Skocz do zawartości

Czyżby karta graficzna padała ?


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwilą resetowałem komputer i lekko się zestresowałem bo miało miejsce takie coś :

 

1. Włączał się bios niby ok ale pokazała się TYLKO nazwa procesora a po około 10 sekundach dopiero inne, ram, grafika, dyski, zawsze to wszystko pojawiało się w jednym momencie, nie było przeskoku 10 sekundowego

2. Ekran ładowania windows 7 pokazał się na dłużej niż zawsze...

3. Po ekranie ładowania Windowsa zaczęła migac lampka od monitora tak, jakby monitor nie był podłączony, a przecież cały czas jest... no ale po 5 sekundach włączyłą się na stałe i pokazał się ekran logowania i pulpit.

 

Podsumowując jest coś nie tak, od pewnego czasu też zauważyłem że w grach miga obraz, delikatnie, prawie nie widocznie, najlepiej to widac na szarym tle, tak jakby było za małe odświeżanie, a ustawione mam na 75hz

 

i ogólnie wg mnie, być może jest to auto sugestia, ale komputer minimalnie wolniej działa, dłużej się wczytuje wszystko...

 

Macie jakieś pomysly co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak wlasnie ustaw.

 1280 x 1024  60 Hz 

i nie kombinuj z odswiezaniem.

Potencjalny problem to RAM. Dwie kosci o roznych parametrach. Chipset dobie radzi, radzi, radzi, a po pewnym czasie nie radzi i wtedy rad nie rad trzeba kombinowac jak kon pod gore. Nie twierdze, ze teraz masz z tym problem, ale dla pewnosci test pamieci razem i z osobna bym im zrobil.

 

Dodatkowo

UltraDMA/SATA CRC Error Rate:	 200/Always OK, Worst: 200 (Data = 44)

Moze to stara sprawa, moze nowa. Jesli nowa to wymienic tasmy sygnalowe dyskow.

Odnośnik do komentarza

Grisza - jak chcesz cos sprawdzic to zastosuj jakies narzedzie sprawdzajace. Podmiana/podlaczenie innego wyswietlacza to dobry pomysl. Dodatkowo sa aplikacje testujace GPU bo o nim rozmawiamy. OCCT moze sprawdzic wszystko razem lub podzespoly z osobna w roznych konfiguracjach obciazeniowych. Gdybanie i wymiana uprzejmosci jest fajna, ale opierajmy sie na konkretach.

Odnośnik do komentarza

Tak, masz absolutną rację - konkrety. Dobrze wiesz, że nie znam się na sprzęcie, ale jeśli coś wiem na dany temat, to napiszę, jeśli ma stosowną wartość

merytoryczną.

Przepraszam mój fail. Zagmatwało mi się z podłączaniem zewnętrznego odbiornika do laptopa.

Za to można podłączyć komputer do telewizora, nowe mają gniazdo takie jak monitory komputerów, albo można zastosować przejściówkę.

Edytowane przez Grisza
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...