Skocz do zawartości

Jeden z komputerów nie wykrywa pendrive [win7 x64]


bb7891

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pendrive Kingston DT Micro USB Device

 

po podłączeniu wyświetla się w.w. nazwa w menedżerze urządzeń, jednak pendrive nie jest widoczny w 'moim komputerze'

odinstalowywałem sterowniki w menedżerze i nie pomogło

 

inny komputer z win xp 32bit widzi go bezproblemowo

tam też go formatowałem, nie pomogło

 

inne pendrive'y działają prawidłowo

 

pomysły?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A w jaki sposób podłączasz go do kompa (lapka) bo nie podajesz co to za sprzęt?

Czy pen jest podłączany przez konwerter?

Samo odinstalowanie w MU wszystkich elementów wewnątrz gałęzi Kontrolera USB nie jest wystarczające. Musisz również usunąć plik (ukryty):

c:\Windows\System32\DriverStore\INFCACHE.1 i dopiero restart przy odpiętym tym penie.

Odnośnik do komentarza

Jest to win7 home premium na kompie Compaq presario CQ61 notebook pc

 

-infcache jest niemożliwe do usunięcia ("uzyskaj uprawnienia od SYSTEM w celu wprowadzenia zmian w tym pliku")

-przez cmd odmowa dostępu, mimo ze polecenie "net user administrator /active:yes" zostało wykonane pomyślnie

-pen jest podłączany do kompa normalnie bezpośrednio

-typ konta w ustawieniach jest określony jako administrator

 

strzelam, że prawdopodobnie są nałożone ograniczenia na system przez producenta

ożesz kurczę pieczone!

 

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Kolejno:

Jest to win7 home premium na kompie Compaq presario CQ61 notebook pc

System w temacie a sprzęt to notebook a nie komp i wg poniższego posiada czytnik kart co może być problemem.

 

-infcache jest niemożliwe do usunięcia ("uzyskaj uprawnienia od SYSTEM w celu wprowadzenia zmian w tym pliku")

Dawno tego nie robiłem ponieważ nie miałem potrzeby a okazuje się, że Bill zrobił duże zmiany.

Tak aktualnie pełne uprawnienia do tego pliku posiada tylko konto System a administrator tylko Odczyt (było inaczej - przynajmniej tak mi przywracanie mojego RAMu podpowiada).

 

-przez cmd odmowa dostępu, mimo ze polecenie "net user administrator /active:yes" zostało wykonane pomyślnie

To bez znaczenia jeżeli nie zalogowałeś się na konto administratora tylko na swoje z uprawnieniami administratora - to są dwa różne konta.

 

-pen jest podłączany do kompa normalnie bezpośrednio

Po poniższych zaleceniach (jeżeli nie zadziała) spróbuj zastosować konwerter.

 

Zrób tak:

1. Masz podpięty ten pen.

2. Eksplorator (Tfu) - plik INFCACHE.1 -> PPM -> Właściwości -> Zabezpieczenia -> Edytuj -> LPM Twoje konto -> Ptaszek na Pełna kontrola Zezwalaj -> Zastosuj. Zgadzasz się na ryzyko (bez obaw testowałem wszystko u siebie i działa).

3. Ten plik traktujesz (chyba Shift + Del czyli bez kosza - nie korzystam z Eksploratora i nie potarfię obsługiwać).

4. W MU szukasz tego pena (np Widok wg połączeń) i PPM na nim -> Odinstaluj.

5. Wypinasz pena.

6. Restart.

7. Po pełnym starcie podpinasz pena i obserwujesz co się dzieje w Tray`u - Powinien być komunikat - Instalowanie oprogramowania Srututu.

8. Tylko w takim przypadku obecnie odbudowywany jest plik INFCACHE.1. I przywracane są poprawne pełne uprawnienia do pliku - czyli tylko dla konta System.

 

Ewentualnie pokaż obrazek z MU oraz z Zarządzania dyskami (tak aby go było widać).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...