Skocz do zawartości

Kopia zapasowa - Błąd 0x81000019


men203

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po instalacji BitDefender Internet Security przestaje mi działać narzędzie służące do utworzenia kopii zapasowej systemu, wbudowane w system (błąd 0x81000019). Mam Win 7 Ultimate x64. Problemem jest mała ilość wolnego miejsca na partycji zastrzeżonej przez system. Próbowałem wykonywać poradę, lecz niestety nie pomaga. Znalazłem także info, że na ten problem może pomóc utworzenie nowej zastrzeżonej partycji o większej pojemności, lecz nie mogę "zmusić" systemu, by korzystał z tej partycji. Utworzyłem partycję 500MB, coś na niej zostało zapisane, ponieważ zniknęło z niej 30MB, ale nie działa to prawidłowo. Próby ponownej instalacji BitDefendera nadal zapisują jakieś pliki na partycji zastrzeżonej (tej 100MB) przez co nie działa kopia zapasowa systemu. Może ktoś miał już podobny problem do mojego, i wie jak go obejść?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może kolejność działań nie była właściwa. Zwróc uwage na post Konrad 1980.

 

Witam ponownie. Więc sprawa wygląda tak. Na życzenie producenta bitdefendera przeskanowałem komputer ich narzędziem (supporttool) w celu sprawdzenia co powoduje problem. Po kilku dniach korespondencji, odinstalowaniu tuneup, easy tune a także wyłączaniu kolejnych modułów bitdefendera support nie rozwiązał problemu i nie chce mi się już z nimi korespondować. Jedynie kompletna dezinstalacja programu antywirusowego pozwala na zrobienie backupu narzędziem microsoftu (czyli rozwiązanie jednego problemu stwarza kolejny). Póki co dałem sobie z tym spokój. Jako że w komputerze mam płytę główną gigabyte, to skorzystałem z ich xpress recovery 2 do utworzenia backupu. Program robił to ok. 40 minut, ale za to bez problemów i bez odistalowywania czegokolwiek.

 

Najpierw należy odinstalować BitDefendera, za pomocą Dodaj Usuń. Ale po usuwaniu mogą zostać resztki, które blokuja funkcje kopii. Żeby pozbyc się całkowicie programu uzyłbym BitDefender Unistall Tool. I wtedy, zastosował ta porade od Davi Nigro.

No chyba że tak robiłeś?

Odnośnik do komentarza

Po kompletnym odinstalowaniu BitDefendera na partycji zastrzeżonej przez system mam 71,8MB, kopia zapasowa systemu działa. Po ponownej instalacji BitDefendera na partycji zastrzeżonej przez system mam 37,7MB, kopia zapasowa systemu nie działa. Jeśli wykonuję poradę Davi Nigro po instalacji BitDefendera, to na kilka sekund mam wolne 71,7MB, lecz po chwili spada do 37,7MB i kopia zapasowa systemu nie działa. Dlatego chciałbym zrobić nową partycję zastrzeżoną przez system, więc jeśli ktoś ma sprawdzoną poradę jak to zrobić, to byłbym wdzięczny. Oczywiście chcę używać BitDefendera i mieć dostęp do kopii zapasowej systemu.

Odnośnik do komentarza

więc jeśli ktoś ma sprawdzoną poradę jak to zrobić, to byłbym wdzięczny. Oczywiście chcę używać BitDefendera i mieć dostęp do kopii zapasowej systemu.

 

Najbardziej logicznym tu rozwiązaniem byłoby przycisnąć support BitDefendera - czytałem gdzieś podobny temat i wiem że support producenta wciąż nie rozwiązał tego problemu :lol:

 

Mam kilka pomysłów ale sam nie wiem czy są one dobre

 

1.Uzyć zewnętrznego programu do tworzenia kopii np. Acronis

 

2.Trochę szalony pomysł...

 

Niestety nie wiem jaka jest natura problemu (może to konflikt softu ochronnego z systemem plików?) ...myślę że można by było popróbować tu z różnymi systemami plików na partycji gdzie kopia ma być tworzona np. zobacz czy problem będzie taki sam na partycji mająca system plików ext3 - aby Windows mógł czytać/zapisywać dane na tej partycji musisz zainstalować odpowiedni sterownik http://fs-driver.org/

 

EDIT

Aby zainstalować sterownik musisz wybrać tryb zgodności z Vistą (prawoklik na instalator>>Zgodność>>wybierz Vistę)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...