Skocz do zawartości

Ponownie 470a1245.exe - skróty na dysku zewnętrznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem podobny jak opisywany był dla kris846

Znajoma podłączyła telefon do mojego komputera portem USB, po odpięciu telefonu zwariował mój dysk zewnętrzny ( tez USB ) Pojawiły sie skróty do katalogów a same katalogi zniknęły ( ukryły się )

Z przeczytanych wcześniej informacji wykonałem potrzebne logi w celu naprawy problemu.

Proszę o pomoc w tym temacie

Na dysku rewnętrznym zauwazyłem katalog RECYCLER który zawiera plik ini oraz 470a1245.exe.

Dziękuje.

UsbFix.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Przejdź w panel usuwania programów i odinstaluj sponsoringi - Ask Toolbar / Windows Searchqu Toolbar

 

Po odinstalowaniu użyj narzędzia AdwCleaner z opcji Delete co usunie pozostałości.

 

2. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
Recycler /alldrives
 
:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\RapidBIT\cisvc.exe -- (FlexService)
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\DOCUME~1\STANOW~1\USTAWI~1\Temp\DAT1FC.tmp.exe -- (criossqawao)
IE - HKU\S-1-5-21-790525478-1682526488-1801674531-1004\..\SearchScopes\{9BB47C17-9C68-4BB3-B188-DD9AF0FD2417}: "URL" = http: //dts.search-results.com/sr?src=ieb&appid=0&systemid=417&sr=0&q={searchTerms}
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "Search Results"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "Search Results"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "Search Results"
FF - prefs.js..extensions.enabledItems: toolbar@ask.com:3.11.3.15590
FF - prefs.js..keyword.URL: "http://dts.search-results.com/sr?src=ffb&appid=0&systemid=417&sr=0&q="
[2010-10-19 08:17:27 | 000,000,000 | ---D | M] (Foxit Toolbar) -- C:\Documents and Settings\STANOWISKO 33\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\xqcr1hqh.default\extensions\toolbar@ask.com
[2012-01-31 12:07:32 | 000,002,515 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\STANOWISKO 33\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\xqcr1hqh.default\searchplugins\Search_Results.xml
[2012-01-31 12:07:32 | 000,002,515 | ---- | M] () -- C:\Program Files\mozilla firefox\searchplugins\Search_Results.xml
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - 10 - No CLSID value found.
O4 - HKU\S-1-5-21-790525478-1682526488-1801674531-1004..\Run: [iewqwy] C:\Documents and Settings\STANOWISKO 33\Dane aplikacji\Iewqwy.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-790525478-1682526488-1801674531-1004..\Run: [WINSXS32] C:\Documents and Settings\STANOWISKO 33\Dane aplikacji\6.exe (Microsoft Corporation)
[2012-04-10 11:01:06 | 000,000,250 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\Tasks\Scheduled Update for Ask Toolbar.job
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

3. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

Odnośnik do komentarza

Problem mam na dwóch komputerach. Obecnie nie mam dostepu do kompa z którego wysyłałem logi z OTL ( w pracy ). Chciałem pokazać logi z drugiego komputera ( w domu ) bo tu tez mam ten problem ale OTL wywala mi błąd po kilku minutach skanowania że ma problem z msvcrt.dll i zamyka mi OTL. Wirus nadal siedzi na dysku zewnętrznym ( na tym kompie wystepuje pod literką H:

Co mam robić? Na dysku zewnętrznym mam 11 tys zdjęć. Nie chce go podpinac pod kolejny komputer w celu ich archiwizacji bo kolejny komp będzie zainfekowany.

 

http://dl.dropbox.co...7171/UsbFix.txt tu logi z usbfixa na Komputerze2

http://dl.dropbox.co...ner%5BR4%5D.txt A tu logi z ADWCleaner na komputerze2

 

Zostawmy ten pierwszy komp ( w pracy ) do jutra.

OTL nie zadziałał na tym kompie, ale udało sie zrobić raporty z RSIT poniżej linki do logów

http://dl.dropbox.co...147171/info.txt oraz http://dl.dropbox.co...6147171/log.txt

 

[edit] Ask Toolbar / Windows Searchqu Toolbar - te smieci na kompie2 nie wystepują z tego co widze w logach.

