Skocz do zawartości

System Vista-Mozilla


Bieli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, iż na przegladarce Mozilla firefox, nie działa mi wtyczka adobe flash player.. Wcześniej działała bez zarzutu, a teraz działa tylko jak uruchomie mozille "uruchom jako administrator". Moje pytanie brzmi jak to zmienić, żeby działała mi normalnie ? Z góry bardzo dziękuje.

 

System Vista

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Poproszę o standardowe logi z OTL w celu orientacji jaki jest skład systemu.

 

2. Start > w polu szukania wpisz regedit > wejdź do klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

 

Czy widzisz tam wartość o nazwie EnableLUA? Miałam kiedyś taki przypadek, że "coś" mi skasowało tę wartość i instalator samego Firefoxa nie chciał działać inaczej niż przez "Uruchom jako Administrator", a dialog nie był zresztą klasycznym UAC tylko wyglądał jak przy przełączaniu konta.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Bieli, takie przypominające posty na nic (do śmieci jedzie). Jeśli nie ma odpowiedzi, to oznacza: brak osoby zdolnej to przetworzyć, brak czasu na przetworzenie tematu i podobne. Są wakacje. Wolontariat tu działa. Trochę więcej cierpliwości wykaż.

 

Oceniając logi:

 

1. Podejrzenia w kwestii "Uruchom jako Administrator" skupiają się na COMODO Internet Security (zdolny ingerować w te obszary). Sprawdź co się dzieje po wyłączeniu całej osłony Defense+ i restart systemu. Czy w takim stadium działa wtyczka w Firefox bez podnoszenia uprawnień?

 

2. Avast nie jest tu w najnowszej wersji, a i widać, że aktualizowany nakładkowo conajmniej od wersji 5. Proponuję radykalne odświeżenie komponentów. Odinstaluj program. Z poziomu Trybu awaryjnego popraw specjalizowanym czyścicielem Avast Uninstall Utility. Następnie zainstaluj najnowszą wersję Avast.

 

3. Poboczny komentarz: system zabrudzony adware, źródłem m.in. wtyczka vShare. W spoilerze instrukcje czyszczące.

 

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj: Ask Toolbar, Ask Toolbar Updater, Deinstalator Strony V9, FoxTab PDF Creator, StartSearch Toolbar 1.3, LiveVDO plugin 1.3, vShare.tv plugin 1.3. Przy okazji także: 50 FREE MP3s +1 Free Audiobook! (śmieć od WinAmp), McAfee Security Scan Plus (to weszło jako sponsor paczki Adobe Flash, tak twierdzą logi, wątpię w celową instalację) oraz Windows Live Toolbar (o ile tego nie instalowałeś umyślnie).

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0F00F01E-CE13-4529-AF5E-435446F38346}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{4B5BABBA-287D-4642-8E26-2A5686FC6715}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB8}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{CB3D9DF0-9CC3-423A-82AF-793A7084D659}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{EEE7E0A3-AE64-4dc8-84D1-F5D7BAF2DB0C}]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\FirewallRules]
"TCP Query User{8B28D8C3-2212-4738-9B18-11380657404C}C:\program files\sopcast\adv\sopadver.exe"=-
"UDP Query User{90913599-E76D-40A4-99B1-B371B57F0B13}C:\program files\sopcast\adv\sopadver.exe"=-
 
:OTL
O2 - BHO: (IEPluginBHO Class) - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\ProgramData\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-2610739877-2215757144-2371635985-1001\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKLM..\Run: [NPSStartup]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [PrzyspieszKomputer] C:\Program Files\Przyspiesz Komputer\przyspieszkomputer.exe File not found
O16 - DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} "http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/polarbear/ultrashim.cab" (Reg Error: Key error.)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\EagleNT.sys -- (EagleNT)
[2010-11-19 18:50:04 | 000,002,059 | ---- | M] () -- C:\Users\Kamil\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\jx2vzv9h.default\searchplugins\daemon-search.xml
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami.

 

3. Zastosuj AdwCleaner z opcji Delete. Z tego powstanie log.

 

4. Wygeneruj nowy log OTL z opcji Skanuj. Przedstaw logi z usuwania z punktów 2+3.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1 . Wtyczka dalej nie działa próbowałem to już nie raz.. nawet wyłączyłem cały program COMANDO, zresetowałem system i dalej nic.

 

2. Tutaj tez sie pojawił problem na wersji Avast 7. System zaczął strasznie mulic.. kompletnie nic się nie dało zrobić. Zainstalowałem spowrotem wersje 6.

 

3. Wyczyściłem komputer z zbędnych programów , dupereli.

Odnośnik do komentarza

Bieli po prostu to sprawdź. Tylko deinstalacja programu daje 100% pewności ucięcia wszystkich aktywności aplikacji, wyłączanie programu przez opcje wcale nie deaktywuje całości, ciągle są uruchamiane sterowniki. Przecież po testowej deinstalacji możesz COMODO z powrotem sobie zainstalować.

 

A co do tego, że działało to przez 2 lata, żaden dowód dla mnie. Rozwiązywałam już przypadki, gdzie to nagle COMODO odebrało dostęp do całego systemu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...