Skocz do zawartości

Abnow blokuje mi dostep do intenetu


Rekomendowane odpowiedzi

Przeprawszam za te posty na nie swoich tematach dopiero sie dowiedziałem ze tu każdy osobno. No więc zaczołem przed wczoraj walczyć z abnow ale poległem i tak : Combofix nic nie da rady zrobić bo nie da się go uruchomić a tym FRST nie potrafie do końca zczaić o co chodzi. Prosze o podanie mi nazw programów jakimi mam zrobić logi i podać je wam. znam instrukcje obchodzenia sie z Frst w cmd i z tego co zrozumiałem to trzeba go uruchomić na samym początku przy starcie systemu tak ? Ale nie wiem jak to zrobić bo na tamtym zainfekowanym kompie za dużo sie nie da zrobic bo wszystko musze tu ściągać i wgl latać z pendrive. Chodzi mi o to żeby mi ktoś napisał jak dojść do punktu uruchamiania frst z cmd.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, teraz mam pełny log z GMER. GMER wskazuje, że aktualnie zainfekowanym przez rootkita ZeroAccess sterownikiem jest sieciowy ipsec.sys. Widać też łącze symboliczne rootkita D:\WINDOWS\$NtUninstallKB22578$.

 

1. Pobierz plik ipsec.sys w wersji zgodnej z Twoim systemem, czyli XP SP2 (KLIK). Rozpakowany ipsec.sys umieść wprost na D:\, ta ścieżka będzie brana pod uwagę w skrypcie.

 

2. Uruchom BlitzBlank i w karcie Script wklej:

 

CopyFile:
D:\ipsec.sys D:\WINDOWS\system32\drivers\ipsec.sys
 
DeleteFile:
D:\WINDOWS\System32\dds_log_ad13.cmd
D:\WINDOWS\System32\shimg.dll
D:\WINDOWS\System32\crt.dat
D:\WINDOWS\tasks\At1.job
D:\WINDOWS\tasks\At2.job
D:\WINDOWS\tasks\At3.job
D:\WINDOWS\tasks\At4.job
 
DeleteFolder:
"D:\Documents and Settings\Ewelina\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\59f4fe39"
"D:\Documents and Settings\Ewelina\Dane aplikacji\Antivirus Protection 2012"

 

Klik w Execute Now. Zatwierdź restart komputera. Na dysku D powstanie log z narzędzia.

 

3. Uruchom GrantPerms i w oknie wklej:

 

D:\WINDOWS\$NtUninstallKB22578$

 

Klik w Unlock.

 

4. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files

fsutil reparsepoint delete D:\WINDOWS\$NtUninstallKB22578$ /C

netsh firewall reset /C

 

:OTL

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- %systemroot%\system32\nbf.dll -- (tmlisten)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- %systemroot%\system32\viaagp1.dll -- (enodpl)

SRV - File not found [Auto | Stopped] -- %systemroot%\system32\ql2100.dll -- (afs2k)

O4 - HKLM..\Run: [] File not found

O4 - HKCU..\Run: [1vo9m1uwut8j] D:\Documents and Settings\Ewelina\Dane aplikacji\Antivirus Protection 2012\securityhelper.exe File not found

O4 - HKCU..\Run: [Antivirus Protection 2012] "D:\Documents and Settings\Ewelina\Dane aplikacji\Antivirus Protection 2012\AntivirusProtection2012.exe" /STARTUP File not found

O4 - HKCU..\Run: [Antivirus Protection 2012 SH] D:\Documents and Settings\Ewelina\Dane aplikacji\Antivirus Protection 2012\securityhelper.exe File not found

O4 - HKCU..\Run: [Antivirus Protection 2012 SM] D:\Documents and Settings\Ewelina\Dane aplikacji\Antivirus Protection 2012\securitymanager.exe File not found

O4 - HKCU..\Run: [king_mg] D:\WINDOWS\system32\mgking.exe File not found

O20 - HKCU Winlogon: Shell - (D:\Documents and Settings\Ewelina\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\59f4fe39\X) - D:\Documents and Settings\Ewelina\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\59f4fe39\X ()

 

:Reg

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv\Parameters]

"ServiceDll"=hex(2):"D:\WINDOWS\system32\wuauserv.dll"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

"Start Page"="about:blank"

 

:Commands

[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany i otrzymasz log z wynikami.

 

5. Zresetuj Winsock. Start > Uruchom > cmd i wpisz komendę netsh winsock reset. Zatwierdź restart systemu.

 

6. Do oceny: logi z przetwarzania skryptów z punktów 2 + 4, nowy log OTL zrobiony na warunku dostosowanym (patrz niżej) + GMER + Farbar Service Scanner (wszystkie opcje zaznaczone).

 

Uruchom OTL, w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

netsvcs

D:\Windows\*. /RP /s

D:\Windows|$NtUninstallKB22578$;true;true;false /FP

 

Klik w Skanuj (a nie Wykonaj skrypt!).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...