Skocz do zawartości

Sam pulpit, brak innych elementów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jestem nowym użytkownikiem podążającym za Picasso ze starego forum.

 

Mój problem jest następujący:

 

Przy starcie systemu (XP) czasami pojawia się ekran "Zapraszamy" i długo długo nic... Jeśli podczas tego "przestoju" na ekranie ZAPRASZAMY włączę menadżera zadań poprzez CTR+ALT+DEL to oczywiście on pojawia się (jak i tapeta pulpitu) i tenże Menager ale bez jakichkolwiek nazw kont użytkowników przy poszczególnych procesach. Tyle zauważyłam. Po paru minutach wszystko zawsze wraca do normy tzn wszystko się ładuje, cały pulpit itd itp. Tyle że to jest denerwujące czekać parę minut na załadowanie pulpitu. To się nie dzieje zawsze... trudno zauważyć jakiś konkretny przedział czasu kiedy to się dzieje.

Jedyną przyczyną wg mnie jest informacja disckeepera o wygasłej licencji która się pojawia co restart komputera. Czy odinstalowanie tego programu może pomóc?

Jeżeli będą potrzebne dodatkowe informacje to proszę o info ponieważ nie wiem jaki logi powinnam podać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jeżeli będą potrzebne dodatkowe informacje to proszę o info ponieważ nie wiem jaki logi powinnam podać.

 

Pasowałoby sprawdzić co w ogóle startuje z systemem. Poproszę o log z OTL. W związku z tym, że jest to dział Windows a nie Malware umieść go w sposób "mało rażący", jako Załącznik lub na wklej.org.

 

Jeśli podczas tego "przestoju" na ekranie ZAPRASZAMY włączę menadżera zadań poprzez CTR+ALT+DEL to oczywiście on pojawia się (jak i tapeta pulpitu) i tenże Menager ale bez jakichkolwiek nazw kont użytkowników przy poszczególnych procesach.

 

Brak użytkowników w Menedżerze jest skutkiem nie uruchomienia Usług Terminalowych. Jednakże tutaj może to być po prostu tylko konsekwencja a nie źródło, tzn. wynik licznika czasowego, że w tym punkcie jeszcze usługa nie weszła w stan uruchomienia, bo właśnie jest ten ogólny problem, że coś wydłuża procesy startowe.

 

Jedyną przyczyną wg mnie jest informacja disckeepera o wygasłej licencji która się pojawia co restart komputera. Czy odinstalowanie tego programu może pomóc?

 

Nie wiem czy to przyczyna, ale skoro licencja wygasła, to odinstalowanie się tu samo nasuwa.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zabrakło drugiego loga Extras, który m.in. robi skrócony przegląd Dziennika zdarzeń. Nie zaznaczyłeś w sekcji "Rejestr - skan dodatkowy" opcji "Użyj filtrowania". Dołącz go proszę w powyższym poście.

 

 

EDIT:

 

1. Pierwsze co mi się nasuwa jako podejrzane dla takiego wydłużanego startu, to oprogramowanie zabezpieczające, tu COMODO Firewall i Symantec. Zwłaszcza Symantec, bo w Dodaj / Usuń programy stoi archaizm ... Norton AntiVirus 2005. Pozbądź się tego przestarzałego programu, wspomagając się także narzędziem Norton Removal Tool. I zobaczymy czy będzie to mieć jakieś wymierne skutki.

 

2. Figurują tu przestarzałe sterowniki VirtualBox w pierwszej odsłonie (były aż dwa rebrandowania: Innotek > Sun > Oracle) oraz zdezelowany GMER:

 

DRV - [2008-02-20 21:17:40 | 000,027,776 | ---- | M] (innotek GmbH) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\VBoxUSBMon.sys -- (VBoxUSBMon)

DRV - [2008-02-20 21:17:36 | 000,047,552 | ---- | M] (innotek GmbH) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\VBoxTAP.sys -- (VBoxTAP)

DRV - [2008-02-20 21:17:32 | 000,040,928 | ---- | M] () [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\VBoxDrv.sys -- (VBoxDrv)

DRV - [2007-10-23 10:46:41 | 000,070,001 | ---- | M] (GMER) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\gmer.sys -- (gmer)

Proponuję zaktualizować VirtualBox. GMER poleci poprzez uruchomienie pliku C:\WINDOWS\gmer_uninstall.cmd.

 

3. Ponadto, system nie jest zaktualizowany, a na dysku C zostało mało wolnego miejsca:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

Locale: 00000415 | Country: Polska | Language: PLK | Date Format: yyyy-MM-dd

 

Drive C: | 9,77 Gb Total Space | 1,01 Gb Free Space | 10,37% Space Free | Partition Type: NTFS

 

 

Nasuwa się aktualizacja Service Pack 3 + Internet Explorer 8.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Norton 2005 był u mnie na kompie od zawsze i myślałam że skoro radzi sobie z nadciągającym syfem z neta to jest ok Przyznam szczerze że trochę żal mi się go pozbywać. Poza tym mój system jest mocno przestarzały w ogóle, wiem, ale ciężko jest mi się zabrać za jego modernizacje z braku czasu. Dziękuję za radę Picasso. Gdy zrobię co trzeba pokażę się ponownie jeśli nic się nie zmieni.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Dużo wody upłynęło, brak zgłoszeń o problemach, zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...