Skocz do zawartości

Brak dźwięków systemowych i ikonki głośnika


slayne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu nie mam dźwięku jak chcę oglądać coś np z youtube. Nie odtwarzają się także pliki mp3. Objawy są takie jak w tym wątku:

 

 

 

I. Charakterystyczne objawy

 

1. Brak dźwięków przy odtwarzaniu klipów na serwisach YouTube, Google Video, ... - czyli brak dźwięku przy odtwarzaniu Flash Video.

Również brak dźwięku na stronach gdzie nie filmików, natomiast dźwięk (muzyka) odtwarzany jest z wykorzystaniem Flash'a - np. na stronce Maniacs of Noise. (Pomimo tego, że Flash Player jest zainstalowany.)

 

Jednak dźwięk jest obecny w klipach WMV np. na http://teledyski.onet.pl - jak również przy odtwarzaniu muzyki np. w Winamp'ie lub przy oglądaniu filmów.

 

1a. Poprawka odnośnie Winamp - jeśli Wyjście (Output) ustawione było na waveOut output i Mapowanie dźwięku Microsoft (co jak się zdaje jest domyślnym ustawieniem), występuje błąd:

http://img484.imageshack.us/img484/567/winamperrvh6.jpg

 

2. Brak ikonki Głośność w zasobniku systemowym (choć opcja Umieść ikonę głośności na pasku zadań jest włączona).

 

3. Brak dźwięków systemowych.

 

4. Brak dźwięku w niektórych programach, np. Gadu-Gadu.

 

5. Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > zakładka Dźwięki

Nieaktywna ikonka Odtwórz dźwięk.

http://img59.imageshack.us/img59/8174/02kz2.jpg

 

6. Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > zakładka Audio

Nie można ustawić urządzenia domyślnego w opcji Odtwarzanie muzyki MIDI.

 

Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > zakładka Głos

Nie można ustawić urządzenia domyślnego w opcji Odtwarzanie głosu.

http://img59.imageshack.us/img59/1762/03bj1.jpg

http://img347.imageshack.us/img347/3716/04fg8.jpg

 

7. Panel sterowania > Dźwięki i urządzenia audio > zakładka Sprzęt

Brak widocznych kodeków w Kodery-dekodery wideo oraz Kodery-dekodery audio.

Możliwe, że będzie tylko widoczny Microsoft PCM Converter.

http://img347.imageshack.us/img347/1456/05eh0.jpg

 

8. W VirtualDub i podobnych programach korzystających z kodeków VfW (Video for Windows):

- pusta lista kodeków

http://img64.imageshack.us/img64/7339/06sa7.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/6312/07sm3.jpg

- przy próbie otworzenia pliku wideo, komunikat - Couldn't locate decompressor for format ...

http://img64.imageshack.us/img64/485/08og6.jpg

 

 

II. Możliwa i dość prawdopodobna przyczyna

 

Usunięty z rejestru (lub niekompletny) klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

 

Zaobserwowane po deinstalacji konkretnej wersji ffdshow z 2006-08-03 (kompilacja drevil_xxl'a) - możliwe również po zainstalowaniu (deinstalacji) niektórych paczek kodeków np. SLD Codeck Pack 1.5 (zdaża się też przy K-Lite).

 

 

III. Naprawa (5 opcji do wyboru)

 

1. Dodanie do rejestru brakujących wpisów.

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]

"midimapper"="midimap.dll"

"wavemapper"="msacm32.drv"

"aux"="wdmaud.drv"

"wdmaud.drv"="wdmaud.drv"

"wave"="wdmaud.drv"

"mixer"="wdmaud.drv"

"midi"="wdmaud.drv"

 

W systemowym Notatniku wklejamy powyższą zawartość

potem w Notatniku - Plik > Zapisz jako

nadajemy plikowi nazwę i rozszerzenie .reg (zamiast .txt) - np. fix.reg

następnie na zapisanym na dysku pliku po prostu klikamy dwa razy (importując zawartość do rejestru).

 

2. W K-Lite Codek Pack jest 'narzędzie' Codec Tweak Tool - opcja (Registry) Fix non-working system sound.

Działanie tej opcji ogranicza się do zaimportowania do rejestru wcześniej wymienionych wpisów.

 

3. Zastosowanie gotowego pliku .reg, tak jak w temacie - Nie słychać dźwięku na stronach WWW :/

 

4. Reinstalacja natywnych kodeków systemowych

 

5. Opcja naprawy systemu z płyty instalacyjnej systemu (poprawki systemowe jak i DirectX trzeba przeinstalować, także niesystemowe kodeki i filtry DirectShow).

 

 

IV. Uwagi

 

Powyższe rozwiązania (z wyjątkiem punktu 5) dotyczą tylko przypadku gdy w rejestrze został usunięty bądź jest niekompletny klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

 

Proszę wcześniej upewnić się czy jest tak w rzeczywistości.

 

Nie musi być to jedyna przyczyna!

 

 

 

Niestety próba wpisywania za pomoca pliku reg wpisów do rejestru nic nie daje. Po prostu nie wpisuje się.

Inne sposoby też nie dają rezultatu.

 

Na normalnym koncie nie pojawia się ikonka głośności ale jak wejdę na konto gościa to dzwięk działa i ikonka jest.

 

Nie wiem co to może być.

 

Dosyć często komputer się restartuje. Nie działa msconfig, jest komunikat: System windows nie może odnaleźć pliku msconfig. upewnij się że nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Nie działa msconfig, jest komunikat: System windows nie może odnaleźć pliku msconfig. upewnij się że nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie.

