Skocz do zawartości

Ukash - Komputer zablokowany z powodu naruszenia prawa Polskiego.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
przeczytałem regulamin załączam dwa pliki.

 

Nieliczni z UKASH to zrobili. To mnie cieszy.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-771489037-1884456610-2981154246-1000..\Run: [XpsPrint] C:\Users\krystiano\AppData\Local\Microsoft\Windows\4301\XpsPrint.exe ()
O4 - HKU\S-1-5-21-771489037-1884456610-2981154246-1000..\Run: [ReadyComm5]  File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-771489037-1884456610-2981154246-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No CLSID value found.
 
:Files
C:\Users\krystiano\AppData\Local\Microsoft\Windows\4301
C:\Users\krystiano\AppData\Roaming\hellomoto
@C:\Windows:9DDAE5BF7478B849
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Jeśli nie instalowałeś celowo SweetIM for Messenger 3.7, odinstaluj.

 

3. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

komputer się odblokował,

program odinstalowałem zgodnie z zaleceniem,

nie mogę wrzucić loga z usuwania: podczas załadowania pliku pojawia się komunikat: nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików.. próbowałem też wysłać jako dokument word, nic z tego;/

 

Mam pytania:

1) czy mogę usunąć logi z dysku czy ich usunięcie spowoduje powrót wirusa?

2) czy powinieniem odinstalować program antywirusowy Microsoft Security Essentials?

3) czy mogę dalej pobierać aktualizacje Windowsa? system jest legalny dołączony do laptopa, kiedy kupowałem.

 

Ogólnie proszę o dalsze wskazówki i jednocześnie jestem bardzo wdzięczny za okazaną pomoc:)

 

Przesyłam linka z logiem z usuwania:

 

http://wklej.org/id/788228/

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

krystiano, zasady działu: KLIK. Do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj. Posty powyżej sklejam.

 

 

1) czy mogę usunąć logi z dysku czy ich usunięcie spowoduje powrót wirusa?

 

Myśl logicznie. Logi to są logi, tekstowy materiał ... Poza tym, co Ty tu o usuwaniu logów, skoro tu padła prośba o:

 

3. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

Do oceny miasłeś podać. A co dalej to ja powiem ... jak ocenię log.

 

 

2) czy powinieniem odinstalować program antywirusowy Microsoft Security Essentials?

 

Jakie jest podłoże tego pytania? Co to ma za cel?

 

 

3) czy mogę dalej pobierać aktualizacje Windowsa? system jest legalny dołączony do laptopa, kiedy kupowałem.

 

Ponownie: co to za pytanie, skąd ono się wzięło?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

apropo aktualizacji, gdy zablokowało mi laptopa to wyskoczył ten komunikat ukash, że muszę zapłacić karę 300 zł, i m.in. że nie mam legalnego oprogramowania itd. czyli to co wyskakuje wszystkim, którzy mają problem z UKASH, chociaż wiem, że jeżeli chodzi o mój system w laptopie to jest on legalny, przy kupieniu laptopa zapłaciłem za niego 150 zł dodatkowo.

 

log ze skanowania, o który nie zostałem poproszony (zostałem poproszony o log z usuwania):

 

http://wklej.org/id/788229/

 

przepraszam za mój bład i stratę czasu przez Pana/ią.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzenie usunięcia infekcji. Przejdź do tej partii zadań:

 

1. Porządki: w OTL uruchom Sprzątanie, co ma w zamiarze skasować kwarantannę OTL (i logi właśnie) oraz sam program jako taki. Funkcja wymaga restartu.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Wykonaj pełne (nie ekspresowe) skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport. Przy pierwszym uruchomieniu programu na pytanie którą wersję programu aktywować wybierz wariant darmowy bez osłony (w systemie już działa strażnik antywirusowy).

 

 

log ze skanowania, o który nie zostałem poproszony (zostałem poproszony o log z usuwania):

 

Jak to nie zostałeś, a co wg Ciebie znaczy ten tekst w poście numer #2:

 

3. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1.

 

Jasno napisane: dwa logi, jeden z usuwania i drugi ze skanowania.

 

 

apropo aktualizacji, gdy zablokowało mi laptopa to wyskoczył ten komunikat ukash, że muszę zapłacić karę 300 zł, i m.in. że nie mam legalnego oprogramowania itd. czyli to co wyskakuje wszystkim, którzy mają problem z UKASH, chociaż wiem, że jeżeli chodzi o mój system w laptopie to jest on legalny, przy kupieniu laptopa zapłaciłem za niego 150 zł dodatkowo.

 

Ten komunikat nie ma żadnego związku z rzeczywistą sytuacją w systemie, jednakowa treść na systemie legalnym i pirackim. Komunikat ma na celu tylko jedno: zastraszyć. A kto ma grzechy na sumieniu, może się na to nabrać. Wszystko zależy od stopnia rozgarnięcia i logicznego myślenia użytkownika. Jednym słowem: nie sugeruj się treścią komunikatu, możesz być o to spokojny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie wykonaj drobne aktualizacje: KLIK. Wykaz wersji z Twojej listy zainstalowanych:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216020FF}" = Java™ 6 Update 20

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A90100000001}" = Adobe Reader 9.0.1 - Polish

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.9

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 5.4.4 (Basic)

 

Uwaga poboczna: widzę Nowe Gadu-Gadu. Może zainteresują Cię alternatywne programy z obsługą sieci Gadu, które mniej męczą system. Opisy w artykule Darmowe komunikatory. Liczące się na dziś alternatywy to: WTW, Kadu, Miranda, AQQ (ale ten ma reklamy, a system skórek to nie taki "lekki" dla zasobów).

 

 

Temat rozwiązany. Zamykam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...