Skocz do zawartości

Reinstalacja Windows XP a numer seryjny


Markiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że wyszukiwarka na Forum nie działa pozwalam sobie założyć nowy temat.

Otóż znajomy dał mi komputer do przeinstalowania systemu Windows XP - komputer był zakupiony na fakturę dość dawno temu i posiada naklejkę w/w systemu. Płytki instalacyjnej albo nie było albo zaginęła - w każdym razie jej nie ma. Czy mogę zainstalować jakikolwiek system (oczywiście zgodny z naklejką) i go aktywować a potem zmienić mu numer seryjny na ten z naklejki? Czy też zainstalować system z mojej płytki a wpisać numer seryjny z naklejki?

Czy w obu przypadkach będą się dokonywały aktualizacje i czy jest to legalne?

Komputer będzie służył do pracy w firmie ale jak wspomniałem został zakupiony dużo wczesniej.

 

I przy okazji - czy jest jakiś darmowy antywirus który może być legalnie używany na komputerze firmowym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego co pamiętam dowodem legalności jest faktura zakupu lub/i nalepka. Jeśli nośnik zginął to bierzesz inny (tu problemu nie będzie) i podajesz klucz z nalepki. Nie trzeba zmieniać numeru seryjnego Windowsa. Zawsze w razie wątpliwośći możesz skontaktować się z Infolinią Microsoftu.

Co do antywirusa jest http://www.clamav.net/lang/en/ ale to słabe jest ;) To już lepiej kupić w sklepie Nortona AV np. w Vobisie są czasami promocje że jest za 59zł.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...