Edytowane przez dawid
Odnośnik do komentarza
[edit] Ask Toolbar / Windows Searchqu Toolbar - te smieci na kompie2 nie wystepują z tego co widze w logach.

 

To oczywiste, przecierz to jest inny komputer i tutaj tego nie ma, to nie jest infekcja tylko paski wchodzące z nieuważną instalacją oprogramowania i to się usuwa przy okazji.

 

Skoro tu OTL nie działa to trzeba zastosować inną metodę.

 

1. Użyj opcji Delete z AdwCleaner.

 

2. Z panelu usuwania programów odinstaluj V9 HomeTool

 

3. Uruchom Avenger i w polu Input script here wklej ten tekst:

 

Files to delete:
C:\Documents and Settings\Dawid\Dane aplikacji\1.tmp
C:\Documents and Settings\Dawid\Dane aplikacji\26.exe
C:\Documents and Settings\Dawid\Dane aplikacji\25.tmp
C:\Documents and Settings\Dawid\Dane aplikacji\Pogugj.exe
C:\Documents and Settings\Dawid\Dane aplikacji\2.exe
 
Folders to delete:
C:\Recycled
 
Registry keys to delete:
HKLM\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\Pogugj
HKLM\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\WINSXS32

 

Wciśnij Execute i zatwierdz reset kompa.

 

4. Otwórz systemowy notatnik i wklej w nim ten tekst:

 

H:

del /s H:\*.lnk

attrib /d /s -s -h H:\*

reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v Pogugj /f

reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v WINSXS32 /f

pause

 

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.BAT >>> uruchom ten plik

 

5. Pokazujesz log z wykonania Avenger, nowy log z USBFix oraz nowe logi z RSIT.

Odnośnik do komentarza

Wszystko wykonane prawidłowo. Infekcja usunięta z systemu zaś skróty z dysku zewnętrznego a foldery na nim się uwidoczniły. W takim razie usunąłem ze skryptu, który ma być wykonany na komputerze w pracy linijki dotyczące usuwania z dysku zewnętrznego bo to już nieaktualne skoro to ten sam dysk.

 

W związku z tym, że nie zadziałał tu poprawnie AdwCleaner i nie usunął tego co chciałem wykonasz na koniec to za niego ręcznie. Przy okazji odinstaluj go opcją Uninstall.

 

1. Zamknij przeglądarki (to ważne) Otwórz notatnik i wklej do niego ten tekst:

 

del /q C:\Documents and Settings\Dawid\Dane aplikacji\Mozilla\FireFox\Profiles\jbucab97.default\searchplugins\Startsear.xml
reg delete "HKLM\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\Pogugj" /f
reg delete "HKLM\software\microsoft\shared tools\msconfig\startupreg\WINSXS32" /f
reg delete HKCU\Software\StartSearch /f
reg delete HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\pbiamblgmkgbcgbcgejjgebalncpmhnp /f
reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\PreApproved\{78F3A323-798E-4AEA-9A57-88F4B05FD5DD} /f
reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\PreApproved\{7AC3E13B-3BCA-4158-B330-F66DBB03C1B5} /f
reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\PreApproved\{8F97BFF8-488B-4107-BCEE-B161AB4E4183} /f
reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\PreApproved\{8F97BFF8-488B-4107-BCEE-B161AB4E4183} /f
reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\PreApproved\{A1B48071-416D-474E-A13B-BE5456E7FC31} /f

 

Zapisujesz jako FIX.BAT tak jak poprzednio i plik uruchamiasz.

 

2. W Firefox wpisz w pasku adresów about:config i potwierdź ostrzeżenie. W wyszukiwarce wpisz po kolei co niżej i z prawokliku daj Modyfikuj wprowadzając:

 

----> browser.search.defaultengine = wpisz Google

----> browser.search.defaultenginename = wpisz Google

----> browser.search.order.1 = wpisz Google

----> browser.search.selectedEngine = wpisz Google

----> keyword.URL = wpisz ciąg http://www.google.co...F-8&oe=UTF-8&q=

 

3. Opróżnij folder przywracania systemu: KLIK

 

4. Możesz zrobić skan za pomocą Malwarebytes Anti-Malware

 

To wszystko na tym systemie.

