Skocz do zawartości

Problem z TpScrex.exe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Otóż mam problem z programem TpScrex.exe nie wiem nawet co to jest, nigdzie w internecie nie znalazłem jak to naprawic, wiem jedynie, ze to coś od lenovo, nie wiem skad to u mnie na komputerze, gdyż jak nie mam nic od lenovo...

 

Problem wygląda następująco:

Co jakiś zcas Avast pokazuje komunikat o zablokowaniu złośliwego adresu URL

Link do komunikatu Avasta: http://www.avast.com...lm=7&p_vbd=1426

 

Liczę na szybką odpowiedź :)

Logi w załączniku:)

 

Extras.Txt

 

OTL.Txt

 

GMER.txt

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER zrobiłeś w złych warunkach (KLIK), działają ofensywne przestarzałe sterowniki Alcohola, blokujące również systemowy atapi.sys:

 

DRV - [2008-04-14 00:10:32 | 000,096,512 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\atapi.sys -- (atapi)

DRV - [2004-04-30 09:37:02 | 000,160,640 | ---- | M] ( ) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\a347bus.sys -- (a347bus)

DRV - [2004-04-30 09:33:00 | 000,005,248 | ---- | M] ( ) [Kernel | Boot | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\a347scsi.sys -- (a347scsi)

 

Ale to już zostawmy na razie, choć polecam całkowitą eliminację tej staroci.

 

 

Otóż mam problem z programem TpScrex.exe nie wiem nawet co to jest, nigdzie w internecie nie znalazłem jak to naprawic, wiem jedynie, ze to coś od lenovo, nie wiem skad to u mnie na komputerze, gdyż jak nie mam nic od lenovo...

 

Zasadnicza różnica to ścieżka dostępu. Obiekt Lenovo działa z C:\Program Files\Lenovo\ZOOM\TpScrex.exe. U Ciebie jest to trojan posługujący się całkowicie inną ścieżką dostępu:

 

PRC - [2012-04-15 14:02:06 | 000,011,776 | ---- | M] () -- C:\ProgramData\TpScrex\TpScrex.exe

 

Na dodatek, masz system XP, C:\ProgramData nie istnieje na tej platformie, to ścieżka z Windows 7/Vista. Cały folder dorobiła infekcja:

 

[2012-04-15 14:02:03 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData

 

Prócz tego, są tu jeszcze szczątki infekcji Qooqlle oraz odpadki adware w przeglądarkach (StartSearch, Babylon, Ask).

 

 


1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData
C:\Documents and Settings\admin\Menu Start\Programy\Autostart\3113068.lnk
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"TpScrex"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{42168F92-DA71-42E6-BC7F-132EAC1F1899}]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
"C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Temp\audiodgt.exe"=-
 
:OTL
DRV - File not found [File_System | Auto | Stopped] --  -- (StarOpen)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\NSNDIS5.SYS -- (NSNDIS5)
O4 - HKLM..\Run: [Firebird]  File not found
O16 - DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0026-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_26-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami.

 

2. Zastosuj AdwCleaner z opcji Delete. To ma w zamiarze doczyścić odpadki adware.

 

3. Wygeneruj nowy log z OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Podaj log z wynikami usuwania pozyskany w punkcie 1 oraz log utworzony przez AdwCleaner w punkcie 2.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Usunąłem Alcohola, i stąd moje pytanie czy jeszcze raz przeskanowac komputer przez GMER'a?

 

vs.

 

Ale to już zostawmy na razie, choć polecam całkowitą eliminację tej staroci.

 

Skan z GMER nie jest mi po raz drugi potrzebny. Jednak usunięcie Alcohola w tej wersji zaleciłam ogólnie i nie tylko w związku z GMER, bo to bardzo stara wersja i mogą występować problemy tego typu: KLIK / KLIK. Nowsze Alcohole działają inaczej (sterownik SPTD).

 

 


Zadanie wykonane. Zostały poprawki:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ffxtlbr@babylon.com
C:\Program Files\Common Files\AskToolbarInstaller.exe

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem pogalopuje szybko bez restartu.

 

2. W przeglądarce Google Chrome domyślną wyszukiwarką jest Babylon:

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - default_search_provider: Search the web (Babylon) (Enabled)

CHR - default_search_provider: search_url = "http://search.babylon.com/web/{searchTerms}?babsrc=SP_ss&affID=100842&mntrId=c883ecbf00000000000074ea3a8d7ada"

 

Wejdź do Opcji przeglądarki, w zarządzeniu wyszukiwarkami przestaw domyślną na cokolwiek innego, zaś Babylon usuń.

 

3. Po ukończeniu akcji uporządkuj po używanych narzędziach: zastosuj Sprzątanie w OTL likwidujące OTL wraz kwarantanną oraz w AdwCleaner użyj Uninstall.

 

4. Jest tu zainstalowany Avast w kombinacji z Ad-Aware. Nie przemęczaj systemu, Ad-aware odinstaluj. Natomiast zrób pełny skan za pomocą Malwarebytes Anti-Malware. Przedstaw raport, o ile coś zostanie wykryte.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
13.06.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...