Skocz do zawartości

Powiększenie paska narzędziowego


Biku30

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio pasek menu start, został powiększony. Kłopot w tym, że nijak nie mogę go zmniejszyć, mimo iż nie jest zablokowany. Czego to może być przyczyna? Dodatkowo Opera mimo wyczyszczenia historii, zapamiętuje adresy. Nie chce reinstalować systemu, gdyż oprócz tego wszystko jest stabilne. Ostatnio system był stawiany we wrześniu zeszłego roku. Bardzo proszę o pomoc.

 

Windows XP SP3

 

EDIT: Nie wiem czy popełniłem błąd zakładając temat, w nie właściwej formie, lecz jeśli tak to przepraszam. Oczywiście chodzi o pasek zadań. Co do Opery, to poradziłem sobie, usuwając aplikację i resetując ustawienia IE. Jednak co do paska zadań, kłopot trwa nie zmiennie. Jeśli cokolwiek dodatkowego, powinienem tu zamieścić, to proszę o wskazówki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ostatnio pasek menu start, został powiększony. Kłopot w tym, że nijak nie mogę go zmniejszyć, mimo iż nie jest zablokowany. Czego to może być przyczyna?

 

Może to wariacja tego:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/

 

Problem 3:

 

Ikony Paska powiadomień (ten sam efekt na ikonach Paska szybkiego uruchamiania) są nienormatywnie większe:

 

caption1.png

 

We Właściwościach paska w Dostosuj podobne powiększenie ikon a próba ustawiania opcji sekcji Zachowanie oraz "Przywróć domyślne" może być bezreakcyjna.

 

caption2.png

 

Rozwiązanie leży w opcjach pozornie nie powiązanych z paskiem powiadomień. By naprawić ten feler proszę:

 

Właściwości Ekranu >>> Wygląd >>> Zaawansowane

 

Dla opcji Active title bar / Aktywny pasek tytułu + Caption buttons / Przyciski paska tytułowego należy przywrócić im domyślny rozmiar. W zależności od ustawień komputera ta liczba może być różna: 18, 20, 25 więc należy samemu sprawdzić która jest tą właściwą.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...