Skocz do zawartości

Plik hal.dll powoduje BSOD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z problemem występowania BSOD po analizie programem BlueScreenView wyszło, że plik hal.dll jest uszkodzony. Jest to plik systemowy. Robiłem formata wiele razy, instalowałem Windowsa z płytki i pendrive cały czas wyskakuje w dzienniku zdarzeń błąd krytyczny Karnel-Power 41. Niemożliwe jest aby cały czas nieprawidłowo kopiował się ten sam plik. Oto reszta raportu z programu BlueScreenView:

http://zapodaj.net/78ef93597821.jpg.html

 

Tutaj zamieszczam cały plik minidump

https://www.dropbox.com/s/ryo9vmlzhkrkvll/051012-38126-01.dmp

 

Następnie sprawdziłem:

HD Tune dysk twardy:OK

porównywanie plików systemowych ze wzorcowymi poleceniem SFC /scannows:

stres testy GPU i CPU:OK

 

 

Niejestem jakims amatorem gier ale BSOD wyskakuje po kilku minutach grania w Cabal Online oraz czasami gdy uruchomie maszyne wirtualna VMware Workstation (ale rzadko)

 

Czytałem na zagranicznych forach, że rozwiązywano ten problem poprzez podnoszenie napiecia na ramie oraz cpu ale ja mam laptopa (asus m60j) i u mnie w biosie nie ma takich opcji.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie sugeruj się hal.dll w odczycie ze zrzutu pamięci, to nie oznacza uszkodzenia tego pliku. Natomiast: nie można pobrać pliku DMP, link błędny (skrócony), podaj poprawny.

 

 

Robiłem formata wiele razy (...) Nie jestem jakims amatorem gier ale BSOD wyskakuje po kilku minutach grania w Cabal Online oraz czasami gdy uruchomie maszyne wirtualna VMware Workstation (ale rzadko)

 

To sugeruje kierunek sprzętowy a nie systemowy. Przenoszę temat do działu Hardware. Zasady tego działu w przyklejonych: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...