Skocz do zawartości

UKASH- komputer firmowy zablokowany prośba o szybką pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum więc wszytkich serdecznie. Prosiłbym o szybką pomoc w odblokowaniu komputera firmowego. Pokazuje mi się komunikat że komputer został zablokowany i trzeba wpłacić odpowiednią kwotę ble ble ble. Zrobiłem skan proogramem OTL i załączam pliki z logami. W chwili obecnej jestem na trybie awaryjnym i prosiłbym o wyrozumiałość bo nie jestem informatykiem :). Prosiłbym o szybką interwencję zanim przyjdą klienci po FV.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Był używany ComboFix. Na przyszłość: KLIK. A zasady działu wskazują, by nie unikać tego tematu i przedstawić log który utworzył.

 

 

1. Wstępne odblokowanie komputera. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKCU..\Run: [WinSyncMetastore] C:\Users\pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\3924\WinSyncMetastore.exe ()
 
:Files
C:\Users\pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\3924
C:\Users\pc\AppData\Roaming\hellomoto
C:\Users\pc\AppData\Local\Temp*.html
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{171DEBEB-C3D4-40b7-AC73-056A5EBA4A7E}]
 
:Services
Catchme
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany (i odblokowany), otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. I możemy przejść do pobocznej deinstalacji adware CrowdStar Gamebar + CrowdStar Gamebar Updater. Wymontuj to także w meneżerze dodatków Firefox. Popraw w AdwCleaner opcją Delete (powstanie log na dysku C)

 

3. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log z usuwania OTL z punktu 1, AdwCleaner z punktu 2 oraz log ComboFix (nie uruchamiaj go ponownie, chodzi o log z tamtego uruchomienia).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ComboFix nic nie usuwał, uruchomiony niepotrzebnie.

 

 

ale nie mogę załączyć pliku otl z usuwania. wyskakuje mi komunikat ze mam brak uprawnien

 

Zasady działu i Pomoc forum wyraźnie opisują dozwolone czynności. Załączniki akceptują tylko rozszerzenie *.TXT, a tu jest *.LOG. Należy ręcznie zmienić nazwę pliku. Ale podarujmy sobie to już. Widzę w nowym skanie OTL pożądane zmiany. Sprawa załatwiona. Wykonaj czynności zamykające czyszczenie:

 

 

1. Napraw drobny błąd WMI numer 10 w oparciu o instrukcje z KB950375.

 

2. Prawidłowa deinstalacja ComboFix. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej komendę:

 

C:\ComboFix.exe /uninstall

 

Przez SHIFT+DEL skasuj katalog C:\Windows\erdnt (kopia rejestru zrobiona przez ComboFix).

 

3. Dalsze porządki po narzędziach: w OTL uruchom Sprzątanie + w AdwCleaner Uninstall.

 

4. Na wszelki wypadek zrób pełne (nie ekspresowe) skanowanie w Malwarebytes Anti-Malware. Jeśli coś wykryje, przedstaw raport. Jeśli brak detekcji czegokolwiek:

 

5. Do przeprowadzenia podstawy aktualizacyjne: KLIK. Porównawczo z Twojej listy zainstalowanych:

 

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.19272)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java™ 6 Update 31

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217004FF}" = Java™ 7 Update 4

"{8727531E-6C58-4852-A90B-39CF45E269A9}" = OpenOffice.org 3.2

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.1 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin

"Mozilla Firefox 10.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 10.0.2 (x86 pl)

"Mozilla Thunderbird (3.1.9)" = Mozilla Thunderbird (3.1.9)

 

6. Notowalny brak jakiegokolwiek antywirusa z osłoną redydentną. Do uzupełnienia.

 

 

PS. Zaś McAfee Security Scan Plus to odinstaluj. Sądzę, że to niecelowa instalacja tylko przemyt jako sponsor którejś paczki Adobe.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

wykonałem prawie wszystkie punkty prócz punktu 1 (totalnie nie mam pojęcia jak to wykonać) i punktu 5 (ale wykonam jak bede miał chwilę wolnego). Odnośnie antywirusa czy Kaspersky Internet Security 2012 pomoże mi w uchronieniu się od następnej podobnej przygody. Chciałbym również podziękować za pomoc w odblokowaniu komputera (zwłaszcza że komputer firmowy to podwujnie nieprzyjemna sytuacja)

Odnośnik do komentarza
wykonałem prawie wszystkie punkty prócz punktu 1 (totalnie nie mam pojęcia jak to wykonać)

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

strComputer = "."
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
& "{impersonationLevel=impersonate}!\\" _
& strComputer & "\root\subscription")
 
Set obj1 = objWMIService.Get("__EventFilter.Name='BVTFilter'")
 
set obj2set = obj1.Associators_("__FilterToConsumerBinding")
 
set obj3set = obj1.References_("__FilterToConsumerBinding")
 
 
 
For each obj2 in obj2set
                WScript.echo "Deleting the object"
                WScript.echo obj2.GetObjectText_
                obj2.Delete_
next
 
For each obj3 in obj3set
                WScript.echo "Deleting the object"
                WScript.echo obj3.GetObjectText_
                obj3.Delete_
next
 
WScript.echo "Deleting the object"
WScript.echo obj1.GetObjectText_
obj1.Delete_

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.VBS

 

Plik przekopiuj wprost na C:\.

 

2. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wklep C:\FIX.VBS i ENTER. Skrypt zrobi co należy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...