Skocz do zawartości

Niepokojące procesy w menadżerze zadań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W procesach mojego PC pojawiły sie niepokojące mnie wpisy:

 

Alert Module.exe

Launcher.exe

mbamservice.exe

OraConfigRecovery.exe

 

Nie wiem czy są one właściwe czy szkodliwe?

NIS nie informował mnie o infekcji i może bym pozostawił to na porządku dziennym

gdyby nie to,że nie mogę uruchomić zainstalowanej gry Risen 2 Dark Waters.

 

Załączam obowiązkowe logi OTL i DDS do kontroli i proszę o ich sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Landuss usuwał stąd post komentujący logi, ja zaś usuwam logi zbędne - albo OTL albo DDS (to są niejako duplikaty danych). Za to nie podałeś obowiązkowego raportu z GMER. Ale ten to można sobie chyba darować. Startujesz tu z materiałami nie mającymi zazębienia z infekcją. Choć owszem jest tu nieznany mi ukryty plik, nie wiem co go wygenerowało:

 

[2010-12-03 17:50:43 | 000,079,872 | RHS- | C] () -- C:\WINDOWS\System32\iassama.dll

 

Tylko drobnostka: odinstaluj śmiecia SweetPacks Toolbar for Internet Explorer 4.4 i popraw przez AdwCleaner z opcji Delete (to w zamiarze ma doczyścić wyszukiwarki tego "sweeta" wstawione w IE).

 

 

W procesach mojego PC pojawiły sie niepokojące mnie wpisy:

 

Alert Module.exe

Launcher.exe

mbamservice.exe

OraConfigRecovery.exe

 

Niepotrzebnie się ich czepiasz. Oto ścieżki dostępu z raportu OTL:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2011-07-06 19:52:38 | 000,366,640 | ---- | M] (Malwarebytes Corporation) -- V:\AAA Raporty i programy\Malwarebytes Anti-Malware\Malwarebytes Anti-Malware PRO\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamservice.exe

PRC - [2008-06-20 13:11:04 | 000,028,672 | ---- | M] (France Telecom SA) -- C:\Program Files\Livebox\Connectivity\corecom\OraConfigRecover.exe

PRC - [2008-06-10 12:14:14 | 000,602,864 | ---- | M] (France Telecom SA) -- C:\Program Files\Livebox\Launcher\Launcher.exe

PRC - [2008-06-10 12:11:04 | 000,090,112 | ---- | M] (France Telecom SA) -- C:\Program Files\Common Files\France Telecom\Shared Modules\AlertModule\0\AlertModule.exe

 

Czyli kolejno: oprogramowanie Malwarebytes Anti-malware oraz Livebox. Po Twoim niepokoju wnioskuję, że posiłkujesz się niepełnosprawnym menedżerem zadań Windows, który nie pokazuje ścieżek dostępu. Polecam zamiennik Process Explorer.

 

 

gdyby nie to,że nie mogę uruchomić zainstalowanej gry Risen 2 Dark Waters.

 

No tak, ale na czym to polega, jakie błędy / objawy? Nikt tego nie zgadnie na podstawie takiego sformułowania.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam picasso

 

Fakt mój menedżer zadań nie pokazuje mi pełnych ścieżek dostępu :P dopiero po przeczytaniu logów doszedłem do tego samego wniosku.

Już zabieram się za zamiennik Process Explorer

 

Od niedawna mam Livebox'a dlatego te procesy mnie zaniepokoiły

 

A co do gry nie bardzo widzę miejsce na opisanie mojego problemu dlatego zwróciłem się o pomoc na forum SE.

Wiem,że masz anielską cierpliwość i mi wybaczysz nieprawidłowe logi w moim temacie :D

 

Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dział Software jest odpowiedni, choć natura problemu może go sklasyfikować jako Hardware. Objaśnij w ogóle z czym mamy do czynienia, na czym polegają problemy ze startem gry.

 

Problem leżał jednak po stronie Hardware. Uszkodzona była płyta główna nawet serwis miał z nią problemy z uwagi na nieregularność występowania objawów. Wymiana mobo załatwiła sprawę.

 

Podziękowania

 

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...