Skocz do zawartości

Dziwne zwolnienie internetu


SiwyKuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ogólny opis:

 

Od wczorajszego dnia borykam się z dosyć irytującym problemem. Ciężko mi powiedzieć co jest przyczyną problemu, lecz przypuszczam, że może to być infekcja z pendrive'a z którego w dniu wczorajszym korzystałem. Problem zaczął pojawiać się conajmniej godzinę od wpięcia pendrive'a. Zaczęło się od tego, że internet zwolnił na potęgę. Współlokatorzy nie narzekają, a łączą się w ten sam sposób, jeszcze wczoraj przy sprawdzaniu za pomocą internetowych liczników połączenia prędkość sięgała 15Mb/s, dzisiaj ledwo pod 1Mb (u współlokatorów nadal śmiga jak trzeba!). Wczoraj korzystanie z internetu było właściwie nie możliwe (nawet nie chciał się załadować załącznik do maila o wadze 1MB). Pojawił się też raz BSOD, niestety nie zanotowałem nazwy aplikacji która była wymieniona ani błędu, bo nie zdążyłem.

 

Marne próby ratunku:

 

-Zacząłem od wyczyszczenia cache, historii, tempa, za pomocą CCleanera - z marnym skutkiem.

 

-Następnie uzyłem Spy bota - nic nie znalazł.

 

-Przeskanowałem antywirusem, którego używam - NOD32

 

-Za kolejny krok zapewne zostanę zlinczowany, mianowicie użyłem combofixa - po zastosowaniu mogę korzystać z internetu, nieco się poprawił, jestem w stanie wysłać maila i przeglądać strony (czasami muszę odświeżać po kilka razy) - log podam poniżej.

 

-Osatecznie użyłem Malwarebytes Anti-Malware - również niczego nie znalazł.

 

Podsumowywując jedyną aplikacją, która wprowadziła widoczne zmiany był Combofix, nie żałuję, gdyż przynajmniej mogę spokojnie napisać tego posta i wkleić logi bez nerwów.

 

Poniżej zamieszczam otrzymane logi z OTL oraz Combofix.

 

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś był w stanie jakkolwiek mi pomóc.

OTL.Txt

Extras.Txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Infekcji w logach ani śladu tak więc nie tędy droga. Temat zmienia dział na bardziej odpowiedni.

 

Przede wszystkim ComboFix należy teraz poprawnie odinstalować a więc:

 

wciśnij klawisz z flagą Windows + R wpisz CMD a następnie wklej i wywołaj polecenie "C:\Users\Włochaty flet\Desktop\ComboFix.exe" /uninstall

 

-Następnie uzyłem Spy bota - nic nie znalazł.

 

Ten program w trybie natychmiastowym odinstaluj i zapomnij o nim. Przestarzały i niezgodny z systemem 64-bitowym a więc takim jak twój.

 

-Przeskanowałem antywirusem, którego używam - NOD32

 

No właśnie na podstawie logów Nod32 jest najbardziej podejrzany w kwestii zaistniałych problemów i jego należałoby sprawdzić a więc tymczasowo odinstalować.

Odnośnik do komentarza

Przeskanowałem ponownie Anti-Malware'm tym razem na pełnym skanowaniu, znalazł dwa trojany w jakichś mało istotnych aplikacjach, których de facto nawet nie instalowałem(trojany znalazł w instalkach, nie na partycji systemowej) albo nie pamiętam, żebym instalował i wszystko wróciło do normy, zauważyłem też przed tą operacją dziwne opóźnienia jak pingowałem router. Obecnie tego problemu nie ma(pingi po 1-2ms) mniemam, że było tak przez wcześniej wymienione problemy. Ale zastanawiam się też czy nie ma na to wpływu zagęszczenie sieci WiFi w okolicy?

 

BTW dzięki wielkie za pomoc i przeglądnięcie logów, combofixa oraz spybota się już pozbyłem. Na NOD'a nie narzekam, używam już dłuższy czas i nie zauważałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...