Skocz do zawartości

Znowu nieszczęsne V9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Widzę, że temat strony startowej v9 był juz wielokrotnie omawiany, ale widzę też, że każdy przypadek jest troszkę inny, Ja mam problem ze stroną startową "pl.v9.com", która ładuje mi się jako startowa, gdy uruchamiam internet explorera z "menu start". Kiedy uruchomię IE bezpośrednio z Program Files\Internet Explorer\iexplore, to problemu nie ma - wówczas mam na wejściu strone, którą sam sobie ustawiłem jako startową. Wykonałem również logi według zaleceń, które załączam. Proszę o pomoc i instrukcje dalszego działania w celu usunięcia tego syfu raz na zawsze.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

artii27, skoro o to pytasz to znaczy, że nie przeczytałeś zasad działu, które kierują m.in. do instrukcji tworzenia raportu z OTL: KLIK. Wszystkie opcje ustawione na "Użyj filtrowania" i nic nie wklejać w dolnym oknie. O wklejaniu decyduje już prowadzący pomoc, w zależności od tego co zobaczy / jaka infekcja jest w raporcie podstawowym.

 

Odnośnik do komentarza

Tak, o to mi chodziło, mam teraz pełny obraz sytuacji. Możemy przejść do czynności usuwających.

 

1. Zamknij przeglądarkę IE. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command]
""="C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"

 

Klik w Wykonaj skrypt. Akcja odbędzie się błyskawicznie. Otrzymasz log z wynikami usuwania.

 

2. Do oceny wystarczy tylko log z punktu 1, nie ma potrzeby robienia nowych logów z OTL. Przeklej zawartość loga do posta, bo króciutki. I dokładnie sprawdź czy w Internet Explorer uruchomionym ze skrótów ustąpiła strona startowa v9.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

otrzymałem poniższe - czy to już jest koniec całej akcji ?

 

========== REGISTRY ==========

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\IEXPLORE.EXE\shell\open\command\\""|"C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" /E : value set successfully!

 

OTL by OldTimer - Version 3.2.42.2 log created on 05022012_165532

Odnośnik do komentarza

Miałeś odpowiedzieć na pytanie:

 

I dokładnie sprawdź czy w Internet Explorer uruchomionym ze skrótów ustąpiła strona startowa v9.

 

Jeśli odpowiedź pozytywna, przechodzimy do finalizacji:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, co skasuje z dysku składniki OTL. Funkcja wymaga restartu.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Wykonaj aktualizacje produktów Adobe: KLIK. Tu z Twojej listy zainstalowanych wersje obecne akltualnie w systemie:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.3 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso - ad. poprzedniego - napisałaś, abym sprawdził, czy ustąpiła v9 - więc sprawdziłem - nie pisałaś, abym Ci dał odpowiedź czy ustąpiła :P

Ale wracając do rzeczy - jeżeli wykonałem te 3 ostatnie punkty, to rozumiem, że to już koniec ?

 

Jeżeli tak - to dzięęękiiii bardzo - jesteś wielkaaaaaaa picasso. :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...