Skocz do zawartości

Brak pliku rjlb.dll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z systemem, nie uruchamia mi kompletnie zadnego programu z powodu braku plik rjlb.dll. Wiem, że takie tematy już występowały, natomiast ja nie moge uruchomic na tym komputerze logów, a co dopiero przegladarki internetowej. Bardzo proszę o pomoc. Uprzedzam, że jestem kompletnym nowicjuszem w tych sprawach.

Dodam jeszcze, że bardzo zależy mi na czasie, z góry dziękuje.

Próbuję też sposobem opisywanym przez landussa z recznym podstawieniem pliku, ale przy uruchomieniu komputera i naciskaniu F8 nic się nie dzieje.. :/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Napisz o jakim systemie mowa - czy to system XP, Vista, 7 ilu bitowy 32 czy 64 i jaki jest tu Service Pack bo to są istotne dane.

 

Próbuję też sposobem opisywanym przez landussa z recznym podstawieniem pliku, ale przy uruchomieniu komputera i naciskaniu F8 nic się nie dzieje.. :/

 

A w którym momencie to wciskasz? F8 należy wciskać tuż za informacjami BIOS na czarnym ekranie i nie jeden raz tylko wciskać intensywnie dopóki nie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza

Tak z poziomu linii komend możesz go uruchomić. Mam nadzieję, że pobrałeś dobrą wersję narzędzia - FRST x64

 

EDIT: dodałeś powyżej log. Kopię robisz źle. Tu jest system 64 bitowy więc plik ma być kopiowany do SysWow64 a nie do system32. Infekcja podstawia plik 32bitowy a nie 64bitowy.

 

W dodatku nie ma pewności czy wersja pliku jest prawidłowa. Skąd pobierałeś ws2_32.dll ?

Odnośnik do komentarza

Ja się w tamtym temacie też początkowo pomyliłem, dopiero później to zauważyłem. A więc od początku:

 

Pobierz 32 bitowy ws2_32.dll pod Windows 7 SP1: KLIK

 

Dalej wiesz co robić. Sugeruj się tym tematem: http://www.fixitpc.p...-pliku-rjlbdll/

 

W tym momencie uruchomiłem combofixa. Zobaczymy jaki efekt przyniesie, wstawię jakieś informacje jak skończy skanowanie

 

Można i w ten sposób jeśli program działa.

Odnośnik do komentarza

W combofixie wyskoczyła mi informacja, że System file is infected, podana lokalizaja i successfully restored, właśnie uruchamia mi ponownie system, zobaczymy, czy da jakiś efekt, jak nie, będę robił wg tych kroków co napisałeś.

 

Jest lepiej, niektore programy uruchamiaja sie bez problemu, ale nie mam mozliwosci podlaczenia sie pod wi-fi, wyskoczyla mi informacja w prawym dolnym rogu ze moj windows nie jest oryginalny, mimo tego ze jest, oraz komunikat ze aplikacja nie zostala wlasciwie uruchomiona (0xc000007b)

Odnośnik do komentarza

loga z combofixa nie posiadam, nie wiem w ktorym miejscu mialby sie zapisac, w wyszukiwarce w zadej sposob nie znalazlem, natomiast przerzucajac otl pendrivem z tego komputera na ten zainfekowany po otworzeniu folderu natychmiast kasuje mi się plik otl.exe i nie mam mozliwosci jego otwarcia.

Odnośnik do komentarza
loga z combofixa nie posiadam, nie wiem w ktorym miejscu mialby sie zapisac

 

Na dysku C go nie ma? Albo w C:\Qoobox? Jeśli nie to chociaż log kwarantanny pokaż - ComboFix-quarantined-files.txt

 

natomiast przerzucajac otl pendrivem z tego komputera na ten zainfekowany po otworzeniu folderu natychmiast kasuje mi się plik otl.exe i nie mam mozliwosci jego otwarcia.

 

A tego nie rozumiem czemu tak się dzieje, oprogramowanie zabezpieczające czasem nie usuwa ci OTL? Wyłącz na czas operacji i sprawdź. Jeśli nie przejdzie to zobacz w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza

Apropos OTL to nie wina programu zabezpieczającego. Co więcej zwróciłem uwagę, że około 80% usług w menedżerze zadań jest zatrzymana i nie moge ich uruchomić, w niektórych wyskakuje brak dostępu. Czym jest to spowodowane? A w combofixie i na dysku C nie mam zadnych plików tekstowych niestety, nie wiem o co biega. Chyba jeszcze raz uruchomię combofixa.. :s

Odnośnik do komentarza

Ok, dodaje log. Co ciekawe system nie widzi mojej karty sieciowej, która posiadam :)

 

Swoją drogą, wiem dlaczego nie funkcjonuje mi karta sieciowa, bluetooth. Aplikacje nie mogą się uruchomić (błąd 0xc000007b) i dlatego nie mam obsługi obu sieci. Tak samo jest z ipoint.exe odpowiedzialnym za obsługę inteligentnych myszy. Pomożecie z tym?

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...