Skocz do zawartości

Problem z przywracaniem systemu


marcino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zrobić przywracanie systemu i wszystko niby poszło dobrze - był wyświetlany pasek postępu przywracania plików itp. , ale gdy komputer sie uruchomił ponownie dostałem taki komunikat jak na załączniku.

Mimo tego komunikatu widzę,że przywracanie się powiodło ponieważ nie ma plików które były przed przywracaniem...Tylko niepokoi mnie bardzo ten komunikat o brak uprawnien mimo tego , że cały czas pracuję na koncie Administratora (wiem że to niezbyt rozsądne - ale dla mnie wygodne).Próbowałem też z poziomu konta Administratora (mam 2 konta Administratora) które jest stadardowo tworzone przy instalowaniu systemu i również to samo...

Komputer jest może z 2 tygodnie po formacie...

Proszę o pomoc....

post-424-12794832392995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

System jak z sygnatury?

 

1. Zakładając, że to nie jest wynik infekcji / uszkodzeń profilu i podobnych sprawdź wstępnie czy nie zostały aby przetasowane uprawnienia dla określonych grup, wzorując się na tym jakie są potrzebne, by ten błąd nie występował (KB283252).

 

Start > Uruchom > secpol.msc

 

Przejdź do Zasady lokalne > Przypisywanie praw użytkownika > wertuj opcje korelujące do punktowanych w artykule: Przywracaj pliki i katalogi, Wykonuj kopie zapasowe plików i katalogów, Przejmij na własność pliki lub inne obiekty, Zamknij system, Zarządzaj dziennikami inspekcji i zabezpieczeń. Dwuklik na każdą po kolei i popatrz jakie grupy użytkowników tam figurują i czy stoją tam Administratorzy. Powypisuj tu układ.

 

2. Jaki był powód dla uruchamiania Przywracania systemu?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam i przepraszam za zwlekanie z odpowiedzią gdyż nie miałem dostępu do komputera przez kilka dni.

 

Tak - System jak z sygnatury.

 

Mam następujące ustawienia:

Odtwarzanie plików i katalogów -> Administratorzy, Operatorzy kopii zapasowych

Tworzenie kopii zapasowych plików i katalogów -> Administratorzy , Operatorzy kopii zapasowych

Przejmowanie własności plików lub innych obiektów -> Administratorzy

Zamykanie systemu -> Administratorzy, Użytkownicy, Użytkownicy Zaawansowani, Operatorzy kopii zapasowych

Zarządzanie inspekcją i dziennikiem zabezpieczeń -> Administratorzy

 

Ustawienia wydają się być poprawne wg mnie...

 

Powodem Przywracania Systemu była źle zainstalowana gra.

 

(System jest robiony nLitem ale chyba to nie ma większego znaczenia)

I tu mam pytanie do Użytkowników Comodo Internet Security : czy sprawcą tego zamieszania nie mogł być przypadkiem Comodo Internet Security? Ale z drugiej strony powinien chyba mieć domyślne ustawienia zezwalające na takie działania jak przywracanie systemu...

Defense+ mam ustawiony na TRYB BEZPIECZNY

Ustawienia kontroli wykonywania obrazów na AGRESYWNY

 

Jeżeli nie ma więcej pomysłów rozwiązania tego problemu (mam na myśli jakieś ustawienia w systemie Windows) to spróbuję pogrzebać w ustawieniach CIS.

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem to i okazało się że to właśnie Defense+ zablokował Przywracanie Systemu.

Ażeby ten błąd nie występował należy w ZAAWANSOWANYCH ustawieniach Defense+ przejść do ZASADY BEZPIECZEŃSTWA KOMPUTERA i przy pliku rstrui.exe zmienić zasadę na WINDOWS SYSTEM APPLICATION gdyż wcześniej nie było dostępu do Chronionych Kluczy Rejestru i Chronionych Plików/Folderów i Przywracanie Systemu nie mogło być wykonane do końca poprawnie.

Tak więc problem rozwiązany.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...