Skocz do zawartości

Laptop Sony Vaio/kilka pytań.


Jimmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W najbliszym czasie zamierzam nabyć nowego laptopa bo mój start Soniaczek ma już 7 lat i nie radzi sobie ze wszystkimi programami do obróbki zdjęć etc.

 

Upatrzyłem sobie taki model:

Sony VAIO VPC-SE2F1E

 

http://allegro.pl/sony-vaio-vpc-se2f1e-i5-4gb-640-hd6630-fullhd-win7-i2346954400.html

 

Jak widać ten model ma dwie karty graficzne. Możemy mieć właczona tylko jedna kartę ? I wybór nalezy do nas ktora wlaczymy?

 

Dysk jest na Sata czy to już nie jest za stare wejście ? Może poszukać laptopa z wejściem Sata II ? (W przyszlości chciał bym zamontowac do niego dysk SSD).

 

Ram 4GB Czy warto odrazu dokupić druga kość 4Gb ? Laptop będzie pracował na systemie Windows 7 64bity.

 

 

dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1)Tak można będzie (w każdym razie w HP mogłem ;)) przełączyć sobie aktywną kartę.

2)Nie jest. Jak nie ma dysku SSD to bez znaczenia ale znając życie on ma SATA II albo III nawet (odsyłam do specyfikacji producenta).

3)Zobacz jak ci się będzie pracowało. Jak źle to dokup z 2GB o ile można je zamontować bo nie jest podane ile można maks w niego wsadzić (również kłania się specyfikacja producenta.)

 

@BTW to koniecznie musi być SONY?? Sadzę iż w tej cenie dostaniesz wypasionego np. Asusa z Core-i7 :)

Odnośnik do komentarza

Typ twardego dysku Serial ATA

Maks. obsługiwana pamięć (GB) 8

 

Tak musi być SONY : ) Ten wyglada jak dla mnie świetnie. Obudowa to stopy magnezu i aluminium a nie jakiś tam zwykły plastik.

I dobrze wiem że kolory/matryca jest w Sony super wypasiona.

 

Nie wiem po co robia te dwie karty jak i tak będę używał tej lepszej. Core i7 nie powinienem wykorzystać w najbliszym czasie.

Odnośnik do komentarza

Co do SATA. Jeśli laptop jest na tym chipsecie LINK a na pewno jest bo tak twierdzi SONY

To chipset obsługuje

Serial ATA (SATA) 6 Gb/s and 3 Gb/s High-speed storage interface supporting up to 6 Gb/s transfer rate for improved data access. Provides up to six SATA ports with up to two ports supporting 6 Gb/s transfer rates.

A 6Gb/s to jest wedle wikipedii SATA 3 czy to rozwiewa twoje wątpliwości.

 

Nie powiem że to 5 minut szukania w google. :)

 

@Edyta Dwie karty są po to że jak piszesz w Wordzie to możesz przełączyć się na mniej prądożernego Intela. Bateria dłużej trzyma user zadowolony kapisz :)

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Przybliżone podzespoły:

monitor z matrycą IPS Full HD np Asus http://www.komputronik.pl/product/157853/Sprzet_komputerowy/Peryferia/21_5_Asus_VS229H_LED_IPS.html

Nadzienie:

Obudowa 150 zł

Zasilacz XFX 450 W 200 zł

Procesor Core i3 z płytą główną 700 zł

Radeon 6850 600 zł

Dysk twardy 500 GB 300 zł

RAM 4 GB 100 zł

Napęd DVD 70 zł

 

Komputer mocny na którym można pracować i grać w rozdzielczości Full HD. Ale nie zabierzemy go do plecaka.

Odnośnik do komentarza

Corei3 nie może równać się z Corei5.

Tylko jeśli porównujemy modele stacjonarne ze stacjonarnymi. Tutaj mamy procesor w laptopie i procesor stacjonarny. Wg specyfikacji Intela http://ark.intel.com/products/53452/Intel-Core-i5-2450M-Processor-(3M-Cache-up-to-3_10-GHz) http://ark.intel.com/products/53422/

oba mają tyle samo cache-u, taką samą przepustowość kontrolera pamięci, dwa rdzenie i technologię HT tyle że i3 2100 (bo o takim mówimy) ma domyślne taktowanie 3.1 Ghz a i5 2450 2.5 Ghz czyli 600 Mhz wolniej. Oczywiście i5 ma technologię Turbo ale żeby zwiększyć taktowanie musi być wyłączony jeden rdzeń. Zresztą nawet wtedy oba procki są równe. Dlatego też różnicy w wydajności nie będzie, wręcz laptop może stracić ze względu na trochę wolniejszą pamięć RAM. Tak ogólnie to porównanie procesorów laptopowych z stacjonarnymi to dość ciężka sprawa, nawet za bardzo takich testów nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

Bo to są te same procesory :) kiedyś to była różnica. Dziś nie ma praktycznie żadnej po za tym że mobilne mają funkcję od zarządzania energią bardziej rozbudowane. Ja stawiam na Corei5.

Po za tym Turbo w i5 nie wyłącza rdzeni tylko zwiększa ich taktowanie jak są pod pełnym obciązeniem. Po za tym COrei5 to szybsza architektura inaczej by nie było różnicy w klasyfikacji Procków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...