Skocz do zawartości

BSOD 0x0000C1F5


Rekomendowane odpowiedzi

Dość popularny BSOD 0x0000C1F5 na (nieaktualizowanym) Windows Vista, spotkał sąsiadkę na laptopie. Fixów w internecie na niego jest mnóstwo, i nie pisał bym na tym forum, gdyby nie jeszcze jeden problem - napęd w tym laptopie jest uszkodzony. Do tej pory użytkowniczce to nie przeszkadzało (i tak korzystała z internetu albo pendrive'ów itd.), ale teraz, gdy zaistniała potrzeba sformatowania bądź przynajmniej uruchomienia jakiegoś linuxa tudzież innego recovery, nie bardzo mam jak to zrobić.

 

Poszukuję sposobu na rozwiązanie tego problemu (o ile dobrze zrozumiałem ze strony microsoftu, plik $TxfLog jest uszkodzony i nie może zostać naprawiony) w taki sposób, który nie obejmuje korzystanie z płyt (napęd w tym laptopie nie działa) ani nie wymaga formatowania urządzenia USB (czytałem porady w których mówi się o instalacji Win7 na pendrive przez format, później zbootowanie tego, i samo bootowanie miało by pomóc; albo zainstalować [format systemu] i wgrać Vistę od nowa [trochę bez sensu, zwłaszcza że napęd nie działa]). Nie posiadam przy sobie płyt z Windows Vista ani 7, które mógłbym wykorzystać nawet do stworzenia specjalnego pendrive. Jedyny pendrive który mógłbym sformatować jest pojemności 2GB, więc Win7 czy Visty na niego nie zgram (optował bym za jakimś linuxem który może zamontować ntfs i skasować tamten plik, ale nie wiem jak by to działało i czy by działało).

 

Ma ktoś jakąś radę? :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ma ktoś jakąś radę?

 

Płytka OTLPE na pendraka http://www.fixitpc.p...jacych-windows/

 

albo Vista Recovery http://digiex.net/do...overy-disc.html

 

Z tego co widzę link do Recovery chyba sie wypalił.

 

W każdym razie tu był podobny temat z Vistą https://www.fixitpc.pl/topic/7409-sposob-na-odzyskanie-systemu-po-kompletnym-crashu/page__fromsearch__1

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
Poszukuję sposobu na rozwiązanie tego problemu (o ile dobrze zrozumiałem ze strony microsoftu, plik $TxfLog jest uszkodzony i nie może zostać naprawiony) w taki sposób, który nie obejmuje korzystanie z płyt (napęd w tym laptopie nie działa) ani nie wymaga formatowania urządzenia USB (czytałem porady w których mówi się o instalacji Win7 na pendrive przez format, później zbootowanie tego, i samo bootowanie miało by pomóc; albo zainstalować [format systemu] i wgrać Vistę od nowa [trochę bez sensu, zwłaszcza że napęd nie działa]). Nie posiadam przy sobie płyt z Windows Vista ani 7, które mógłbym wykorzystać nawet do stworzenia specjalnego pendrive.

 

Jeżeli to ten przypadek z uszkodzonym metadata:

 

1. Jak wspominasz, wystarczy sam boot z medium Windows 7 (ale nie Vista - nośniki Vista są za stare i nie zawierają tej procedury samonaprawczej): KB970101.

 

"Note: The Windows 7 Beta installation disk includes self-healing code that resets the corrupted $TxF RM log file, therefore the problematic volume should be recovered by simply booting from the Windows 7 Beta installation disk."

 

W sieci nadal dostępny skrojony dysk WinRE Windows 7 spokojnie mieszczący się na pendrive 2GB, ale nie jestem pewna czy taka okrojona wersja posiada te same właściwości resetujące wdrażane przy bootowaniu: KLIK.

 

2. Alternatywnie nośnik Linux-based: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ten sysresccd polecany w filmiku bardzo fajny, bo przy instalacji na pendrive za pomocą tego guide (i narzędzia dla Windows) nawet nie wymagany jest format (jeśli system plików na penie to FAT32), a wszystko bootuje jak należy. Ma nawet interfejs xfce (musiałem uruchomić xa bo nie mogłem znaleźć w którym sda kryje się windows, skasowałem plik $ThfLog najpierw z partycji recovery (myślałem że to zwykły Win), ale nie podziałało, więc odpaliłem gruba już na xie i znalazłem ten właściwy.

 

Instrukcja z filmiku dla osób z tym samym BSODem (ciut skrócona i spolszczona):

wpisujemy: 40 (dla klawiatury uk) 28 (pl)

ntfs-3g /dev/sda1 /mnt/windows (bądź: sda2 albo sda3, jeśli nie pomogą dalsze kroki; montuje partycję do zapisu i odczytu)

cd /mnt/windows/\$Extend/\$RmMetadata (przechodzimy do ścieżki z uszkodzonym plikiem)

rm -rf \$TxfLog (kasujemy uszkodzony plik)

umount /mnt/windows (demontujemy partycję [tak, ma być umount, to nie literówka ;p])

init 6 (wyłączamy system rescue)

 

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...