludzie są inteligentnymi istotami, które potrafią wiele zrozumieć jeżeli się im w tym pomoże. Nie róbmy z milionów użytkowników kompletnych idiotów. Nie ignoruję antywirusów, ale wkurza mnie głupota lub też celowe działanie osób specjalizujących się w testowaniu aplikacji zabezpieczających. Nie ma najmniejszych przeszkód w tym, aby oprócz testowania skanerów on-demand, sprawdzić także ochronę proaktywną, dynamiczną heurystykę, blokowanie stron oraz piaskownice. Przecież na tym polega kompletna, nowoczesna i najskuteczniejsza ochrona antywirusowa.

 2. Niestety ale większość labów i portali testujących aplikacje zabezpieczające, sprawdza jedynie wykrywalność on-demand. Nie jest to rzetelny sposób sprawdzania możliwości ochrony, ponieważ oprócz dynamicznej heurystyki, wiele programów posiada także HIPS-y, autosandboxy, sandboxy oraz blokady szkodliwych stron. Tak więc te słupki nie wiele pokazują, tym bardziej, że test wygrał płatny antywirus, który DB udostępnia w darmowej, 180-dniowej promocji.

 3. Podepne sie - pod slabiutki netbook, jak asus 1011px (1.6ghz, 1gb ram), jaki zestaw bylby najlepszy? Comodo?

   

  Comodo tak, ale nie cały pakiet (antywirus mocno przymula), tylko firewall z piaskownicą, Defense+ i antywirusem w chmurze (skanuje tylko nierozpoznane - uruchamiane pliki). Ja używam go na blaszaku (Athlon 1.8 Ghz, 1 gb ram) i jest nieodczuwalny. Propozycja konfiguracji: http://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-security-premium-t60227.0.html

 4. A właśnie, mógłbyś rozwinąć? Bo ja też czytałem, że jest możliwe, ale fajnie by było się dowiedzieć trochę więcej szczegółów. W jaki sposób jest to możliwe?

   

  Po prostu może się zdarzyć, że wirus przebije się przez wirtualizację do fizycznego systemu i go zainfekuje. Do tej pory zetknąłem się tylko z jednym takim przypadkiem. Rozwiązaniem które zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo jest wirtualna maszyna z systemem Windows postawiona na Linuksie.

 5. Nie znam historii testów AV-C i coraz mniej mnie to interesuje. Wykrywanie on-demand przez archaiczne AV nie ma dla mnie większego znaczenia. Są firmy które obcykały metodologię i przypuszczam, że są doinformowane. To jest biznes. Dla mnie największe znaczenie ma przede wszystkim zapobieganie, a nie zawodne wykrywanie.

  Fajnie się z Tobą Zord dyskutowało.

  Szczęśliwego Nowego Roku.!

 6. Artykuł znajduje się na oficjalnej stronie Meliha. Demaskuje machloje związane z testami antywirusowymi na które nabiera się wielu naiwnych userów.

  Generalnie Comodo Internet Security to nie tylko dobry program, lecz znakomita aplikacja zabezpieczająca, a o jej wizerunek nie musisz się martwić. Konkurencja już się bardzo martwi, czego jesteś najlepszym przykładem :P

 7. Przypuszczam Waluś, że potrafisz logicznie myśleć oraz korzystać z wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Dlaczego więc pytasz, czy DrWeb posiada firewalla? Antywirusy nie posiadają firewalli, tylko pakiety zabezpieczające. Tak więc Dr.Web Anti-virus nie posiada zapory seciowej, tylko Dr.Web Security : http://www.drweb32.pl/

  Płatny antywirus Dr.Web charakteryzuje się stosunkowo słabą wykrywalnością, ale należy do czołówki pod względem umiejętności usuwania wirusów.

   

  GData to ciężki antywirus korzystający z dwóch skanerów, Avasta i BitDefendera. Należy do ścisłej czołówki pod względem wykrywalności (szczególnie od-demand) ale jak wszystkie AV jest bardzo zawodny, szczególnie jeśli chodzi o najnowsze zagrożenia..

 8. Zainstaluj Comodo, przetestuj dokładnie przez dłuższy czas, to może zrozumiesz. Używam od dłuższego czasu firewalla z D+ w trybie nauki, autosandboxem, sandboxem do testowania i chmurą (bez klasycznego AV). Nie mam najmniejszych problemów z wirusami, wyciekiem danych, szpiegowaniem, atakami sieciowymi, a wysłużony blaszak z jedno-rdzeniowym Athlonem chodzi jak rakieta. Za darmo, lekko, wygodnie i bez upokarzających ograniczeń! Zaproponuj mi lepszą ofertę "ekspercie".

 9. Comodo funkcjonuje na rynku od lat, zapewniając ochronę także renomowanym organizacjom i firmom. Zdarzały się przypadki z certyfikatami, co wynikało z nieuczciwości partnerów. Nigdy jednak nie zetknąłem się z jednym chociażby przypadkiem wycieku prywatnych danych wśród użytkowników Comodo. Z goła odmienna sytuacja jest, jeśli chodzi o userów, którzy nie stosują Comodo.

  Cały szum na forach robią głupcy oraz ludzie handlujący płatnym badziewiem zabezpieczającym.

 10. Witam wszystkich Forumowiczów.

  Chciałbym się dowiedzieć, ja powinien wyglądać pełen pakiet zabezpieczający Mój System Windows 7 64-bit oraz prosiłbym o opinię o antywirusie Avast! 6.0

  Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie udzielone mi odpowiedzi. ;)

   

  Pełen pakiet zabezpieczający powinien zawierać zaporę sieciową, program typu HIPS, piaskownicę, antywirus, antyspam oraz ochronę rodzicielską. Przykładem takiego pakietu jest Kaspersky Internet Security.

  Avast jest programem antywirusowym o niezbyt wysokiej wykrywalności. Z darmowych antywirusów bardziej polecam Avirę.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...