Skocz do zawartości

Windows Defender Apps Control.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dorwałem komputer na którym jestem średnio co kilka miesięcy i zabrałem się za czyszczenie itp... I zamiast usunąć jeden pliczek, odpaliłem go. ;/ No nieważne...

Złapałem i pozbyłem się pliku "Windows Defender Apps Control.exe" i folderu w którym był, który się opierał podobnie jak w temacie [sE]/Rootkit-Windows-Defender-Apps-Controlexe-t136845.html

Myślałem, że to wszystko, ale przy przeglądaniu autoruns'a zauważyłem c:\windows\system32\LMRTREND.dll usunąłem plik i wywaliłem z

 

HKLM\Software\Classes\CLSID\{083863F1-70DE-11d0-BD40-00A0C911CE86}\Instance

 

No i teraz chciałbym, abyście zidentyfikowali czy coś jeszcze "niedobrego" siedzi.

Chwilowo nie ma AV bo się licencja skończyła, więc nie krzyczeć, najpierw chce się pozbyć infekcji, później zainstaluje AV.

gmer.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Myślałem, że to wszystko, ale przy przeglądaniu autoruns'a zauważyłem c:\windows\system32\LMRTREND.dll usunąłem plik i wywaliłem z

 

HKLM\Software\Classes\CLSID\{083863F1-70DE-11d0-BD40-00A0C911CE86}\Instance

 

Tego to akurat nie powinieneś ruszać bo to nie ma związku z infekcją.

 

Logi wyglądają na czyste, ale trzeba jeszcze wykonać parę rzeczy dla pewności.

 

1. Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

 

Dwuklik na wartość Startup i zamieniasz ciągi wklepując %USERPROFILE%\Menu Start\Programy\Autostart

 

2. Sporządź log z Gmer na takim ustawieniu:

 

Rootkit >>> zaznaczyć tylko Usługi >>> zaznaczyć Pokaż wszystko >>> Szukaj >>> Zapisz

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tego to akurat nie powinieneś ruszać bo to nie ma związku z infekcją.

Ach, bo ja czasem nie przemyśle co robię. Zmyliło mnie, że autoruns nie zweryfikował podpisu i było dwa razy wpisane z różnymi opisami. Od czego to dll? I jakie powinny być prawidłowe wpisy i skąd pobrać to dll. (dużo w google, ale nie wiem czemu ufać)

 

Logi wyglądają na czyste, ale trzeba jeszcze wykonać parę rzeczy dla pewności.

 

1. Start > Uruchom > regedit i w kluczu:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

 

Dwuklik na wartość Startup i zamieniasz ciągi wklepując %USERPROFILE%\Menu Start\Programy\Autostart

 

Już wcześniej wykonałem tę operację, przy pozbywaniu się foldery "My Application"

 

2. Sporządź log z Gmer na takim ustawieniu:

 

Rootkit >>> zaznaczyć tylko Usługi >>> zaznaczyć Pokaż wszystko >>> Szukaj >>> Zapisz

 

W załączniku.

u-gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...