Skocz do zawartości

Nie włączający się Windows - uszkodzony plik SYSTEM


Crezer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Instalowałem wczoraj grę silverfall orginal. I nie działała. W necie przeczytałem aby wyłączyć antywira i install jeszcze raz. Więc wyłączyłem comodo. Zwiecha i reset kompa. Teraz czarny ekran z białymi literkami, że katalog jest uszkodzony /windows/system32/config/system

 

Ps. Nie mam oryginalnego Windowsa i brak płyty

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Crezer, na początek kwestie formalne. Co to za duplikaty tematyczne? Temat założony najpierw w dziale diagnostyki wirusów, przeniosłam go do głównego widoku działu (KLIK). A dlatego, bo nie podałeś nawet platformy operacyjnej i nie było wiadome do którego działu ma iść temat. Na przyszłość: nie zakładaj tematów nie związanych z wirusami w dziale wirusów i ... naucz się szukać własnych tematów. Wszytkie duplikaty scaliłam. Poza tym, do uzupełniania posta, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcją Edytuj. Posty powyżej sklejam. No i to niechlujstwo językowe ... Proszę przykładaj się bardziej do tego jak treść jest napisana. Poprawiłam, choć miałam trudności z odszyfrowaniem niektórych słów ...

 

 


W kwestii problemu zasadniczego: uszkodzony rejestr i bez przywrócenia jednej z wstecznych kopii tego pliku rejestru nie wejdziesz do Windows. Potencjalne metody poradzenia sobie z problemem przy braku płyty instalacyjnej XP:

 

1. Przywracanie systemu (roluje cały rejestr) wykonane z poziomu zewnętrznego środowiska ERD Commander: KLIK.

 

2. Ręczna podmiana rejestru z poziomu Konsoli Odzyskiwania: KLIK.

 

3. Ręczna podmiana rejestru z poziomu OTLPE:

 

1. Zastartuj na ten komputer z płyty OTLPE. Z Pulpitu uruchom My Computer. Wejdź na dysk z Windows do katalogu, gdzie Przywracanie systemu trzyma swoje pliki, czyli C:\System Volume Information.

 

2. W katalogu tym są różne punkty Przywracania, a są zbudowane wg schematu:

 

C:\System Volume Information\_restore{numerki}\RPX\Snapshot

 

Masz wybrać ten punkt Przywracania, który nie jest najnowszy i jest datowany na okres sprzed wystąpienia problemu. W środku są pliki (na pomarańczowo rejestr systemu, na niebiesko rejestr użytkownika):

 

_REGISTRY_USER_.DEFAULT

_REGISTRY_MACHINE_SECURITY

_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE

_REGISTRY_MACHINE_SYSTEM

_REGISTRY_MACHINE_SAM

_REGISTRY_USER_NTUSER_S-1-5-21-bardzo-długi-numerek

 

Skopiuj je do tymczasowo utworzonego folderu np. C:\TMP. Zmień im nazwy korespondująco na: DEFAULT, SECURITY, SOFTWARE, SYSTEM, SAM, NTUSER.DAT

 

3. Plikami pomarańczowymi masz podstawić pliki w C:\WINDOWS\system32\config, zaś niebieskim w C:\Documents and settings\Twoje konto. Wykonaj kopię zapasową plików zastępowanych!

 

4. Resetujesz komputer.

 

W systemie mogą być dwie kopie rejestru:

- C:\Windows\Repair = kopia bazowa zrobiona jako zapasowa zaraz po instalacji XP. Jest "czysta", nie ma w niej nagranych żadnych doinstalowanych programów czy sterowników. Po zrzuceniu tej postaci rejestru może być wymagane przeinstalowanie sterowników i programów. Na pierwszy ogień: padnie COMODO.

- C:\System Volume Information = kopie czasowe jako składnik punktów Przywracania systemu. Są nowsze niż w/w i zawierają (choć zależy to od punktu w czasie) nagrane późniejsze modyfikacje. Jeśli Przywracanie systemu było wyłączone, ten wariant odpada i możesz się zadowolić tylko kopią z Repair.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.przepraszam za ortografie, ale nie mam na komorce polskich znakow.takie jest moje szczescie ze pare.godzinprzed Pani odpowiedzia udalo mi aie przywrocic ten plik jakims progra men z gazetki pc format.racja,comodo oadl, wszystkie steriwniki tez, lecz nie moglem sie podlaczyc do neta.Mam livebox f@st 3200.szukalem sterownikow I nic.dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...