Skocz do zawartości

Pusty folder "Program files" i zacinanie się komputera


Adikso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, ostatnio gdy korzystałem z komputera w pewnym momencie komputer się zresetował.

Wtedy spróbowałem odpalić aplikacje java i pokazał się komunikat, że pliki javy nie istnieją. Wszedłem więc do C:\Program files i ku mojemu zdziwieniu folder jest pusty, a komputer się przycina. Programy normalnie się uruchamiają ze skrótów. Proszę o pomoc :)

 

Podsumowanie:

  • Folder "Program files" wygląda na pusty.
  • Komputer się przycina.
  • Programy uruchamiają się ze skrótu.
  • Przy uruchamianiu Windows pojawia się czarny ekran z myszką który po kilku sekundach znika.

OTL:

http://wklej.org/id/708880/

 

Extras:

http://wklej.org/id/708882/

 

ComboFix:

http://wklej.org/id/708887/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Logi nie wykazują infekcji i temat raczej zmieni dział. Pytanie tylko co to za plik bat:

 


[2012-02-24 15:17:29 | 000,000,212 | ---- | C] () -- C:\a2x.bat

 

Otwórz go w notatniku i przeklej jego zawartość.

 

W dzienniku zdarzeń powtarzający się błąd:

 


Error - 2012-03-13 16:07:13 | Computer Name = ADAM-2A6EC08CEB | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

To może sugerować problem z dyskiem (podobnie jak "pusty" Program Files). Do wykonania diagnostyka za pomocą MHDD

Odnośnik do komentarza

1. Tu jest do deinstalacji adware Complitly (siedzi w IE oraz jako wtyczka w Google Chrome). Gdy ukończysz normalną deinstalację, zastosuj AdwCleaner z opcji Delete.

 

2. Nie powinieneś był uruchamiać ComboFix. I należy go prawidłowo odinstalować, poprzez Start > Uruchom > wklejenie komendy:

 

"C:\Documents and Settings\Adam\Pulpit\ComboFix.exe" /uninstall

 

 

Mam problem, ostatnio gdy korzystałem z komputera w pewnym momencie komputer się zresetował.

Wtedy spróbowałem odpalić aplikacje java i pokazał się komunikat, że pliki javy nie istnieją. Wszedłem więc do C:\Program files i ku mojemu zdziwieniu folder jest pusty, a komputer się przycina. Programy normalnie się uruchamiają ze skrótów.

 

Java owszem wygląda na poszkodowaną:

 

SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (JavaQuickStarterService)

O2 - BHO: (Java™ Plug-In SSV Helper) - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\ssv.dll File not found

O2 - BHO: (Java™ Plug-In 2 SSV Helper) - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll File not found

O2 - BHO: (JQSIEStartDetectorImpl Class) - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll File not found

 

Ale co do "pustego C:\Program files" to nie zgadza się log z tym efektem. OTL przy skanie nie wykrywa "not found" w liniach kierujących na C:\Program files (a przy gołym katalogu "not found" powinno być masowe wszędzie na ścieżkę C:\Program files) np.:

 

O4 - HKLM..\Run: [avast] C:\Program Files\AVAST Software\Avast\avastUI.exe (AVAST Software)

O4 - HKCU..\Run: [AQQ] C:\Program Files\WapSter\WapSter AQQ\AQQ.exe (Creative Team S.A.)

O4 - HKCU..\Run: [sony PC Companion] C:\Program Files\Sony\Sony PC Companion\PCCompanion.exe (Sony)

 

Co więcej, pracują procesy z tej ścieżki:

 

========== Processes (SafeList) ==========

 

PRC - [2012-03-07 01:15:17 | 004,241,512 | ---- | M] (AVAST Software) -- C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastUI.exe

PRC - [2012-03-07 01:15:14 | 000,044,768 | ---- | M] (AVAST Software) -- C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe

PRC - [2012-01-18 07:44:52 | 000,450,848 | ---- | M] (Logitech Inc.) -- C:\Program Files\Common Files\LogiShrd\LVMVFM\UMVPFSrv.exe

 

========== Win32 Services (SafeList) ==========

 

SRV - [2012-03-07 01:15:14 | 000,044,768 | ---- | M] (AVAST Software) [Auto | Running] -- C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe -- (avast! Antivirus)

SRV - [2012-01-18 07:44:52 | 000,450,848 | ---- | M] (Logitech Inc.) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Common Files\LogiShrd\LVMVFM\UMVPFSrv.exe -- (UMVPFSrv)

 

Proponuję zrobić na początek normalny checkdisk (sprawdzanie dysku z naprawą dostępne we Właściwościach dysku).

 

 

 

Rzeczywiście może być coś z dyskiem (mam nadzieje że nie, nówka prawie), ponieważ po resecie system go nie odnalazł.

 

Opisz dokładniej to zdarzenie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...