Skocz do zawartości

Adobe Flash - "An error occurred. Please try again later" na YT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problemy:

1. Od paru dni mój komputer chozi dosyć mułowato

2. od tego momentu takze zamiast filmu na YT pojawia się napis "An error occurred. Please try again later". (FireFox 13.0.1)

Czytałem, że to jest wina cookies, aby je wyczyścić. Czyściłem i niestety nie pomogło.

3.Zauważyłem jeszcze C:\Users\UpdatusUser. Nie tworzyłem takiego konta, co to jest ?

4. Odistalowałem całego Firefox'a oraz FlashPlayer i zainstalowałem na nowo. Mimo to gry czasami się zacinają się a przegladarka pada i zostaje kill.

5. Google Chrome mimo zainstalowania i klikniecia później na ikonkę na pulpicie nie uruchamia się.

 

Co zrobiłem:

1. Avast po przeskanowaniu usunął jakiś plik z katalogu użytkownika (C:\Users\Admin.Admin-PC\...Data...). niestety nie zapisał logu bo zapomniałem włączyć (ech).

2 MalwareBytes-Antiu Malware w trybie szybkiego szukania wykrył i usunał:

C:\Users\Admin.Admin-PC\AppData\Local\Temp\nso7197.tmp\Linker.dll

C:\Users\Admin.Admin-PC\AppData\Local\Temp\CSM2E9E.tmp

 

Logi i domysły

1. Daję obowiązkowe logi OTL:

Extras - click lub click

Otl - click lub click

2. Może jakiś program (np: Sumo ?) robi syf na komputerze ? Dlaczego akurat padlo na "Sumo" ? Pamiętam, że też go kiedyś instalowałem i od razu odistalowałem bo na komputerze pojawiały się nieprzyjazne pliki dla antywirusa, moze akurat wtedy był to zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przemieszczam do innego działu. Brak oznak infekcji. Tylko do kasacji mikro adware C:\Users\Admin.Admin-PC\AppData\Roaming\OpenCandy, ręcznie machnij folder lub przez AdwCleaner z opcji Delete.

 

 

1. Od paru dni mój komputer chozi dosyć mułowato

2. od tego momentu takze zamiast filmu na YT pojawia się napis "An error occurred. Please try again later". (FireFox 13.0.1)

Czytałem, że to jest wina cookies, aby je wyczyścić. Czyściłem i niestety nie pomogło.

 

Problemy YT versus build Adobe Flash w logu:

 

========== FireFox ==========

 

FF:64bit: - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF64_11_3_300_262.dll File not found

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_11_3_300_262.dll ()

 

Klaruje się problem w obszarze Adobe Flash. Materiały:

 

Flash 11.3 nie wczytuje plików wideo w Firefoksie

How do I troubleshoot Flash Player's protected mode for Firefox?

 

Te artykuły wyszczególniają konfliktowe sprzężenie z wtyczką Real, owszem takową masz:

 

========== FireFox ==========

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nppl3260;version=15.0.5.109: c:\program files (x86)\real\realplayer\Netscape6\nppl3260.dll (RealNetworks, Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nprjplug;version=15.0.5.109: c:\program files (x86)\real\realplayer\Netscape6\nprjplug.dll (RealNetworks, Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nprpchromebrowserrecordext;version=15.0.5.109: C:\ProgramData\Real\RealPlayer\BrowserRecordPlugin\MozillaPlugins\nprpchromebrowserrecordext.dll (RealNetworks, Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nprphtml5videoshim;version=15.0.5.109: C:\ProgramData\Real\RealPlayer\BrowserRecordPlugin\MozillaPlugins\nprphtml5videoshim.dll (RealNetworks, Inc.)

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@real.com/nprpplugin;version=15.0.5.109: c:\program files (x86)\real\realplayer\Netscape6\nprpplugin.dll (RealPlayer)

 

[2012-07-02 12:57:55 | 000,000,000 | ---D | M] (RealPlayer Browser Record Plugin) -- C:\PROGRAMDATA\REAL\REALPLAYER\BROWSERRECORDPLUGIN\FIREFOX\EXT

 

 

3.Zauważyłem jeszcze C:\Users\UpdatusUser. Nie tworzyłem takiego konta, co to jest ?

 

To konto tworzone przez instalator sterowników nVidia. Jest używane przy procesach aktualizacyjnych. Do pary usługa nvUpdatusService:

 

========== Win32 Services (SafeList) ==========

 

SRV - [2012-05-15 12:48:00 | 001,262,400 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NVIDIA Update Core\daemonu.exe -- (nvUpdatusService)

 

 

5. Google Chrome mimo zainstalowania i klikniecia później na ikonkę na pulpicie nie uruchamia się.

 

Czy dobrze wyczyściłeś po Google Chrome? Proponuję ponowić działanie wg schematu:

 

1. Odinstaluj Google Chrome, nadal widzę wpis na liście zainstalowanych:

 

========== HKEY_USERS Uninstall List ==========

 

[HKEY_USERS\S-1-5-21-907130374-3883035917-863145892-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Google Chrome" = Google Chrome

 

2. Upewnij się, że nie ma folderu, a jeśli to SHIFT+DEL:

 

C:\Users\Admin.Admin-PC\AppData\Local\Google

 

3. Start > w polu szukania wpisz regedit > skasuj klucze:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Google

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Google

 

4. Zainstaluj Google Chrome przy wyłączonej osłonie rezydentnej Avast.

 

 

2. Może jakiś program (np: Sumo ?) robi syf na komputerze ? Dlaczego akurat padlo na "Sumo" ? Pamiętam, że też go kiedyś instalowałem i od razu odistalowałem bo na komputerze pojawiały się nieprzyjazne pliki dla antywirusa, moze akurat wtedy był to zbieg okoliczności.

 

Sumo w wersji instalacyjnej ze sponsorami robi taki brud, że się w głowie nie mieści. Ostatnio nawet to sprawdzałam dyskutując z kimś na temat tej aplikacji. Wersje czyste to portable i ta określona jako "bez sponsorów". Posiadasz jedną z czystych, gdyż w logach nie notuję tego charakterystycznego śmietnika.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję ;)

 

Gdybym mógł prosić o przetłumaczenie stron które podałaś bo jestem słaby z angielskiego :(

Nie calą stronę tłumaczyć, pomóc mi pozbyć się bety flasha która siedzi w systemie mimo że wcześniej wszystko z niej niby odistanlowało się. Filmy na YT dalej nie chodzą, a na Operze chodzą.

 

 

 

EDIT

Dałem radę, wszystko śmiga :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...