Skocz do zawartości

Ciągle "psujący" się flash


maliniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiś 2 miesięcy, zaczął mi się "psuć" flash. Chodzi o to, że gdy włącze przeglądarkę (IE lub Operę) to po jakimś czasie (średnio, 1-2h~ pracy) owa przeglądarka zaczyna się "psuć". Tam gdzie jest używany flash np. na youtube czy eska.pl (często też w miejcu reklam się on pojawia) zaczyna pokazywać się taki znaczek:

 

1075m6t.png

 

Gdy już zacznie się on pojawiać, to wystarczy odświeżycz przegladarke i wszystko wraca do normy, ale wystarczy 10-15min i znów. Muszę wyłączyć całkiem przeglądarkę i wtedy po ponownym uruchomieniu jest ok. No ale tylko na 1-2h i problem nadal zaczyna się pojawiać.

 

Próbowałem reinstalować flasha (starego usuwałem zarówno poprzez "odinstaluj" w panelu sterowania jak i przy pomocy specjalnego narzędzia do usuwania flasha) i nic to nie dało. Kombinowałem na różne sposoby, istalując wersje flasha tylko dla IE, reinstalowalem nawet Operę. Jeszcze 2 miesiące temu wszystko było ok. Nie przypominam sobię, że robiłem coś "dziwnego" z komputerem gdy zaczęło to wyskakiwać, ot tak, z dnia na dzień. Na początku to olałem ale zaczyna mnie to strasznie denerwować.

Posiadam laptopa Asus K53SV z Windows 7 64bit-y (orginalny), wszystkie programy aktualizowane na bieżąco, wszystko inne działa bez zarzutu. Wykluczam infekcje - logi z OTL czyste.

 

Co może być przyczyną? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dokladnie przeczytaj http://kb2.adobe.com/cps/837/cpsid_83715.html . Ja bym zastosowal co najmniej pkt. 5,6,7.

Na dole instrukcje do odinstalowania.

 

Próbowałem reinstalować flasha (starego usuwałem zarówno poprzez "odinstaluj" w panelu sterowania jak i przy pomocy specjalnego narzędzia do usuwania flasha) i nic to nie dało. Kombinowałem na różne sposoby, istalując wersje flasha tylko dla IE, reinstalowalem nawet Operę.
czy na pewno instalujesz wersje flasha x64, bo nie wspominasz o tym.
Odnośnik do komentarza
Kombinowałem na różne sposoby, istalując wersje flasha tylko dla IE, reinstalowalem nawet Operę.

(...)

Tak, instaluje wersję x64.

 

Flash w wersji x64 pasuje do przeglądarek natywnie 64-bitowych. Flash x64 nie będzie działać w przeglądarkach 32-bitowych, a takimi są domyślny Internet Explorer w Windows x64 oraz Opera. Te przeglądarki wymagają Flash w wersji 32-bit, przy czym dla każdej z tych przeglądarek osobna wersja instalowana z poziomu tej przeglądarki, do której ma wejść Flah. Objaśniam to w przyklejonym: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

picasso - wyjasnijmy koledze tak jak ty kiedys mi ; "domyslny Internet Explorer w Windowsx64"

Kolega pisze

Posiadam laptopa Asus K53SV z Windows 7 64bit-y (orginalny), wszystkie programy aktualizowane na bieżąco
fajnie , ale ja wlasnie nie majac swiadomosci , ze Win7 x64 zawiera rowniez IE x32 nie instalowalem odpowiedniego flasha i korzystalem z wersji IE x32 (czyli domyslnej). Natomiast flash x64 zawiera w sobie wersje x32

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

Pytanie zatem czy jest zasadnym uruchomic wersje IEx32 i instalowac Flasha x32 czy tez uruchomiona wersja IEx64 i instalacja tego flasha z linka zupelnie wystarczy. Tak mi sie logicznie wydaje.

Poza tym jak odpalasz z systemu IE i czy swiadomie uruchamiasz wersje x64.

post-2293-0-30448200-1331118320_thumb.jpg

 

@

edit

poszukalem troche i znalazlem takie info z innego tematu prowadzonego przez picasso. Sprawa wydaje sie jasna. Instalacja flasha pod kazda wersje IE w Win7, ale to chcialbym dla swojej wiedzy potwierdzic bezapelacyjnie.

3. Drobnostka aktualizacyjna: na Twojej liście zainstalowanych widzę 32-bitową pozycję "Adobe Flash Player 10 ActiveX", czyli należy zaktualizować 32-bitowy Adobe Flash w wersji Internet Explorer (pobierany z poziomu strony otworzonej w 32-bitowym domyślnym IE).

Odnośnik do komentarza
Natomiast flash x64 zawiera w sobie wersje x32

 

Biję się w pierś. Rzeczywiście aktualny instalator 64-bit instaluje podwójne wersje bitowe.

 

 

poszukalem troche i znalazlem takie info z innego tematu prowadzonego przez picasso.

 

Tam był wyciąg z listy zainstalowanych w OTL, konkretne dane z klucza 32-bit.

 

 

Wykluczam infekcje - logi z OTL czyste.

 

To nie zmienia faktu, że logi z OTL nam powiedzą więcej niż Twoje zapewnienia, choćby spis doinstalowanych rozszerzeń IE czy programy startowe.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przepaszam, że nie pisałem przez kilka dni ale nie miałem czasu stestowac tego nowego flasha. Problem chyba znikł. Po aktualizacji flasha wszystko gra.

 

Przy okazji mam jeszcze pytanie. Na Operze, na youtube, gdy najade myszka na okno z filmem, film przycina się. Ogólnie zauważyłem ze trzeba kliknac na okno z filmem, wtedy się nie przycina. Pisze "kliknij aby aktywować i używać tej kontrolki". Da się to jakoś ominąć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...