Skocz do zawartości

Obrazki z plików mp3 nie wyświetlają się jako miniatury w folderach


kruger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Program Clementine który niedawno zainstalowałem przejął sobie skojarzenia plików audio i w efekcie w folderach z muzyką przestały się wyświetlać okładki albumów (zaszyte w plikach mp3, tzw. "cover art"). Przywróciłem WMP jako domyślny odtwarzacz ale tyle tylko to dało, że teraz wyświetla się ikona mp3 w stylu WMP zamiast tej od Clementine. Wie ktoś może jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W tym rzecz właśnie że nie działa (kafelki, duże ikony, bardzo duże ikony..), zepsuło się. Nawet jak przeniosłem dane pliki do innych folderów, bo może to jest gdzieś cacheowane, to też nic nie pomogło. WMP ustawiłem domyślną tą 64-bitową, później 32-bitową, no ale też nic nie dało.

 

Edit:

@Belfegor odnośnie opcji folderów to nie mam tego zaznaczone. Problem dotyczy tylko plików muzycznych, inne miniatury pokazują się normalnie.

Edytowane przez kruger
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Program Clementine który niedawno zainstalowałem przejął sobie skojarzenia plików audio i w efekcie w folderach z muzyką przestały się wyświetlać okładki albumów (zaszyte w plikach mp3, tzw. "cover art").

 

Czy na pewno to były "wszyte" album art? Miniatury mogą być także robione przez ukryte pliki JPG zlokalizowane w folderze: KLIK. Jeśli utraciłeś miniatury MP3, a zakładamy że nie zostały skasowane dane miniatur jako takie (pliki JPG lub wszycie), nasuwają mi się następujące warianty:

 

1. Kwestia rozsynchronizowanego cache. W tej sytuacji wykonuje się jego przebudowę: Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Oczyszczanie dysku > Miniatury. Po tym restart systemu.

 

2. Zostało naruszone powiązanie odpowiedzialne za generowanie miniatury dla typu MP3. W takim przypadku wystarczy zaimportować brakujące wpisy ShellEx. W Notatniku wklej:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.mp3\ShellEx]
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.mp3\ShellEx\{BB2E617C-0920-11D1-9A0B-00C04FC2D6C1}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.mp3\ShellEx\{e357fccd-a995-4576-b01f-234630154e96}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > z prawokliku Scal

 

Po tym wykonaj przebudowę cache wg kroków z punktu 1.

 

3. Pliki MP3 z wszyciem zostały poddane edycji przez tagger, został wyasygnowany zły typ, który nie jest interpretowany przez Windows Explorer. Dla porównania: KLIK.

 

4. Zostały naruszone kodeki Microsoftu, aczkolwiek tu byłoby notowane chyba więcej dewiacji.

 

Najbardziej prawdopodobny zdaje mi się punkt 2, Clementine rozkojarzał pliki, czyli przebijał w rejestrze klucze.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...