 

W kwestii msconfig sprawdźmy czy rzeczywiście go nie ma. Uruchom SystemLook, w oknie wklej poniższy tekst:

 

:filefind
msconfig.exe

 

Kliknij w Look i czekaj na raport. Wklej go do posta.

 

 

Dosyć często komputer się restartuje.

 

W kwestii restartów zaprezentuj najnowsze zrzuty pamięci według punktu 5 z tego tematu: KLIK

 

 

 

Odnośnik do komentarza

SystemLook v1.0 by jpshortstuff (11.01.10)

Log created at 13:40 on 12/07/2010 by User (Administrator - Elevation successful)

 

========== filefind ==========

 

Searching for "msconfig.exe"

No files found.

 

-=End Of File=-

 

Ogolnie coś jest nie tak bo pliki txt nie otwieraja się w notatniku i nie mogę ich skojarzyć z notatnikiem tylko są skojarzone z wordpad. Ale no jak otworze ten raport w wordpadzie lub w wordzie to krzaki same sa i pelno prostokącików. natomiast moge go normalnie otworzyc w notatniku ale notatnik musze odpalic recznie. Tak samo bylo wczoraj jak robilem skany z otl. Nie pokazay sie tak jakz zawsze pliki otwarte w notatniku tylko zapisaly sie w folderze.

 

 

 

Co do zrzutów pamięci to mam jedynie minidump bo tak bylo ustawione. Teraz przestawilem tak jak jest wg punktu 5 ale jeszcze nie bylo restartu wiec nie mam nowszych.

 

zrzuty

Odnośnik do komentarza

Msconfig rzeczywiście nie ma. Pobierz oryginał pod XP SP2 zgodny z Twoim systemem: KLIK, a następnie msconfig.exe ulokuj w ścieżce C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries.

 

Odinstalowałbym też na próbę pakiet CIS aby sprawdzić czy on tu nie ma jakiegoś negatywnego wpływu.

 

W kwestii zrzutów to jeden wykazuje restart przez Gmer (jego sterownik) i to nieistotne, natomiast dwa pozostałe sugerują sterownik powiązany z USB więc tutaj mogą być jakieś okoliczności sprzętowe.

Odnośnik do komentarza

Plik wgrałem, msconfig działa i to jedyna zmiana. CIS odinstalowałem - bez zmian.

 

Tak jak pisałem wcześniej na koncie gościa dźwięk działa. Stworzyłem nowe konto administratora i nie działa a potem to samo konto zmieniłem na konto z ograniczeniami i działa.

 

Ogólnie objawy są takie jak w tym cytowanym temacie na SE i klucza w rejestrze brakuje:

 

II. Możliwa i dość prawdopodobna przyczyna

 

Usunięty z rejestru (lub niekompletny) klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32

 

Zaobserwowane po deinstalacji konkretnej wersji ffdshow z 2006-08-03 (kompilacja drevil_xxl'a) - możliwe również po zainstalowaniu (deinstalacji) niektórych paczek kodeków np. SLD Codeck Pack 1.5 (zdaża się też przy K-Lite).

 

Stworzyłem plik fix.reg z wklejonym skryptem ale po komunikacie, że dane zostały poprawnie wprowadzone nic się nie zmienia i do rejestru nie zostaje nic dodane.

 

Jak sie zaloguje na konto z ograniczeniami to w rejestrze są wpisane te dane i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza

Co do zrzutów pamięci to mam jedynie minidump bo tak bylo ustawione.

Tak jak mówił Landuss, jeden spowodowany przez Gmer`a - natomiast pozostałe 2 są z 2008 roku.

+

Tak jak pisałem wcześniej na koncie gościa dzwiek działa. Stworzyłem nowe konto administratora i nie działa a potem to samo konto zmieniłem na konto z ograniczeniami i działa.

Nie widzę tutaj problemu sprzętowego, jeżeli chodzi o dźwięk. Przenoszę.

Odnośnik do komentarza

Próbuję już ręcznie dodać coś do rejestru ale tam gdzie powinny być wpisy niestety nie mogę nic dodać. W innym kluczu mogę dodawać ale tutaj nie. Jak dodam nową wartośc to nie mogę zmienić jej nazwy i nadać wartości bo otrzymuję komunikat, że nazwa juz istnieje nieważne co wpiszę. A jak już się zapisze wartość z nazwą nowa wartość #1 to jak chce modyfikować to Nie można edytować. Błąd przy czytaniu zawartości wartości.

 

Może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Stworzyłem plik fix.reg z wklejonym skryptem ale po komunikacie, że dane zostały poprawnie wprowadzone nic się nie zmnienia i do rejestru nie zostaje nic dodane.

 

Jak sie zaloguje na konto z ograniczeniami to w rejestrze sa wpisane te dane i wszystko działa.

 

Sprawdź uprawnienia do klucza rejestru, wg wytycznych w tym temacie: KLIK (Kasowanie kluczy rejestru do których nie ma uprawnień). Nie chodzi oczywiście o kasowanie klucza, tylko rekursywny reset uprawnień (Pełna kontrola) na korzyść konta, z poziomu którego masz problem.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź uprawnienia do klucza rejestru

 

Wygląda na to że o to chodziło tylko że ja miałem Full Control zaznaczone ale jak wszedłem w zaawansowane to na początku listy uprawnień było Odmów dla Odczytu dla grupy Administratorzy. Usunąłem i pojawiły się wszystkie wpisy i śmiga.

 

Dzieki za pomoc. Wygląda na to, że temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...