Skocz do zawartości

Problem z routerem. Brak internetu na jednym z komputerów.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam pewien problem. Już wyjaśniam jak to się stało. Padły mi bezpieczniki w domu. Włączyłem je. Po włączeniu prądu nie mam dostępu do internetu na drugim komputerze. Obydwa są podłączone do routera DI-524.

 

W tym komputerze co internet nie łączy włączyłem CMD i sprawdzałem poleceniem PING wp.pl i komunikację z drugim komputerem. Odpowiada i WP i drugi komputer...

 

Siedzę i próbuję to naprawić od 3h. Sprawdzałem ustawienia w routerze, kable, modem, router i za żadne skarby nie mogę naprawić połączenia na drugim komputerze.

 

Teraz odpisuję do Was z tego pierwszego komputera, który działa bez zarzutu. Na tym mam Win 7 a na tym drugim Win XP.

 

Czekam na jakieś porady bo samemu już chyba nic nie wymyślę.

 

//

Napisałem brak internetu pomimo tego, że PING działa na obydwóch komputerach. Chodzi o brak internetu w takim sensie, że przeglądarka nie pokazuje zawartości strony

 

Net-log dla niedziałającego:

net-log.txt

 

Net-log dla działającego:

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może wyłącz interfejs IPv6 na tym komputerze z XP [tym niedziałającym]? We właściwościach "Połączenie lokalne" odznaczyć trzeba "Microsoft TCP/IP wersja 6". Ja miałem podobny problem i właśnie interfejs IPv6 mi coś przeszkadzał, a jego wyłączenie pomogło.

 

Widzę że w net-logu już jest ipconfig /flushdns, zresztą odpowiada na ping po domenie, więc z DNSami wszystko ok...

 

PS Sprawdzałeś inną przeglądarkę? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...