Odnośnik do komentarza

Dzień Dobry Landuss

Chciałem Ci bardzo ale to bardzo podziękować za pomoc. To dla mnie ważne i chciałbym to docenić jakoś. W ramach podziękowania chciałbym przekazać jakieś pieniążki. Nie wiem jaki jest tu zwyczaj, czy wynagradzane są osoby które bezpośrednio pomogły czy przekazać dotację na konto serwisu?

Komputer w pracy i tak miałem zasyfiony. Więc poszedł format, nowy system i własnie instaluje niezbędne do pracy programy. Myślę, że obejdzie się bez fixów.

Mam ostatnie dwa pytania:

1. Na rynku jest mnóstwo programów chroniących komputer, wiadomo że instalowanie kilku o podobnym znaczeniu nie ma sensu. Więc co polecasz kupić ( chyba ze godny polecenia jest jakiś darmowy ) z programów aby na wysokim poziomie chronić swój komputer przez przykrymi niespodziankami.

2. Start->Uruchom->msconfig Jak chcę uwalić jakiś proces aby nie startował z systemem, mam błąd dostępu bo nie jestem administratorem. Jestem administratorem. Nie mam instalowanych ( w domu ) żadnych sterowników od HP ( bo gdzieś czytałem, że to ma wpływ ) W Panelu Kont użytkowników mam nadany status Administratora ( na obu komputerach ) a mimo to nie mogę uwalać tych procesów. To nie jest strasznie uciążliwe, ale czasem coś instaluje i mi dodaje programy do autostartu. Za pomocą zewnetrznych programów ( np. TuneUp ) tez nie moge wyłączyć nic z autostartu. Jak wyloguje się i w oknie logowania dwa razy kliknę ctrl+alt+del mogę przełączyć się na Administratora ale tam na obu komputerach widze tylko tapetę, tak jak by explorer nie chciał ruszyć. W trybie awaryjnym mogę wybrać do logowania Siebie i Administratora, Ale ta operacja dla mojego konta tez odmawia dostępu. Jest na to jakieś lekarstwo?

Jeszcze raz dziękuje za wczorajsza pomoc i będę polecał wasz serwis. Jesli bym skorzystał z porad na innych forach, teraz wiem, że było by więcej roboty z naprawianiem problemów. Szybko i skutecznie to lubie najbardziej. Dziękuje!

P.S. i proszę o info ws. dotacji :)

Odnośnik do komentarza
W ramach podziękowania chciałbym przekazać jakieś pieniążki. Nie wiem jaki jest tu zwyczaj, czy wynagradzane są osoby które bezpośrednio pomogły czy przekazać dotację na konto serwisu?

 

Zobacz do tego tematu: KLIK

 

1. Na rynku jest mnóstwo programów chroniących komputer, wiadomo że instalowanie kilku o podobnym znaczeniu nie ma sensu. Więc co polecasz kupić ( chyba ze godny polecenia jest jakiś darmowy ) z programów aby na wysokim poziomie chronić swój komputer przez przykrymi niespodziankami.

 

Ja osobiście zazwyczaj nie kupuję programów tego typu i preferuje raczej darmowe - Avast, Avira, MSSE no i do skanowania od czasu do czasu wystarczy dodatkowo MBAM.

 

2. Start->Uruchom->msconfig Jak chcę uwalić jakiś proces aby nie startował z systemem, mam błąd dostępu bo nie jestem administratorem. Jestem administratorem. Nie mam instalowanych ( w domu ) żadnych sterowników od HP ( bo gdzieś czytałem, że to ma wpływ ) W Panelu Kont użytkowników mam nadany status Administratora ( na obu komputerach ) a mimo to nie mogę uwalać tych procesów. To nie jest strasznie uciążliwe, ale czasem coś instaluje i mi dodaje programy do autostartu. Za pomocą zewnetrznych programów ( np. TuneUp ) tez nie moge wyłączyć nic z autostartu.

 

Żadnych blokad w rejestrze tutaj w logach nie było widać więc to raczej nie w tym rzecz. To wygląda na bokadę przez jakiś inny proces/program. Sprawdź co się stanie jak wyłączysz ATI CCC bo według logów startuje to z systemem:

 

O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe" runtime -Delay
Edytowane przez picasso
15.05.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...