Skocz do zawartości

Kaspersky Rescue Disk usunął dwa trojany- system spowalnia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie- Kaspersky Rescue Disk usunął z folderu Widows/Microsoft Help dwa trojany, ale system zachowuje się niestabilnie, szczególnie explorer miewa zawiszenia. Kaspersky'ego uruchomiłem po stwierdzeniu w podglądzie Avasta

występującego łączenia się aplikacji Microsoft Help Center z internetem. Usługi tej wcześniej nie widziałem więc ją wyłączyłem. Prośzę o sprawdzenie logów.

post-2866-0-24804700-1332331360_thumb.jpg

log Gmer.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach generalnie brak śladu aktywnej infekcji jedynie szczątek po infekcji, którą usuwał Kaspersky i zrobił to niedokładnie. Więc trzeba zastosować poprawkę.

 

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:OTL
SRV - File not found [Disabled | Stopped] -- C:\WINDOWS\Microsoft Help\MsHelpCenter.exe -- (Microsoft Help Center)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL.

 

Co do spowalniania systemu to trudno tu o jednoznaczną przyczynę. Sprawdź czy np. w trybie awaryjnym problem też występuje.

Odnośnik do komentarza

Przed usuwaniem z OTL menedżer zadań uruchamiał się około 3 do 5 sek. ateraz jest normalnie. Menu Start potrafiło się otworzyć, ale już zamknąć niekoniecznie. Jak narazie wszystko wróciło do normy. Swoją drogą co to za usługa Microsoft Help Center, jakaś nowa i od razu z trojanami? Jeszcze raz podziękowania. PS. Zaglądnąłem do usług i nie widzę już jej nie widzę. Czyli ta usługa to był trojan?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...