Skocz do zawartości

Komputer zablokowany naruszenia Prawa Polskiego ukash


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

piszę do was ponieważ mam problem jak niektórzy z nasz piszących na tym forum. mianowicie złapałem wczoraj dziwnego wirusa i żąda kodu Ukash. jednak niestety nie ma żadnej rubryki na wpisywanie ani tym podobnego. zwracam się z prośba o pomoc.

nie mam jak wam przesłać żadnym plików OTL itp. ponieważ system nie włącza się w tryb awaryjny a jedyne w co się włącza to przez tryb awaryjny z wierszem poleceń. próbowałem zrobić przez CMD przywracanie systemu ale bez skutku wywala błąd że trzeba takie czynności robić przez normalnie włączony system.

Proszę pomóżcie. Napiszcie jak dziecku co krok po kroku mam robić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Możesz pobrać narzędzie OTL z poziomu innego komputera i zapisać na pendrive, ten pendrive podpiąć pod komputer zablokowany, wejść w Tryb awaryjny z obsługą Wiersza polecenia, w linii komend wpisać X:\OTL.exe (gdzie X = litera pendrive) i ENTER, uruchomi się OTL i w nim opcja Skanuj, na pendrive powstaną logi.

 

2. Jeśli OTL już jest zapisane na dysku twardym tego komputera, to w linii komend wpisujesz "pełną ścieżkę dostępu do OTL.exe" i ENTER.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKLM..\Run: [RMActivate_ssp] C:\Documents and Settings\Grzegorz\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\2397\RMActivate_ssp.exe ()
 
:Files
C:\Documents and Settings\Grzegorz\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Windows\2397
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami usuwania. Powinno nastąpić odblokowanie komputera, czyli w msconfig przestaw z powrotem na normalny rozruch.

 

2. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) oraz zaległy GMER. Dołącz log z wynikami usuwania pozyskany w punkcie 1

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ale to z poziomu Trybu awaryjnego czy normalnego? W awaryjnym są ładowane tylko podstawowe sterowniki, co oznacza, że część urządzeń może nie działać. Poza tym, komputer odblokowany, OTL można przenieść normalnie na dysk twardy i po tym uruchomić z Trybu awaryjnego.

Edytowane przez picasso
27.08.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...