Skocz do zawartości

Windows XP resetuje się od razu po starcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kolejny komputer, który wygląda na bardzo zainfekowany. Pierwszy objaw jaki wystąpił to niemożność uruchomienia systemu z powodu braku pliku hal.dll, plik został przywrócony.

 

Kolejna sprawa, nie można uruchomić Trybu Awaryjnego, następuje restart kilka sekund po wyborze z opcji rozruchu systemu.

 

W normalnym trybie system uruchamia się, ale kilka sekund po uruchomieniu następuje samoczynny reset, coś jak kiedyś powodował to "sasser" tylko, że nie ma odliczania. Wklejam zatem log z OTLPE i proszę o analizę.

 

OTLPE

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kolejny system zaatakowany wirusem Sality, o czym świadczy obecność tego sterownika:

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand] --  -- (abp470n5)

 

W poprzednim temacie rozpisałam ewentualne kroki. Jednakże tu już mamy system, który nawet się nie uruchamia poprawnie i wygląda na mocno zdewastowany. Nawet gdybyśmy zaczęli broić skanerami z poziomu boot płyt, Windows może wymagać reinstalacji. Moim zdaniem: od razu format całego dysku (obie partycje C + D, wirus "pomija" takie bariery jak partycje, roznosi się wszędzie tam gdzie są pliki wykonywalne). Za pomocą OTLPE skopiować tylko najważniejsze dane, broń Boże nie pliki wykonywalne, gdyż to odtworzy wirusa po formacie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jednak będzie format, który właściciel sobie sam wykona lub ktoś mu wykona, nie wnikam. Dziękuję serdecznie za info. Proponuję nie zamykać tematu, żeby dla świętego spokoju po formacie przeanalizować jeszcze raz logi. Dzięki jeszcze raz.

 

EDIT: Tak jak obiecałem wklejam logi do analizy. Właściciel sobie sam robił format i instalował wszystko. W tym wypadku mój jest tylko log i skan antywirusem i MBAM, które nic nie wykazały. Ze swojej strony dziękuję serdecznie za pomoc i informacje.

 

OTL

Extras

 

Jeżeli wszystko ok, temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...