Skocz do zawartości

Jak usunąć v9 portal?


Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo zrobiłem format dysku i zainstalowałem system, wlaczam IE i juz się mi pojawił ten wredny portal, zainstalowałem Chrome i tam dzieje się to samo. Odinstalowalem portal w panelu sterowania i usunąlem z Program Files na dysku C. NIestety problem wciąz się pojawia, za każdym razem gdy włączam przeglądarkę pojawia mi się portal v9 a nie strona startowa ustawiona przeze mnie. Nie wiem co ściągnąłem czy co zainstalowalem że ten syf mi sie zainstalował, przecież ledwo sformatowałem dysk i włączyłem internet. Załączam logi z OTL, ale zaznaczam, że nie mam pojęcia o co w tym programie chodzi i proszę was o pomoc. Jak mam dalej postępować?

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Nie wiem co ściągnąłem czy co zainstalowalem że ten syf mi sie zainstalował, przecież ledwo sformatowałem dysk i włączyłem internet.

 

Jedna z aplikacji, którą dostalowałeś, musiała mieć w instalatorze tego sponsora.

 

Podaj skan dostosowany w OTL. Uruchom narzędzie, wszystkie opcje ustaw na Brak + Żadne, zaś w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

hklm\software\clients\startmenuinternet|command /rs
hkcu\software\clients\startmenuinternet|command /rs

 

Klik w Skanuj i przedstaw wynikowy log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Problem stanowią te dwa wpisy w rejestrze, został do nich doklejony adres pl.v9.com:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\clients\startmenuinternet\chrome.exe\shell\open\command\\: "C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe" http://pl.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=prs [2012-04-12 09:37:36 | 001,224,176 | ---- | M] (Google Inc.)

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\software\clients\startmenuinternet\Google Chrome\shell\open\command\\: "C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe" http://pl.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=prs [2012-04-12 09:37:36 | 001,224,176 | ---- | M] (Google Inc.)

 

 

1. Zamknij Google Chrome. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\chrome.exe\shell\open\command]
""="C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Google Chrome\shell\open\command]
""="C:\Documents and Settings\Elektronik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zostanie wygenerowany log z wynikami usuwania.

 

2. Sprawdź czy w Google Chrome ustąpił defekt. Przedstaw log z wynikami usuwania z punktu 1.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...