Skocz do zawartości

Integracja płytki Windows XP z SP


Lex

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem sobie tutoriale zawarte na tym forum i w związku z tym że trochę nużąca jest czynność instalowania kolejnych service packów po formacie, planuję skorzystać z zawartego tu tutoriala https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/52-archiwalny-tworzenie-bootowalnych-cd-windows/ i stworzyć sobie płytkę Windows XP zawierającą od razu SP3. Jako że jestem włascicielem płytki z "gołym systemem" (bez SP) integracja bedzie musiała przebiec w dwóch etapach: najpierw zintegruję pliki z SP1, a dopiero potem z SP3. Moje pytania w związku z tym są następujące:

 

1) Czy zamiast płyty CD mogę użyć plyty DVD? To znaczy: czy to jakoś zmieni proces integrowania np. w DVD jest inny bootsector albo etykieta dysku albo system nie będzie się poprawnie instalował z płyty DVD? Możliwość użycia DVD umożliwi mi dorzucenie tam podkatalogu z "rzeczami pierwszej potrzeby" typu sterowniki, kodeki itp. Bo jak rozumiem założenie kolejnego podkatalogu nie powinno wpłynąć na proces instalacji samego Windowsa.

 

2) Na stronie Microsoftu znalazłem takie coś: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=2fcde6ce-b5fb-4488-8c50-fe22559d164e - o ile dobrze zrozumiałem jest to obraz zawierający najnowszego SP3 wzbogaconego o jakieś "nowe funkcjonalności" - nie ściągałem jeszcze tego, ale może ktoś już coś z tym zrobił i może mi odpowiedzieć na pytanie na ile zawartość tego krążka różni się od "zwykłego" SP3 i czy (jesli różni się "korzystnie") da się to jakoś zintegrować z płytką Windows podobnie jak w przypadku zwykłego SP3?

 

3) Z tego co mi wiadomo SP3 (w odróżnieniu od SP2) raczej nie ukazał się w wersji "sklepowej" - czy zatem może Microsoft udostępnił oficjalny obraz takiej płytki Windows XP SP3 do ściągnięcia dla swoich klientów, którzy np. są kompletnymi laikami i nie poradzą sobie sami z integracją w domu? Raczej w to wątpię, bo szukałem i nie znalazłem, ale moze ktoś się na coś takiego natknął.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1) Czy zamiast płyty CD mogę użyć plyty DVD? To znaczy: czy to jakoś zmieni proces integrowania np. w DVD jest inny bootsector albo etykieta dysku albo system nie będzie się poprawnie instalował z płyty DVD? Możliwość użycia DVD umożliwi mi dorzucenie tam podkatalogu z "rzeczami pierwszej potrzeby" typu sterowniki, kodeki itp. Bo jak rozumiem założenie kolejnego podkatalogu nie powinno wpłynąć na proces instalacji samego Windowsa.

 

Nie widzę powodów, by trzymać się tylko i wyłącznie formatu CD. Bootsector zawsze jest ten sam dla instalatora XP. DVD często wykorzystywano jako nośnik dla płyt z instalacją nienadzorowaną XP, wdrażającą również automatyczny montaż programów, a co za tym idzie zwiększającą "pojemność".

 

2) Na stronie Microsoftu znalazłem takie coś: http://www.microsoft...50-fe22559d164e - o ile dobrze zrozumiałem jest to obraz zawierający najnowszego SP3 wzbogaconego o jakieś "nowe funkcjonalności" - nie ściągałem jeszcze tego, ale może ktoś już coś z tym zrobił i może mi odpowiedzieć na pytanie na ile zawartość tego krążka różni się od "zwykłego" SP3 i czy (jesli różni się "korzystnie") da się to jakoś zintegrować z płytką Windows podobnie jak w przypadku zwykłego SP3?

 

Sam SP3 to jest dokładnie ten sam SP3, tylko opakowany w inny format (pod aktualizację bez sieci). Porównaj zresztą daty publikacji tego obrazu ISO oraz wersji sieciowej IT, są tożsame. Aczkolwiek ta CD ma także dodatki spoza SP3. Tu dla pewności pokazuję zawartość pliku ISO, w środku jest instalator SP3 w wersji pełnej + katalog z uzupełniającym instalatorem .NET Framework + opcjonalne elementy typu Support / Deployment Tools + nieistotne dodatki oprawowe CD:

 

sp3iso.gif

 

Integracja samego SP3 w tym przypadku polega na rozbiciu pliku ISO (można otworzyć i rozpakować np. archiwizerem 7-zip) i wdrożeniu już tradycyjnych komend integracyjnych na instalatorze EXE. Obiekty dodatkowe podchodzą pod całkowicie inne mechanizmy.

 

3) Z tego co mi wiadomo SP3 (w odróżnieniu od SP2) raczej nie ukazał się w wersji "sklepowej" - czy zatem może Microsoft udostępnił oficjalny obraz takiej płytki Windows XP SP3 do ściągnięcia dla swoich klientów, którzy np. są kompletnymi laikami i nie poradzą sobie sami z integracją w domu? Raczej w to wątpię, bo szukałem i nie znalazłem, ale moze ktoś się na coś takiego natknął.

 

1. Taka wersja ze zintegrowanym SP3 w postaci obrazu ISO na pewno była dostępna przez subskrypcję w MSDN / TechNet. Aktualna sytuacja nie jest mi znana, bo nie jestem subskrybentem tych serwisów.

 

2. Publicznie jest inny wariant, tylko dla Windows 7 (tzw. Tryb Windows XP), i nie jest to stricte niezależna instalacyjna wersja systemu. Jest to gotowy i przerejestrowany obraz systemu w formacie VHD, udostępniany za darmo dla użytkowników określonych edycji Windows 7, pod program Windows Virtual PC.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ad.1: Nie byłem po prostu tego pewien czy płyta CD ma podobną strukturę sektora bootowania do DVD. Teraz juz jest to dla mnie jasne.

 

ad.2: Skoro obraz zawiera ten sam SP3 co normalnie i własciwie nic wiecej bardzo istotnego (spodziewałem sie może jakichś zintegrowanych krytycznych aktualizacji / poprawek) to moje pytanie zostało pozbawione sensu.

 

ad.3: Niestety nie jestem (jeszcze) posiadaczem Win7, więc czeka mnie normalny proces integracji.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...