Skocz do zawartości

Ciągłe pytanie o format karty SDHC Kingstona 8GB.


dragolice

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem.

Mam problem z kartą pamięci MicroSDHC Kingstona 8GB. Ostatnio po zgraniu daych zadowolony odłączyłem kartę i kiedy ponownie ją podłączyłem Windows wyświetlił komunikat że karta jest niesformatowana i chce ją formatować. Już myślałem że się uszkodziła, ale bez przeszkód udało się ją sformatować. No to zgrywam pliki, odłączam i sprawdzam podłączając ponownie czy wszystko ok, a tutaj znowu komunikat że niesformatowana. Telefon też nie czyta karty. Zgłupiałem troche. Znowu format. I tak za 3 razem postanowiłem przetestować pamięć testerem "Flash Drive/Card Tester v1.14 www.vconsole.com, the Home USB Duplicator". Wykonałem test Write, Read and Compare. Nie wykryło ani jednego błędu. Zacząłem się zastanawiać, kombinować i wgrałem jakiś plik mp3 po czym odpaliłem Perfect Diska. Przeanalizowałem i rzuciłem okiem na mapę dysku. Z ciekawości pokusiłem się o defragmentację i coś przyuważyłem. Perfect Disk przeniósł plik o kilka bloków dalej. Odłączyłem kartę i podłączyłem ponownie. Tym razem nie wyskoczył żaden komunikat. Karta działa jak dawniej. Zgrałem drugi plik mp3, odpaliłem Perfect Diska i widzę że znowu plik zapisał się gdzieś w tych pierwszych blokach. Z ciekawości odłączyłem kartę. Po ponownym podłączeniu znowu woła o format, a gdy po wgraniu drugiego pliku zrobię defrag to układa się on za tym pierwszym i nie chce formatu. Formatowanie karty z poziomu telefonu też nic nie daje. Pliki dalej mogą się zapisywać tam gdzieś na samym początku karty co skutecznie mi ją uszkadza. Spotkał się ktoś może z czymś takim? Istnieje jakiś super program który się z tym upora?

Niestety narazie jestem zupełnie odcięty od internetu (tyle co w szkole). Gdybym nie odpisywał jakiś czas proszę nie traktować tego jako porzucenie wątku.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...