Skocz do zawartości

Bład przy starcie Windowsa / nowe okno przez SpyHunter


ahcarb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewien czas temu instalowałem program SpyHynter. To co miał zrobić to wykonał, tylko jak go usunąłem  zaczął pojawiać mi się jakieś okno z wyborem systemu systemu podczas uruchamiania Windows 7(mam 3 sekundy na wybór odpowiedniego systemu inaczej odpala się jakieś skanowanie w którym wywala masę błędów). Nie mam innych systemów na komputerze i nigdy nie miałem. Od nowości jest wyłącznie WIn7 .Jak mam się pozbyć tego okna żeby to mi się nie pojawiało ?? Proszę o pomoc

Screen co mi się pojawia:

bfc2ccd57bd86c25.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ahcarb, dlaczego replikujesz tematy? Duplikat usuwam. Temat wylatuje także z działu diagnostyki malware, gdyż problem nie jest związany z infekcją. Proszę zakładać tematy gdzie należy, nie próbować oszukiwać faktu, że temat jest nierozwiązany w innym dziale. Jeśli pojawia się duplikat w innym dziale, jest kasowany bez uprzedzenia.

 

Przy okazji: wszystkie logi też usuwam, przecież to są już nieaktualne dane z innego tematu (KLIK).

 

 

Witam, pewien czas temu instalowałem program SpyHynter. To co miał zrobić to wykonał, tylko jak go usunąłem zaczął pojawiać mi się jakieś okno z wyborem systemu systemu podczas uruchamiania Windows 7(mam 3 sekundy na wybór odpowiedniego systemu inaczej odpala się jakieś skanowanie w którym wywala masę błędów). Nie mam innych systemów na komputerze i nigdy nie miałem.

Po pierwsze: SpyHunter to wątpliwy program i z daleka od niego. Po drugie: SpyHunter używa własny system operacyjny do skanów "zewnętrznych"", stąd pojawia się owo menu. EasyBCD tego nie wykryje w BCD (menu Windows), bo to nie jest menu Windows i nie jest wstawione via BCD. To jest menu linuksowe GRUB4DOS inicjowane via MBR lub VBR partycji. Na początek spróbuj zaktualizować bootsector:

 

1. Zbootuj z płyty instalacyjnej Windows 7 do opcji "Napraw komputer": KLIK.

 

2. W Wierszu polecenia wklep:

 

bootsect /nt60 ALL

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

wpisałem komendę, wszystko zmieniło i dalej to samo

 

wpisałem również z Command Prompt prosto z systemu dysku naprawczego:

bootrec.exe /fixmbr -operacja zakończyła się pomyślnie

bootrec.exe /fixboot - wolumin nie zawiera rozpoznawanego systemu plików

 

nie mogę komputera formatować niestety

Odnośnik do komentarza

Groszexxx, zaznaczyłam przecież:

- "menu GRUB4DOS inicjowane via MBR lub VBR partycji". GRUB4DOS może być instalowany na różne sposoby: KLIK ("can be installed to MBR or partition boot sector").

- "Na początek spróbuj zaktualizować bootsector", czyli VBR a nie MBR, dlatego parametr /mbr nie został celowo uwzględniony. Jako mniej inwazyjny początek.

 

ahcarb i tak się posunął dalej i na własną rękę wykorzystał komendę nadpisywania MBR. A użyty dodatkowo bootrec /fixboot robi to samo co bootsect /nt60, tylko dla SYS a nie ALL.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mam odrobione lekcje jeśli chodzi o Gruba, po prostu zastanawiałem się po co te względy bezpieczeństwa w stosunku do MBR, ale Twoj stary post na searchengines mi wyjasnil takie przypadki jak wirus kodujacy mbr czy monkey. Takze Mae Culpa i dziękuję za tę wskazówkę. 

 

W kazdym razie zainstalowałem sobie Gruba w PBR i pozbyłem się go za pomocą BootIce v.2012.09.20. Wykrywa typ MBR i typ PBR. Od razu widać czy są aberracje od normy.

Piszę o tym, jako, że autor miał problem z komendą bootrec.exe /fixboot.  Warto dodać, że przed takimi zabawami warto zrobić kopię sektorów, na których dokonuje się zmian.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...