Skocz do zawartości

abnow.com kolejny komputer zawirusowany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczołem od skanowania komputera programem combofix(przeczytałem instrukcje) ale zanim to zrobiłem na dysku pojawił się plik internet security. Plik który uruchamiał się przy starcie windows(vista), system odpaliłem w trybie awaryjnym i plik usunąłem. Pozostał problem przekierowywania przegladarek na abnow.

Pytanie jak długo może skanować Combofix, trwa u mnie to już ponad 2 godziny

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
tak mam dostęp do obu opcji, innej metody nie ma?

 

To jest bardzo trudna infekcja i nie licz na automat, który jednym klikiem i bez bólu usunie ją. ComboFix u Ciebie padł, a i tak niepewne czy dałby radę, ostatnie wersje ZeroAccess są zaborcze i umieją się szybko odtwarzać. Toteż zostaje metoda z poziomu środowiska zewnętrznego.

 

 

1. Pobierz czystą kopię pliku smb.sys zgodną z Vista SP2: KLIK. Plik skopiuj na C:\ (ścieżka będzie brana pod uwagę w skrypcie).

 

2. Przygotuj skrypt naprawczy. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CMD: copy /y C:\smb.sys C:\Windows\system32\drivers\smb.sys
2 mgactrl; C:\Windows\System32\a016mdfl.dll [5120 2008-01-21] (Iomega)
NETSVC: mgactrl
C:\Windows\System32\a016mdfl.dll
C:\Windows\System32\dds_log_trash.cmd
C:\Users\Tomek\AppData\Local\2b5c27c6
C:\Users\Tomek\AppData\Roaming\chrtmp
Unlock: C:\Windows\$NtUninstallKB62309$
CMD: C:\Windows\system32\fsutil.exe reparsepoint delete C:\Windows\$NtUninstallKB62309$
C:\Windows\$NtUninstallKB62309$

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt.

 

3. Pobierz narzędzie FRST. Umieść go na pendrive razem z plikiem fixlist.txt. Przy starcie komputera F8 i wybierz opcję "Napraw komputer", z poziomu linii komend uruchom FRST i klik w Fix. Na pendrive powstanie plik fixlog.txt. Restartujesz do Windows.

 

4. Wykonaj reset Winsock: Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Wpisz komendę netsh winsock reset. Zresetuj system.

 

5. Wykonaj weryfikację plików systemowych komendą sfc /scannow, za pomocą kolejnej komendy zrób log filtrowany do znaczników [sR]: KLIK.

 

6. Logi do oceny: fixlog.txt z punktu 3, raport z wynikami SFC z punktu 5, oraz zrobione na samym końcu nowe logi z OTL i GMER oraz Farbar Service Scanner (zaznacz wszystko do skanowania).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pytałam:

 

Pytanie wstępne, czy masz dostęp do środowiska WinRE, czyli albo płytę DVD instalacyjną Vista albo w menu F8 dodany przez Toshiba wpis "Napraw komputer"?

 

Mówiłeś:

 

tak mam dostęp do obu opcji

 

A teraz się okazuje, że wcale nie:

 

Próbowałem uruchomić komputer tak jak opisujesz, płyta Visty w napędzie i F8 i nie mam tam opcji napraw komputer, coś robię nie tak ?

 

Po pierwsze: opcja "Napraw komputer" w menu F8 to jest odrębna sprawa i nie wymaga płyty, a wskazałam ją, bo twierdziłeś, że masz tę opcję. Po drugie: startując z płyty Vista nie używa się F8, by wejść do "Napraw komputer", patrz na opis: KLIK.

 

To się wyraźnie wypowiedz czy Ty w ogóle masz opcję "Napraw komputer".

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
17.04.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...