Skocz do zawartości

Wolny start i działanie systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem do sprawdzenia laptopa kolegi. To Toshiba Satellite Pro L500-1T8 z zainstalowanym Windows'em XP. Problem tkwi w wolnym starcie + dosyć wolnym działaniu + częstym zawieszaniem się systemu na kilka-kilkanaście sekund. Dziwnym faktem jest również to, że po prawokliku na dowolnej ikonie umieszczonej na pulpicie trzeba czekać 20-30 sekund na pojawienie się menu kontekstowego, podobnie jest z uruchamianiem programów/dokumentów z pulpitu. Przeczyściłem system Ccleanerem oraz wykonałem dwa skany - zainstalowanym NOD'em oraz Hitmanem Pro. Pierwszy skan nic nie wykrył, natomiast drugi wykrył kilka tracking cookie (które wywaliłem) oraz trojana + możliwy zarażony plik systemowy (te wyniki zignorowałem i wskazania programu dodałem do załączników). Załączam obowiązkowe logi i proszę o pomoc w rozwiązania opisanych problemów. Pozdrawiam serdecznie, Tomek.

 

SecurityCheck:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.31

Windows XP Service Pack 3 x86

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Windows Security Center service is not running! This report may not be accurate!

ESET NOD32 Antivirus

Antivirus up to date!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

CCleaner

Java 6 Update 31

Adobe Flash Player 11.1.102.55

Adobe Reader 9 Adobe Reader out of date!

Mozilla Firefox (7.0.1)

Mozilla Thunderbird 3.0.4 Thunderbird out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

``````````End of Log````````````

hitman.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę. Nic tu nie wskazuje na infekcję.

 

 

Problem tkwi w wolnym starcie + dosyć wolnym działaniu + częstym zawieszaniem się systemu na kilka-kilkanaście sekund.

 

Na początek sprawdź czy nie bruździ tu starawy ESET. Wiarygodna metoda weryfikacji: testowa kompletna deinstalacja. Przy braku wyników przeprowadź test z czystym rozruchem: KB310353.

 

 

Dziwnym faktem jest również to, że po prawokliku na dowolnej ikonie umieszczonej na pulpicie trzeba czekać 20-30 sekund na pojawienie się menu kontekstowego, podobnie jest z uruchamianiem programów/dokumentów z pulpitu.

 

Mozolny prawoklik z kolei kieruje podejrzenia na rozszerzenia powłoki. Przeprowadź test wstępny: uruchom ShellExView, posortuj za pomocą kolumny producenta wpisy na grupy wg producenta, zaznacz hurtem wszystkie różowe (wpisy niedomyślne) i zdeaktywuj, zresetuj system. Podaj wyniki.

 

 

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...