Skocz do zawartości

Problem z systemem po podłączeniu do internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z systemem Windows Vista.

 

Problem pojawił się po włączeniu komputera, wszystko jest ok do momentu podłączenia internetu. Komputer praktycznie zawiesza się, nie można otworzyć Taskmgr. W trybie awaryjnym wszystko jest ok interent tez działa i nie dzieje się nic niepokojącego.

 

Przeskanowałem komputer Combofix i OTL. Combofix usunął dwa problemy: ctfmon.exe i muzapp.exe

 

Poniżej wklejam linki z logami.

 

Proszę bardzo o pomoc, gdyz komputer jest mi niezbędny do pracy a nie chciałbym przeinstalowywać systemu

ComboFix.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zastrzeżenia do logów: niepełny log z OTL (brakuje pliku Extras = opcja "Rejestr - skan dodatkowy" nie została ustawiona na "Użyj filtrowania") + brak obowiązkowego raportu z GMER. Uzupełnij.

 

 

Przeskanowałem komputer Combofix i OTL. Combofix usunął dwa problemy: ctfmon.exe i muzapp.exe

 

Na przyszłość, Combofix to nie jest normalny skaner i nie stosuje się tego w domu: KLIK. Na dodatek, uruchamiałeś go wielokrotnie jak szaleniec, co jest zachowaniem nieodpowiedzialnym:

 

ComboFix-quarantined-files.txt  2012-06-22 10:00

ComboFix2.txt 2012-06-22 08:57

ComboFix3.txt 2012-06-21 15:19

ComboFix4.txt 2012-06-21 14:27

ComboFix5.txt 2012-06-22 09:42

 

Podany tu log nie jest nawet właściwym, nie pokazuje akcji usuwania. A to musi być sprawdzone, gdyż conajmniej jeden obiekt z wyliczonych prawdopodobnie został usunięty niesłusznie. Plik muzapp.exe to część oprogramowania Samsung Kies. Poproszę o wygrzebanie z katalogu C:\Qoobox raportu pochodzącego z uruchomienia, które coś usuwało.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Windows Vista. Nie sądzę, by to był problem infekcji, nic tu na to nie wskazuje. W żadnym z logów nie ma obiektu mówiącego, by działała infekcja. Jak mówiłam, plik muzapp.exe to część Samsunga Kies i to raczej błąd ze strony ComboFix, a ten drugi wynik to jakoby plik systemowy był zainfekowany i ComboFix go podmieniał z własnego cache. Ale czy plik był rzeczywiście zainfekowany, mam silne wątpliwości, gdyż wcześniejszy skan ComboFix tego nie widział, dopiero skan po nim i na dodatek plik został przywrócony z cache ComboFix wytworzonego rundę wcześniej (= plik był poprawny wcześniej). ComboFix należy teraz odinstalować w prawidłowy sposób. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej polecenie:

 

C:\Users\Piotr\Desktop\ComboFix.exe /uninstall

 

 

Problem pojawił się po włączeniu komputera, wszystko jest ok do momentu podłączenia internetu. Komputer praktycznie zawiesza się, nie można otworzyć Taskmgr. W trybie awaryjnym wszystko jest ok interent tez działa i nie dzieje się nic niepokojącego.

 

Rozpocznij od sprawdzenia tego elementu, który: zazębia się z działalnością sieciową oraz nie ładuje się w Trybie awaryjnym. Czyli Avast. Odinstaluj program, popraw w Trybie awaryjnym specjalnym usuwaczem Avast Uninstall Utility. Podaj wyniki czy jest poprawa.

 

Przy okazji wyrzuć z systemu także mało skuteczne przestarzałe skanery Spybot Search & Destroy + MKS Online. Tym to dziś się nie sprawdzi systemu w sposób rzetelny, a MKS Online to martwy skaner, firma już nie istnieje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...