Skocz do zawartości

Możliwość przyśpieszenia, uruchamiania internetu na laptopie dzięki router'owi?


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sory za lagi w odpowiedziach.

Sprawdź proszę co się dzieje kiedy adresy sieciowe skonfigurujesz ręcznie i wyłączysz serwer DHCP na routerze, sprawdź też co się dzieje kiedy na chwilę wyłączysz zabezpieczenia. Podaj też w jaki sposób szyfrowane są dane (WEP, WPA, WPA2?) Jak byś chciał konkretniejszych instrukcji jak to zrobić to podaj proszę dokładnie model routera.

Odnośnik do komentarza

Adres chciałbym, żeby z automatu przypisywało, kiedyś tak było, jak i teraz i normalnie wszystko chodziło.

Chcesz z automatu bo tak ci wygodniej, czy dlatego, że kiedyś tak było i działało? Jeżeli ten komputer stale korzysta z tej konkretnej sieci nic nie stoi na przeszkodzie przypisać mu stały adres. Może ten Linksys ma opcję przypisywania konkretnych adresów IP komputerom podłączonym do sieci identyfikujac je po adresie MAC karty sieciowej. Tak czy inaczej, miałeś zwyczajnie sprawdzić jak się zachowa połączenie gdy przypiszesz adres IP ręcznie.

 

Hasło też musi być :)

Logiczne, tak jak to, że z zabezpieczeń miałeś zrezygnować tylko na próbę by sprawdzić jak się zachowa problematyczny komputer.

 

A to szyfrowanie gdzie można sprawdzić?

Tam gdzie ustawiałeś hasło dla swojej sieci WiFi zapewne wybierałeś rodzaj szyfrowania z jakiego będziesz korzystał.

 

Uwaga do ciebie, z podejściem jakie prezentujesz daleko w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów nie zajdziesz. Zadania jakie dostałeś nie były proponowane jako rozwiązanie problemu (adres przypisany ręcznie, rezygnacja z szyfrowania), a w celu testów mających pomóc zdiagnozować ten problem i miały być wykonane jedynie tymczasowo a nie na stałe. Wykonaj je więc, opisz ewentualne zmiany w zachowaniu omawianego laptopa i ponownie po testach ustaw jak było pierwotnie.

 

Należałoby jeszcze uzupełnić informacje na jakim systemie operacyjnym pracuje omawiany laptop. I skoro kiedyś wszystko normalnie chodziło, to czy od tego czasu coś się nie zmieniło (system, reinstalacja systemu i wiążące się z tym zmiany sterowników)?

 

Karta sieciowa ASUS 802.11g

To również zupełnie niczego nikomu nie mówi. Czy chodzi o wbudowaną kartę sieciową? Jeżeli tak, to należałoby by podać konkretny model laptopa.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio na nic nie mam czasu, chciałem uzyskać jakieś najszybsze rozwiązanie, a nie bawić się całymi dniami w to, co może być nie tak, no ale dobra:

 

Chcesz z automatu bo tak ci wygodniej, czy dlatego, że kiedyś tak było i działało? Jeżeli ten komputer stale korzysta z tej konkretnej sieci nic nie stoi na przeszkodzie przypisać mu stały adres. Może ten Linksys ma opcję przypisywania konkretnych adresów IP komputerom podłączonym do sieci identyfikujac je po adresie MAC karty sieciowej. Tak czy inaczej, miałeś zwyczajnie sprawdzić jak się zachowa połączenie gdy przypiszesz adres IP ręcznie.

 

Tak jak pisałem, kiedyś działało znakomicie.

Przeypisałem mu jedynie adres WINS ręcznie, żeby można było z go wykrywać w 'miejscach sieciowych'

(jutro zobaczę jak to będzie gdy przypiszę ip ręcznie)

 

Logiczne, tak jak to, że z zabezpieczeń miałeś zrezygnować tylko na próbę by sprawdzić jak się zachowa problematyczny komputer.

 

wiem, tylko hasło nie ma z tym nic wspólnego, przed formatem był dokładnie taki sam pass na routerze i sposób jego wykrywania, i śmigało aż miło.

 

Szyfrowanie: TKIP lub AES

 

Uwaga do ciebie, z podejściem jakie prezentujesz daleko w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów nie zajdziesz. Zadania jakie dostałeś nie były proponowane jako rozwiązanie problemu (adres przypisany ręcznie, rezygnacja z szyfrowania), a w celu testów mających pomóc zdiagnozować ten problem i miały być wykonane jedynie tymczasowo a nie na stałe. Wykonaj je więc, opisz ewentualne zmiany w zachowaniu omawianego laptopa i ponownie po testach ustaw jak było pierwotnie.

 

Ale czemu mam zmieniać ustawienia routera? Są te same już od blisko roku, nic złego się nie działo wcześniej, prawdopodobnie ten format coś stegował i wina musi leżeć w lapku, tam chyba trzeba się zająć tym problemem.

Przypisze jutro IP ręcznie i zobaczymy czy będzie szybciej.

 

Należałoby jeszcze uzupełnić informacje na jakim systemie operacyjnym pracuje omawiany laptop. I skoro kiedyś wszystko normalnie chodziło, to czy od tego czasu coś się nie zmieniło (system, reinstalacja systemu i wiążące się z tym zmiany sterowników)?

 

System - XP Home SP3

 

 

To również zupełnie niczego nikomu nie mówi. Czy chodzi o wbudowaną kartę sieciową? Jeżeli tak, to należałoby by podać konkretny model laptopa.

 

No @MatiK poprosił mnie o takie informacje, więc je podałem.

 

Laptop ma kartę wbudowaną,

Nie wiem jak się dokładnie nazywa, brat mi go kiedyś dał, lapek już jest w sumie dość stary - 5 lat

1.86 Dual Core , 768 pamięci

Opakowania żadnego nie mam, żeby sprawdzić, instrukcji itp. też nie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...