Skocz do zawartości

Brak ikon w połączeniach sieciowych - Internet jest


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem, gdy wejdę do "Połączenia sieciowe" > "Zarządzaj kartami sieciowymi", nie mam tam żadnej karty oprócz "Połączenie sieciowe Bluetooth", które mi nie zbyt jest potrzebne do szczęścia.

Próbowałem odinstalować i zainstalować w menedżerze urządzeń. Nie pomogło. Naprawianie problemów by Windows również. 

Dodam, że Internet mam i mogę się nawet połączyć z WiFi moim domowym, obecnie jestem połączony kablem Ethernet. 

Nie widać tylko tych kart zarządzaniu kartami sieciowymi. 

 

post-17744-0-04030000-1462475530_thumb.png

post-17744-0-36790000-1462475530_thumb.png

 

Karty sieciowe włączone w menedżerze urządzeń

Sterowniki odinstalowane i zainstalowane najnowsze

Ustawienia domyśle dla wyświetlania folderów i plików - zrobione

 

Zacząłem robić metody z tej strony:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/825826

 

Natomiast zatrzymałem się na tym punkcie:

Sprawdź ustawienie logowania.

  1. W prawym okienku kliknij dwukrotnie usługę System zdarzeń COM+.
  2. Kliknij kartę Logowanie.
  3. W obszarze Logowanie jako sprawdź, czy jest zaznaczona opcja Lokalne konto systemowe.

Przy ponownym uruchamianiu usługi pojawia się taki błąd:

 

post-17744-0-60430000-1462475470_thumb.png
 

System zdarzeń COM+ - Usługa uruchamia się tylko przy tych ustawieniach:

Aby określić, że usługa ma używać konta Usługa lokalna, kliknij opcję To konto, a następnie wpisz NT AUTHORITY\LocalService.
Przy wybraniu innej, jak "Lokalne konto systemowe" czy "NT AUTHORITY\NetworkService" czy "Wybierz użytkownika" ( wybrałem siebie ./work ) pokazuje się ten sam błąd. 
 


 
 

Chciałbym obejść się bez formatowania komputera, bo byłby to już 4 raz. ;/

 

 

 

System: Windows 7 Home x64

MB: Asus Rampage IV Black Edition

 

Logi z FRST:

Shortcut: http://wklej.org/id/2377081/
Addition: http://wklej.org/id/2377105/
FRST: http://wklej.org/id/2377109/

 

Log z GMER: 

http://wklej.org/id/2377131/

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacząłem robić metody z tej strony:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/825826

 

Natomiast zatrzymałem się na tym punkcie:

 

Sprawdź ustawienie logowania.

 

W prawym okienku kliknij dwukrotnie usługę System zdarzeń COM+.

Kliknij kartę Logowanie.

W obszarze Logowanie jako sprawdź, czy jest zaznaczona opcja Lokalne konto systemowe.

vs.

 

Dziennik System:

=============

Error: (05/05/2016 09:00:51 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7000) (User: )

Description: Nie można uruchomić usługi System zdarzeń COM+ z powodu następującego błędu:

%%1079

 

To wytyczne dla starego XP. W nowszych systemach są inne parametry. Usługa System zdarzeń COM+ domyślnie na Windows 7 ma przypisaną Usługę lokalną. Tak więc to jest poprawne ustawienie, nie należy go zmieniać, i jak rozumiem już je przywróciłeś.

 

 

Wracając do problemu, jest w oknie pokazywany conajmniej jeden obiekt, więc usterka zdaje się być nie na poziomie globalnych elementów (wtedy spodziewane całkowicie puste okno), lecz w obszarze konfiguracji sieciowej. Podaj dane o bieżącej konfiguracji:

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /s

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

Odnośnik do komentarza

Wstępnie przeprowadź przebudowę wartości Config. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg export HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network C:\Users\work\Desktop\backup.reg
Reg: reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
Reboot:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Nastąpi restart systemu. Przedstaw wynikowy fixlog.txt. Wypowiedz się czy widzisz zmiany.

Odnośnik do komentarza

Wstępnie przeprowadź przebudowę wartości Config. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg export HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network C:\Users\work\Desktop\backup.reg
Reg: reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
Reboot:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Nastąpi restart systemu. Przedstaw wynikowy fixlog.txt. Wypowiedz się czy widzisz zmiany.

 

Dziękuję za bardzo szybką pomoc.

 

Niestety kart sieciowych nie ma i nie zauważyłem zmian, pojawiła się tylko taka:

 

post-17744-0-00250000-1462617383_thumb.png

 

Ale to już coś wcześniej zrobiłem, przez przypadek. Nie do końca pamiętam jak. 

 

 

Dodatkowo nie mam pokazanego połączenia Internetowego na pasku:

 

post-17744-0-26770000-1462617383_thumb.png

 

Internet mam po sieci LAN oraz mogę się połączyć z moją siecią WiFi bez problemu.

 

Przedstawiam FIXLOG: http://wklej.org/id/2379071/

 

 

UPDATE / EDIT:

 

Nie przeszła również aktualizacja systemu.

post-17744-0-57890000-1462617754_thumb.png

Po restarcie:

post-17744-0-06570000-1462618402_thumb.png

 

 

 

 

UPDATE 2 / EDIT 2:

 

"Rozwiązywanie problemów" naprawiło ikonę na pasku zadań. Działa już poprawnie. 

Edytowane przez Shocked
Odnośnik do komentarza

Niestety kart sieciowych nie ma i nie zauważyłem zmian, pojawiła się tylko taka

Nagraj log czasu rzeczywistego co się dzieje podczas przetwarzania danych w tym oknie. Otwórz okno połączeń. Uruchom Process Monitor. W oknie Połączeń odśwież widok klawiszem F5. Zakończ nagrywanie w Process Monitor klikając w ikonę lupki na pasku narzędzi (ma się przekreślić). Zapisz log w formacie *.PML. Log spakuj do ZIP i shostuj gdzieś podając link. Materiały będą spore i nie mogę obiecać szybkiej analizy.

 

 

Nie przeszła również aktualizacja systemu.

Na początek spróbuj tych prostych kroków: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Process Monitor sugeruje to samo co już próbowałam, czyli problem z wartością Config - notowany BUFFER OVERFLOW podczas próby odczytu tej wartości:

 

12:21:01.3872392 AM    svchost.exe    572    RegQueryValue    HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Network\Config    BUFFER OVERFLOW    Length: 144
12:21:01.3872500 AM    svchost.exe    572    RegQueryValue    HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Network\Config    BUFFER OVERFLOW    Length: 144

 

Spróbuj zresetować ponownie konfigurację:

 

1. Uruchom regedit i w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network skasuj wartość Config.

 

2. Uruchom Menedżer urządzeń, w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń. Odinstaluj wszystkie interfejsy sieciowe, wliczając ewentualne "duchy" pokazane po włączeniu opcji ukrytych.

 

3. Zresetuj system.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...