Skocz do zawartości

Easeus Todo Backup v. Macrium Reflect Free - co wybrać?


ichito

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak...miałem Macrium Reflecy Free na swoim komputerze i wciąż mam obraz zdrowego dysku systemowego przez niego utworzony, ale skusiłem się na Paragon Drive Backup 9 (też za free) i nie powiem żebym narzekał...obraz dysku stworzył się w miarę szybko i przy tym zupełnie bezboleśnie - mam ten program teraz na 2 laptokach. Niestety program Paragona po zainstalowaniu na komputerze stacjonarnym (Win7) nie zadziałał - podczas próby tworzenia obrazu mieli bez sensu przez ponad pół godziny bez żadnego postępu, a zużycie procesora sięga 100%. Na stacjonarnym był wcześniej Macrium Reflect (jest wciąż na nim obraz przez niego stworzony), a chcąc mieć wszystkie 3 komputery na jednym programie do backupu (to wygodniejsze ze względu na użycie jednego tylko pendraka rozruchowego) zacząłem się zastanawiać nad powrotem do Macrium Reflect i zainstalowaniem go na wszystkich komputerach u siebie. Ale mam zagwozdkę - jest również program firmy Easeus - TODO Backup o podobnych możliwościach. Easeus znam, bo jego Partition Master Free służył mi do podzielenie dysków na wszystkich domowych komputerach i zrobił to na najwyższym poziomie.

Zarówno Macrium Reflect i TODO Backup na portalach, które uważam za miarodajne w opiniach o sofcie mają podobne opinie i oceny. Mam więc pytanie prośbę - macie jakieś uwagi, zastrzeżenia i własne lepsze czy gorsze doświadczenia w stosunku do któregoś z tych programów?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Macrium Reflect używam od bardzo dawna i przyznam szczerze, że alternatywy do niego nie szukałem. Skoro działa, robi, co ma robić, to jest wszystko dobrze. Kilkukrotnie przywracałem backupy - żadnych problemów. Bardzo przydatna jest możliwość podglądania obrazu ze środowiska działającego systemu - programik montuje go jako nową partycję.

 

TODO Backup nie znam.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja korzystam z ToDo Backup i w pełni mi wystarcza. Kilka dni temu robiłem backup partycji systemowej - lekko ponad 40GB - i plik kopii zajmuje 17GB, więc ma dobrą kompresję. Szybko też przywraca się system, tylko szkoda, że nie można zrobić narzędzia odzyskującego na USB.

I w przeciwieństwie do niektórych narzędzi nie wymaga by partycja docelowa na kopię, była minimalnie tego samego rozmiaru, co kopiowany dysk.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...