Skocz do zawartości

Catalyst Control Center nie uruchamia się


Radek68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

 

Od kilku miesięcy, czyli od czasu aktualizacji sterowników AMD do karty graficznej ATI HD 4650 i wgraniu nowego CCC, nie uruchamia mi się Catalyst Control Center.

 

Problem nie dotyczy driverów - te działają bez problemu.

 

Problem polega na tym że po kliknięciu na CCC pojawia się klepsydra, ale nic dalej się nie dzieje. Uruchamiane są dwa procesy MOM.exe i CCC.exe, które po kilkunastu sekundach automatycznie się zamykają.

 

Odinstalowywałem drivery jak i CCC i instalowałem je już kilkukrotnie.

Używałem takich programów jak Driver Sweeper czy Driver Cleaner Pro, również w trybie awaryjnym.

 

Odinstalowałem wszystkie Frameworki za pomocą ".NET FRAMEWORK CLEANUP TOOL".

Następnie znów odinstalowałem wszystko do AMD + czyszczenie CCleanerem + ręczne wywalenie wszystkiego do ATI (foldery, pliki).

Następnie instalacja Frameworka 3,5 (zawiera 2 i 3) + nowych sterowników Catalyst + CCC i... dalej jest to samo.

 

Nie lubię, gdy w moim komputerze coś działa "nie tak" jak powinno.

Mój system to Windows XP Professional SP3 + wszystkie aktualizacje.

 

Z frameworkami w tej chwili sytuacja wygląda następująco:

 

[01/02/12,19:54:30] Detected operating system: Windows XP (x86)

[01/02/12,19:54:30] Install state for .NET Framework 1.0: not installed.

[01/02/12,19:54:30] Install state for .NET Framework 1.1: not installed.

[01/02/12,19:54:30] Install state for .NET Framework 2.0: installed with service pack 2.

[01/02/12,19:54:30] Install state for .NET Framework 3.0: installed with service pack 2.

[01/02/12,19:54:30] Install state for .NET Framework 3.5: installed with service pack 1.

[01/02/12,19:54:30] Install state for .NET Framework 4 Client: not installed.

[01/02/12,19:54:30] Install state for .NET Framework 4 Full: not installed.

 

Poprzednio miałem też NET Framework 1.0 i 1.1, ale to też nie działało.

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawa jest nadal nierozwiązana, może jest ktoś na forum, kto potrafi pomóc?

 

Dwie rzeczy. Która wersja? Ja używam sterowników 11.9.

A CCC to AMD VISION Engine Control Center. Też tak się zachowywał. Ale myślę, że to nie ma znaczenia.

 

Start -> AMD VISION Engine Control Center (link do programu) -> PPM -> Właściwości -> Zgodność -> Uruchom ten program jako Administrator -> Enter

Oczywiście temat UAC -> Zgoda. I musi działać bo działa. Ewentualnie restart.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Trzeba troche poszukać w necie.

Rozwiązanie znalezione na jednym z forów:

(mi pomogło, umieszczam może komuś się przyda :))

mam wind7 x64 proff, radek hd4850

Miałem dziś trochę czasu więc się tym zajęłem bo ccc nie działało mi przez dłuższy czas.

 

- odinstalowałem wszystkie sterowniki za pomocą AMD Catalyst Install Manager,

- wyrzuciłem resztę niedobitków amd za pomocą driver sweeper

- z katalogu C:\Windows\assembly wyrzuciłem (ppm>>odinstaluj) wszystkie wpisy z kluczem "90ba9c70f846762e", najlepiej posortować po "public key token"

klucz ten ma każdy plik wspomagający ccc i amd, we właściwościach pliku jest stosowny opis, miałem tych plików ponad 200

- restart kompa

- zainstalowałem najnowszą paczkę od amd 12-2_vista_win7_64_dd_ccc.exe

- restart kompa

i co najlepsze.. Działa :)

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś podobny problem. Też mam Windows XP z SP3. Pamiętam, że najpierw instalowałem oryginalne stery dołączone do grafiki, potem następne jakie wtedy były to Catalyst 10.10 i tak dalej jak wychodziły i wszystko było ok. Problem powstał jak zaczęły wychodzić sterowniki od AMD i słynne blue screeny po ich instalacji. Niby wszystko się instalowało się poprawnie ale na końcu dziennik zdarzeń zamiast zielony kolor był żółty. Co ciekawe w dzienniku zdarzeń pomimo ostrzeżenia wszystko było co się instalowało oznaczone było OK. Dopiero ostatnio jak zainstalowałem stery 12.1 i znowu pomimo żółtego ostrzeżenia CCC działa poprawnie. Wcześniej nie uruchamiał się przy starcie ani ręcznie. Mam kartę Sapphire więc instaluję tylko stery z ich macierzystej strony. Wyszły już 12.2 ale na ich stronie jeszcze nie ma więc nie wiem jak działają.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Zrobiłem już wszystko (oprócz ponownej instalacji) co było sugerowane tu, i na innych forach polskich i anglojęzycznych, i co mogłoby pomóc. Nic nie pomogło. CCC nie uruchamia się. Procesy MOM.exe i CCC.exe po ok. 20 sekundach są kończone i tyle. Jeśli ktoś zna konkretną odpowiedź to proszę pisać.

