Skocz do zawartości

Wirus w .scr


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przepraszam :) oto logi

 

przeskanowałem jeszcze mbamem. log również w załączniku

MBam cośtam wykrył ale mam wrażenie że to jakaś stara, przeoczona infekcja... jeszcze nie usuwałem

 

aha, apropo mojego pytania to wygląda na to że opcja "konfiguruj" dla .scr uruchamia program (sprawdziłem na innym .exe)

OTL.Txt

Extras.Txt

mbam-log-2012-05-07 (23-50-23).txt

Odnośnik do komentarza

Wyniki MBAM: definitywny trojan, ale co ciekawe log z OTL nie widzi tego wpisu startowego w rejestrze, choć proces notuje i po tym mogłabym zidentyfikować obiekt, bo wyróżnia się:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2012/05/03 14:52:29 | 000,066,048 | ---- | M] () -- C:\Users\Konrad\AppData\Local\Temp\dumpre.exe

 

I nie jestem taka pewna czy to odrębne "przeoczone" wcześniej zagadnienie. Ten plik ma świeżą datę utworzenia sprzed kilku dni. Nie wiem o jakiej rozbieżności dat mowa i kiedy tak naprawdę zabawiałeś się z tym SCR, ale Tu się nasuwa, że jest to jego pochodna. Ty jednak wyekzekwowałeś "uruchomienie" przez odwołanie do funkcji menu kontekstowego. Jeśli masz jeszcze kopię tego SCR, możesz mi przesłać niepublicznie na PW, a ja to sprawdzę na wirtualnej maszynie.

 

 

 


Sumarycznie do wykonania następujące akcje:

 

1. Za pomocą MBAM usuń tego trojana. Zapobiegawczo przeczyść ogólnie lokalizacje tymczasowe posiłkując się TFC - Temp Cleaner.

 

2. Log z OTL wskazuje uszczerbek, "coś" skasowało plik HOSTS:

 

Hosts file not found

 

Włącz pokazywanie rozszerzeń: w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > odznacz Ukrywaj rozszerzenia znanych typów. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

 

Plik wstaw do folderu C:\Windows\system32\drivers\etc.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Drobne aktualizacje do nadrobienia: KLIK. Konkretnie:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022FF}" = Java™ 6 Update 29

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1 - Polish

"{EE7257A2-39A2-4D2F-9DAC-F9F25B8AE1D8}" = Skype™ 5.8

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.6

"Mozilla Firefox 11.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 11.0 (x86 pl)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje, wszystko zrobione.

 

Plik scr ściągnąłem dopiero wczoraj i zaraz po kliknięciu "konfiguruj" i pojawienia się kółeczka windows 7 (klepsydry) na chwilę, zacząłem pisać ten temat. Spodziewałem się raczej komunikatu w stylu: "windows nie może skonfigurować pliku bo nie jest to poprawna aplikacja wygaszacza"

chciałem go przechytrzyć, on przechytrzył mnie...

 

Nie wiem czy to istotne, ale nie uruchamiałem systemu ponownie od załadowania .scr do dzisiaj rano - kiedy to MBAM tego potrzebował do usunięcia dumpre.exe. Czy wyniki skanowania OTL mogły być niekompletne przez to?

 

Na priva wysłałem ten podejrzany plik .scr

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...