Ja stwierdziłem, że CCC do wielkiego szczęścia mi niepotrzebny, więc zadowoliłem się programem ATI Tray Tools. Bez tego CCC, pomimo kilku monitorów, przeżyję ;), choć denerwuje mnie to, że jest coś, co uniemożliwia mi włączenie programu. Tu już chodzi o zasadę: "on mnie, czy ja jego". :)

Reinstalować wszystkiego z tego powodu nie zamierzam (system mam dobrze skonfigurowany od 4 lat), ale jakby ktoś tu mógł naprawdę pomóc...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ja mam to samo AMD VISION Engine Control Center nie uruchamia się ! Odświeżam i proszę o pomoc, gdyż nie mam zamiaru za każdym razem przy wydaniu aktualizacji sterowników AMD (wnoszących znaczne funkcje oraz wydajność) odinstalować dogłębnie starych i instalować świeżych żeby uruchamiało mi się AMD VISION Control Center, które jest niesamowicie potrzebne !

Dodam mój system to Windows 7 Home Premium 64 bit - oryginałka, wszystkie aktualizacje zrobione.

Laptop ACER ASPIRE 5250

Procesor: AMD Dual-Core E300 (1.3GHz)

Grafika: AMD Radeon™ HD 6310

Zainstalowany sterownik: Latest Beta Driver with .NET 4.0 Support 223 MB 12.11 Beta 11/16/2012

Link: http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

 

Bardzo proszę o pomoc gdyż z tym problemem boryka się jak widać dużo osób, znacznie większa liczba osób przeglądała ten temat szukając problemu poprzez google.

Jestem pewny, że znajdzie się osoba, która zna się na rzeczy i potrafi wyjaśnić i przedstawić w sposób cywilizowany jak naprawić "usterkę" z nieuruchamiającym się AMD Engine Control

Odnośnik do komentarza

Odinstaluj CCC i sterowniki (wszystko), następnie usuń program w Dodaj/usuń programy AMD Catalyst Install Manager. Pobierz Driver Fusion (nowa wersja Driver Sweeper) i wyszukaj za jego pomocą folderów po AMD (uważaj jeśli masz jakieś inne programy AMD), usuń te foldery, powinny być też wyświetlone wpisy rejestru, uważnie je przejrzyj i usuń tylko te które definitywnie wskazują na to, że pochodzą od CCC i sterowników grafiki.

 

Po tym zrestartuj komputer, system po uruchomieniu pewnie wyszuka i zainstaluje jakieś stare sterowniki do karty graficznej, pozwól mu skończyć. Potem pobierz najnowszy instalator AMD i zainstaluj to co Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Aktualizacje sterowników AMD są wydawane mniej więcej co miesiąc.

 

Po użyciu Driver Fusion i restarcie i być może automatycznej instalacji sterownika przez system, nie musisz już 2 raz czyścić niczego Driver Fusion. U mnie kiedyś okazał się problemem sam AMD Catalyst Install Manager i wystarczyło go usunąć i zainstalować wszystko od nowa, a innym razem pomogło dopiero doczyszczenie resztek Driver Fusion.

Odnośnik do komentarza

OK rozumiem, spróbuję. Jak zadziała i nie będę miał już więcej problemów dam Tu znać. Dziękuję i pozdrawiam :)

 

Zrobiłem wszystko to co miałem podane i jak na razie wszystko działa :thumbsup:

Dodatkowo CI co mają standardowe konto użytkownika w win7 i mają włączoną kontrolę konta użytkownika polecam:

 

Znaleźć regeditem klucz w rejestrze:

HKLU\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Layers

- Znaleźć zapis dotyczący programu i zamienić wartość RUNASADMIN na

RANASINVOKER

 

ponieważ wtedy pozbędziemy się zbędnego proszenia o podanie hasła administratora przy starcie konta (autostart AMD CCC) jak i przy próbie włączenia AMD Engine Control :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ja robiłem wszystko (Driver Fusion, restarty, tryby awaryjne, rejestr, wywalanie ręczne), aż w końcu - u mnie - sprawa rozwiązała się sama. Zmieniłem kartę na nVidia i tu wszystko działa bez zarzutu. Różne monitory, różne tapety, różne rozdzielczości, dokładnie to czego potrzebowałem do głupiego ATI i jego głupiego CCC.

Nie neguję, że ATI robi niezłe karty, cenowo są OK, ale te problemy z ich oprogramowaniem dobijają.

Ja sobie nie dałem rady, nie mam pojęcia co może zrobić zwykły użytkownik...

Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...